Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tudnátok mesélni és tanácsot...

Tudnátok mesélni és tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogy miként engedhetném el a dolgokat, amik velem történtek és lehetnék introvertált/emberek felé nagyon gyakran nehezen nyitó emberből végre tartósan, gátlásoktól mentesebb?

Figyelt kérdés

Elég sok minden megtörtént már velem az évek alatt. Úgy gondolom már nagyon kicsi korom óta egy visszahúzódó ember vagyok. Sok minden megváltozott, amikor rájöttem, hogy igazából én sohasem vágytam arra, hogy ilyen legyek, mivel leírhatatlanul kedvelem a tartalmas és gyakran vicces beszélgetéseket. Nagyon beszédes is vagyok egyébként. Írásban senki meg nem mondaná rólam, hogy néha elég nehéz bizonyos pillanatokban megszólalnom (mondjuk valaki felhív otthon telefonon). Nagyon gyakran hallom újonnan megismert emberektől, hogy egyáltalán nem tűnök introvertáltnak. Mikor elhiszem, hogy képes vagyok a dolgokon változtatni, olyankor erőre kapok és szándékosan nyitok emberek felé amivel még tényleg teljesen jól szokott elsülni a dolog, viszont még így is a fejemben van, hogy mit gondolhatnak igazából, miként kellene elmélyítenem a kapcsolatokat, hogy ne utoljára beszélgessek az illetővel.

Összességében az érdekelne, van e valaki aki képes volt megváltozni komolyabban? Szeretném, ha az életem tartós barátságokról szólna, párkapcsolatról. Szeretnék büszke lenni mindenre, ami velem kapcsolatos, viszont néha nem merek a teljes önmagam lenni és tanácsra lenne szükségem.



2022. máj. 4. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Írásban már megy a dolog. Mit gondolsz mi az amiért írásban könnyebben nyitsz mint személyesen? Nehezen jönnek a gondolatok és nem tudod kifejezeni magad, vagy esetleg zavarban/kellemetlenül érzed magad emberek társaságában?

Első lépésként szerintem ezt a kérdést kellene megválaszolnod és tenni ellene. Ha nehezen jönnek a gondolatok (nálam ez volt a gond), akkor pl. eljátszhatsz fejben különböző forgatókönyveket, olvass sokat, akár könyvet, cikkeket, bármit, fejleszd a szókincsed.

Ha zavarban vagy, akkor pedig szerintem az tökéletes, hogy néha erőt veszel magadon és te nyitsz. Erre építs, ebből meríts erőt. Ha egyszer sikerült, sikerülni fog újra és újra. Azt fogják rólad gondolni, amit feléjük mutatsz. Ha egy nyitott, érdekes személyiséggel állsz hozzájuk (ha jól szoktak elsülni ezek a kezdeményezések, mint ahogy írtad is), akkor ezt fogják gondolni rólad, nem kell aggódnod amiatt, hogy rossz véleménnyel lesznek rólad :) Természetesen ez csak 2 példa amit írtam, más oka és ahhoz kötődve más megoldása is lehet a dolognak.

A kapcsolat elmélyítése pedig mindkettőtökön áll. Lehetsz akármennyire kommunikatív, ha a másik úgy érzi nincs meg a közös hang, nem lesznek hosszú életű beszélgetések. Te csak add önmagad, azt aki szeretnél lenni. Ha valaki szimpatikusnak találja a személyiséged, azzal garantáltan hosszú életű társaság lesz :)

Ahogy a sok dolog ami történt veled és az introvertáltság is hosszú idő alatt alakult ki, így a javuláshoz is türelem kell és természetesen gyakorlás. De én úgy látom nagyon jó úton haladsz, csak így tovább!

2022. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy lett egy barátom, én neki köszönhetően/ ő általa új emberekkel ismerkedtem meg és új élményekkel gazdagodtam. Nagyon sokat segít szerintem, ha nem bújsz ki az ilyen szituációk alól, hanem megéled ezeket az eseményeket.
2022. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!