Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veled volt már olyan, hogy...

Veled volt már olyan, hogy így elszomorított téged a barátaid megváltozása?

Figyelt kérdés

Felnőtt nő vagyok már. Alig huszonéves. És elkövettem azt a hibát, hogy az utóbbi 2 hétben elfogadtam életem 2 legmeghatározóbb személyének a közeledését. Volt egy lány akivel 4 évig nagyon jóban voltunk, és együtt játszottunk, lógtunk, telefonáltunk majdnem napi szinten.Tinik voltunk. A világ legkedvesebb és legaranyosabb lánya volt akit valaha ismertem. Még most is az részben, de szó szerint rá sem ismertem. Szivárványszínű haj, cuccok, akkora tusvonal ami a halántékán is átmegy. És folyamatosan a szexualitásáról beszélt, hogy vonzódik az összes nemhez, hogy hány barátnője volt, meg hogy ő nonbináris? És szeretné, ha én is úgy utalnék rá, mikor róla beszélek, hogy ő se nem lány se nem fiú. Ebből állt a legutóbbi egész beszélgetésünk.

A másik egy lány, aki a legjobb barátnőm volt, 7 éven keresztül. Imádtuk egymást. Már-már párkapcsolatnak nevezhető volt a barátságunk. Ő is nagyon aranyos volt, totálisan az ellenkezője annak, ami most. Nagyon szép pillanataim voltak vele, és eddig úgy élt az emlékeimben is, elvalasunk után is, mint az a gyönyörű, nagyon okos lány, akivel minden problémát megoldottunk, és akivel rengeteg kalandunk volt. Most már nagyon megváltozott. Ő átment egy viszonylag rossz középiskolába, ami fájdalmasan átformálta, nem csak külsőre. Úgy szívja a cigit, mintha az élete múlna rajta, és 18 éves, de már olyan hangja van, mint egy 40 éves láncdohányosnak. Tinderen árulja magát, az egész város ismeri, és szerintem már a fél város ágybavitte. De a tinder biojában is benne van, hogy neki az is mindegy, hogy fiú vagy lány, akárkivel lefekszik.


Nem tudom miert, de ezzel a 2 emberrel eltöltött idő nagyon depresszív állapotba hozott. Folyamatosan azon kattog az agyam mennyit változtak rövid idő leforgása alatt (1-3 év) és hogy milyen...furcsa... irányba. Hogy ennyire átformálta mindkettőjüket vagy a szociális média, vagy az iskolai közösség, vagy mindkettő, nem tudom. De folyamatosan ekörül forognak a gondolataim, és ezen szomorkodok, hogy ezek közel sem azok az emberek akiket megismertem. Tudom, hogy az emberek változnak, és félre értés ne essék, én elfogadom úgy őket, ahogy most vannak, amúgy sem a barátaim már. De kicsit olyan érzésem van most, mintha a sok év alatt összegyűjtött szép emlék is csak egy illúzió lenne. Vagy mintha azok az emberek már meghaltak volna, rendesen olyan érzés, mintha egy részem gyászolná is őket.


Tudom nagyon gyerekesen gondolkozom, és hogy ez az élet. De valamiért mégsem tudok szabadulni az elkeseredettségtől. Nagyon szívesen elolvasnám ezért mások tapasztalatait is ilyesmi témában, vagy ha valaki tud tanácsot adni, hogy rázzam le magamról ezt a szomorú állapotot, nagyon megköszönném.



2022. máj. 12. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éves barátságaim mentek a levesbe, de volt egy ami igen rövid idő alatt megváltozott. Vidéken élt az illető és tök aranyos volt, aztán pár hónap múlva elköltöztek Pestre, gondoltam milyen jó lesz, mert közelebb van, többet tudunk találkozni. De pillanatok alatt felvette a bunkó pesti paraszt stílust és lerázott. Már túl vagyok mindezen, szakítsd meg velük a kapcsolatot és idővel te is túl leszel rajtuk, majd utána keress új barátokat. Nem egyszerű, mert manapság nincs igénye az embereknek a barátságra, de nem adom fel, te se add fel.
2022. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos át tudom érezni a helyzeted, és bármilyen klisé is lesz ez most, azt tudom mondani, hogy idővel jobb lesz és már nem fog (ilyen) szomorúság elönteni, amikor rájuk gondolsz. Nagyon nehéz mostanság érdemi barátságokat kialakítani, de nem lehetetlen, tényleg ne add fel! Kitartást hozzá! :)


Nekem ~5 éves barátság ugrott ilyen okból. A kedves, mosolygós, pozitív kisugárzású és gondolkodású barátnőm az érettségi előtt egy állandóan hőbörgő, panaszkodó és leszívó emberré vált, aki néha még csapkolódott is. Teljesen kifordult magából, lenézett mindenkit, főleg miután felmérte a terepet, hogy ki hová megy továbbtanulni. Magát elitnek nevezte, mindenki mást pedig lenézett. (egyszer konkrétan azt mondta, hogy ő hátra dőlhet, mert biztosan bejut a 280 pontos szakára, de mi nyugodtan izguljunk csak, hátha sikerül a 405+ -os)

Én szakítottam meg a kapcsolatot, de előtte többször próbáltam vele megbeszélni, hogy ez nem jó irány. Teljesen mindegy mennyire történt ez kedves hangnemben, mindig az lett a vége, hogy bántom őt. Nem volt könnyű lépés, és sokáig fájt is, de hosszútávon határozottan erre volt szükségem.

2022. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!