Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A szociális média korában mi...

A szociális média korában mi értelme az osztálytalálkozóknak?

Figyelt kérdés
Szerintem régen volt értelme az ilyeneknek, mert az emberek tényleg keveset hallottak egymásról, ha valaki például messze lakott. De manapság, amikor sokan úgyis bejelölik egymást a Facebookon, kábé mindent tudunk, ami érdekelhet egyáltalán, és aki az embert ennél jobban érdkeli, azzal szerintem találkozik külön is, nem kell hozzá osztálytalálkozó. Vagy ha valakivel nem tartja a kapcsolatot, de igény alenne rá, azzal is összehozhat egy találkozót, nem kellenek hozzá a többiek. Ha meg nagyon jó volt az osztályközösség, akor szerintem rendszereen találkoznak, nem csak 5 évente. Ti mit gondoltok erről?

2022. máj. 12. 01:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelésekért.
2022. máj. 12. 01:25
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Amíg idén el nem mentem az elsőre, én is hasonlóan gondoltam. Aztán olyan élmény lett hogy most meg jól megmosolyogtam ezt a kérdést.
2022. máj. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Érdekes.
2022. máj. 12. 01:56
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Engem abszolút nem érdekelnek azok az emberek, így egyszerűen ignorálom a meghívásokat. Akivel akkor barátok voltunk, azzal most is.
2022. máj. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont így gondolom én is, hogy aki fontos, azzal találkozom.
2022. máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem találom fontosnak a találkozókat. Én is úgy vagyok, ha valakivel kontaktban akarok maradni, akkor majd megoldom. A többi nem érdekel. Amúgyis fáraszt a kötelező bájvigyorgás
2022. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom fontosnak. Maga a buli része sem érdekel, mert alapból nem vagyok bulizós, csak fáraszt a dolog. Akivel jóban voltam, azzal most is tartom a kapcsolatot (pedig már nem vagyok fiatal). Amúgy 5 évente megtartják, 33-ból kb. huszan azért szoktak lenni, de inkább a bulizós kemény mag.
2022. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. máj. 14. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, én sem találom már annyira fontosnak így az osztálytalálkozókat. Akik fontosak számomra, velük úgyis tartom a kapcsolatot, sőt még találkozások is sikerednek, a többiek pedig -bármennyire nyersnek hangozhat- nem igazán érdekelnek. Így meg elég erőltetettnek hat(hat) egy ilyen összeröffenés.

Nálunk már a ballagás utáni banketten is 6-an nem voltak jelen, minimum, nem is igazán volt összetartó egy osztály.

2022. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, és sokszor képmutató az egész. Ha nem találkoztak 20 éve, még megértem, azért az ember valamelyest talán kíváncsi, de a mai világban ez már megvan a netről is.
2022. máj. 15. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!