Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Mit gondoltok erről a cikkről? Van igazságalapja, amit a fiatal anyuka mond?

Figyelt kérdés

[link]


Először jó nagy h.lyeségnek gondoltam, de végülis lehet, hogy van benne valami... ti mit gondoltok?


2021. jún. 28. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem igaza van. A testvérem gyerekén is látom időnként, hogy semmi kedve ahoz, hogy pl. a nagypapája felemelje, a nagymamája ölelgesse.

Nem hinném, hogy bárki részéről megerőltető lenne megkérdezni a gyereket, hogy ezeket szeretné-e

2021. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én, akinek puszilkodós a családja, teljes mellszélességgel támogatom. Már kicsi gyerekként is utáltam, hogy mind a száz rokont végig kell puszilni, érkezéskor is, távozáskor is. Felnőttként sem tolerálom jobban, csak mostanra már merek nemet mondani és finoman hárítani.
2021. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Az anyukának nincs igaza. A gyerek el tudja dönteni, hogy szereti-e az ölelést és a puszit. Mindkettő hozzátartozik a szocializáládáshoz.

Csak erőltetni nem szabad.

2021. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van,bár emberfüggő. A fiamat pl.mindenki csikizni akarja ( talpát). Én meg mindenkire rászólok ,hogy ne...nem tudja mondani,hogy szereti-e,én pl.gyűlölöm és a férjem is. Majd ha tudja kérni és szeretné,akkor ok.

A másik..anyósom alapból fura..mikor megszületett a gyerek,rögtön mondogatta,hogy jaj ha nem lenne vírus,szájoncsókolgatná..na erre robbantam,meg is sértődött. Tudom,valakinél szokás, nálam nem. Szóval közöltem,hogy a gyerek szája tabu, vírus nélkül is. A másik,múltkor lekéste a peluscserét és azt mondta,jaj de kár,megnezte volna a pucérját mert mama ilyen pedofil hajlamú.. (??) Na ott is kiült az undor a fejemre és mondtam,hogy ez viccnek is rossz volt. Ezek után nem is tudom,bízzam-e majd rá a gyereket és azt se látom szívesen,hogy puszilgatja mindenét..

2021. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
99%
Pontosan 3-as. A gyerek el tudja dönteni. Ha van igénye az ölelésre, a puszikra, akkor menni fog magától is a nagyiékhoz. A probléma azzal van, hogy ha nincs igénye rá, nem akarja, egy kisgyerekre akkor is rákényszerítik ezeket. Ha ellenkezik akkor max kinevetik, hogy jajj milyen kis morcos. Meg jajj csak szégyenlős, na menj adj Ancikanéninek egy nagy cuppanósat, és már lökdösik is oda... Fúj, de utáltam, mikor mindenféle öregasszonyok puszilgattak. Én örültem volna, ha anyám megvéd.
2021. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 16 hónapos a lányom, de mikor nem ő jön oda megölelni, előtte mindig megkérdezem, hogy megölelhetem-e vagy adhatok-e puszit. De figyelni is próbálom, hogy olyankor ne kérdezzek ilyet, amikor láthatóan mást csinál.

Nekem volt egy ismerősöm, egy önismereti csoportban ismertem meg, aki a saját anyjáról úgy nyilatkozott hogy teddy macinak használta. Komoly problémái voltak ebből. Így én, validnak érzem a felvetést, még ha nem is tiltásként fogalmaznám meg, hanem kérésként.

2021. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol egyetértek.


A mi csaladunkban egyaltalán nem divat a pusziszkodás. Nem is hiányzott a hátam közepére se sose, h pl a szőrös, folyton izzadtsagszagú nagyneném puszilgassam minden talalkozasnál.


Férjem csaladjaban viszont mindenki mindenkit. Nekem vér ciki volt az első évben. Kb addigra fogadták el, hogy nekem ez nem szükseges.

Nekik ilyen olaszos nagycsalád, 30rokonnal egy kiseb összejövetelen, erkezéskor távozaskor mindenkinek puszi puszi. Ha ittak a ferfiak büdösek voltak, nyaron meg aztán főleg az izzadtsagszaggal. Sokszor csak emiatt el se mentem.


2 éves a fiunk, azóta hál isten nem jarunk ilyen helyekre sűrün.

Anyóssal össze is vesztem emiatt nem 1x. Fiam tiltakozik kézzel lábbal, sír, hogy nem akar puszit adni, a drága mama meg csak erölteti.


Ha az én csaladomhoz megyünk, anyukamat meg ha olyan kedve van, puszilgatja, ott nincs rákényszerítve.


Szoval nagyon sokan nem ertik meg, hogy nem mindenki egyforma, nem mindenki szereti

2021. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van.

Nálunk mivel a legnagyobb csemete autista alapból tiltólistára kerültek az engedély nélküli puszik, simogasok, csikizések. Egyszerűen gyűlöli ezeket és teljesen kiborult tőlük, ha váratlanul érték. Ha szeretné, akkor szól, ha mi szeretnénk, akkor megkérdezzük, hogy ő szeretné-e. Mivel nála ez így alakult, ezért a tesókkal is ugyanez a rendszer. Anyósom egy darabig lázadt, de a mindent elsöprő szinte ájulásig sikítás egy puszi miatt hamar ráébresztette, hogy jobb, ha alkalmazkodik.

2021. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Szerintem alap, hogy nem btatjuk, aki nem vevő rá. Nem is ertem erre valahol szabály kell?
2021. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a cikket. De alapvetően egyetértek. A saját fiamat ugyan nem kérdezem meg adhatok-e puszit, de ha szól, hogy "anya ne" vagy kisebbként anno eltolt akkor tiszteletben tartottam, nem erőltettem rá. A mi családunk sem nagy puszizkodós, ha eljövünk a szüleimtől akkor megszoktam kérdezni a 3 éves fiamat, hogy búcsúzóul akar-e puszit adni a nagyiéknak. Ha a válasz nem, akkor ennyi. Senki nem sértődik meg.


A férjemen már inkább látom, hogy nem veszi komolyan ha a gyerek szól, hogy nem kér tőle puszit, vagy nem akar neki puszit adni. Ő erőlteti, ebből már több vitánk is volt.

2021. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!