Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Túlreagálok már megint mindent...

Túlreagálok már megint mindent, vagy van igazságalapja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Pár hónap beszélgetés után egy lánnyal arra a döntésre jutottunk, hogy megpróbáljuk a kapcsolatot. (2 hete tart körülbelül)

Sajnos a távolság miatt nem tudunk sokszor találkozni.

Több problémám is van egyébként.


1. Az egyik az, hogy még nem beszélt rólam senkinek. Mármint, oké, hogy nem akar senkinek sem beszélni rólam (egyáltalán nem oké egy kapcsolatban ez szerintem), de ez nagyon rosszul esik, hogy kb azt érzem, hogy nem vállal fel, amíg én már beszéltem róla barátoknak stb. az elején erről..


2. Azt látom rajta, hogy tök jól megvan így nélkülem és neki elég ez az online beszélgetősdi, legalábbis a legutóbbi találkozást is én erőltettem, ő sosem hozza fel, hogy esetleg szeretne már látni.


3. A hetekben lesz egy buli, ahová véletlenül megtudtam, hogy elmegy, viszont Ő nem szólt nekem erről. Más haverom barátnője azonnal hívja a barátját, ha valami buli van, hogy együtt menjenek el, erre Ő semmi. Nem, nem azt kérem, hogy minden percben tudjam, hogy hová megy és vele legyek, mert van magánélete, de szerintem, ha keveset találkozunk és van egy ilyen lehetőség, akkor egyértelmű, hogy szólok a barátnőmnek fordított helyzetben, hogy "Végre tudnánk találkozni, nem jönnél el velem egy házibuliba?" (meghívtak engem is, de az a társaság pont nem tud róla, hogy együtt vagyunk, tehát nem azért hívtak meg, mert tudnak a dolgokról, itt a baj az, hogy van egy lehetőség, elméletileg együtt vagyunk, gyakorlatilag meg mégsem mert megvan nélkülem)


Kezdem inkább tényleg azt érezni, hogy együtt vagyunk, de csak elméletben. Gyakorlatban Ő semmit sem szeretne tenni. Nem szeretne találkozni, nem hozza fel a találkozás lehetőségét (az, hogy nincs valakinek ideje, az rossz érv, főleg egy kapcsolatban). Pedig egy kapcsolat elején pont ez lenne a lényeg, megvan a lelkesedés, és mindig együtt szeretnének lenni, nem? Ha már az elején nem akar semmit sem, akkor mi lesz később?


Mi erről a véleményetek? Túlreagálom a dolgokat?



2022. máj. 19. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen dolog az Online "kapcsolat", engedd el a dolgot.


Én alapból semmi értelmét nem látom a távkapcsolatoknak. Persze az más amikor valakik kapcsolat közben kerülnek más városba, vagy van közös városuk, közös céljuk. De amikor igazából semmi nem köt össze, az nem kapcsolat.

2022. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De összeköt, mert egy iskolába járunk, februártól április végéig minden nap láttuk egymást, csak kicsit aggasztó, hogy így, hogy nincs iskola teljesen megváltozott minden. Pedig szerintem egy normális kapcsolatban nem így mennek a dolgok, hogy másfél hete nem látott és még csak fel sem hozza, hogy "Nem szeretnél hétvégén találkozni?".. Zavar és bánt ez az egész, de leginkább bánt, mert én tényleg maxot próbálok beleadni mindenbe, ahogy ebbe is. Próbálok jó barátja lenni, de így nagyon nehéz.
2022. máj. 19. 10:43
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Hát azt mindenképpen túlreagálod, hogy azt várod, hogy két hét után bárkinek is beszéljen rólad. Egyelőre ez még nulla.
2022. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Hát mi a férjemmel távkapcsolatból indítottunk, 3/4ed év után összeköltöztünk, később lett saját házunk, családunk, 9 éve tart, szóval szerintem tudom, milyen egy jó távkapcsolat.

Amit írsz kérdező, már annál elbukik az egész, hogy ő nem hozza fel, hogy találkozzatok. Mi beosztástól függően 2-3 hetente találkozzltunk, és egyikünk sem várt soha, hogy a másik hozza fel a dolgot, hanem amint tudtunk, egyeztettünk is a következő lehetőségről. Beszámoltunk a napi dolgainkról, hogy közelebb érezzük egymást, rengeteget telefonáltunk. Beszéltünk egymásról családnak és barátoknak, stb.

Szerintem engedd el.

2022. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy így iskola. Akkor miért nem tudtok találkozni abban a városban, ahol a suli van? Mennyire vagytok távol?
2022. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nekem távol van, mert kollégista vagyok, viszont neki elég közel.

Találkoztunk már 1x ott, viszont csak azért, mert én erőltettem. És ebbe az a poén, hogy nekem fel kellett kelnem 4 órakor, mert elég körülményes a beutazás, és képes voltam rá várni 6 órát, mert úgy beszéltük meg, hogy délben találkozunk. (Csak 4 órakor tudtam elindulni, más járat nem volt).


3# Igen, ebben igazad van, ezzel nem tudok vitatkozni, viszont azért az nem oké, hogy úgy találkozott velem, hogy nem tudott róla senki, vagy azt hitték, hogy máshová megy.. Egy annyit igazán érhetett volna a dolog, hogy "Találkozok egy fiúval, nem lesz semmi baj, majd jövök", vagy na.. Érted a lényeget.. Nem azt kértem, hogy regényeket mondjon el rólam mindenkinek.


4# A telefonálás lehetősége felmerült bennem, de nem szeret telefonálni. Ez is egy olyan dolog, hogy nem lát 2 hete, de még telefonálni sem szeretne. Tényleg azt érzem, hogy tök jól megvan így nélkülem, és majd szeptembertől iskolában gondolja ezt komolynak, ha minden nap lát.. Próbálok érveket felhozni, hogy mi miatt jó ez nekem, de nem megy. Arról nem beszélve, hogy a napi dolgairól sem számol be, mert egyszerűen képtelen kommunikálni és 0 erőfeszítést látok ebben a dologban részéről. Amíg én normálisan kérdezek, meg elmondom a dolgaimat, ő válaszol 1 szavas valamikkel, majd utána csodálkozik, hogy én ezekre utána nem reagálok.


Talán meg is fogalmaztam jól az előbb: 0 az erőfeszítés az Ő részéről, míg én tényleg mindent beleteszek ebbe, de feleslegesen eddig.

2022. máj. 19. 11:00
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

Miért hívnak manapság egy kezdődő levelezőpartnerséget párkapcsolatnak...???


Két hét... anyám.... Az semmi!

2022. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#1: pontosan így van!
2022. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a lepontozást, ennek a "kapcsolatnak" egyszerűen nincs értelme.


Amiket leír a kérdező, abból látszik, hogy ez teljesen egyoldalú. A szerelem, kapcsolat az nem ilyen. Pont ez a lényeg, mint a 4-esnél, amikor tudtak találkoztak, együtt voltak, plusz amint tudtak közös életet kezdtek.


Mondjuk nekem már első mondatnál kibukott az egész azzal, hogy "megpróbáljuk a kapcsolatot". Ha már valami úgy indul, hogy "megpróbáljuk" meg "lesz ami lesz" az régen rossz.

2022. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

7# Nem kezdődő levelezőpartnerség.

4 hónapja beszélünk, iskolában napi szinten találkoztunk, együtt voltunk egész nap szinte.. Találkoztunk iskolán kívül 2 hete, megbeszéltük, hogy mit érzünk a másik iránt, elméletileg együtt vagyunk, gyakorlatilag meg semmi.

Én nem így képzelek el egy kapcsolatot.. Lehet velem van a probléma, de ez nekem nem megy.

2022. máj. 19. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!