Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Leginkább az gondom hogy...

Leginkább az gondom hogy alkohol nélkül nem tudom elengedni magam. Ha iszok 1 sört vagy bármit, a szórakoztató vagyok a társaságban ,jókat tudok beszélgetni bárkivel.Ellenkező esetben csak ülök "mint hal a szatyorban"lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerűen ilyen a természetes és ez így marad...?:(

2022. máj. 24. 20:07
 1/4 Davidatudatlan válasza:
100%
Szerintem normális, én is kicsit becsiccsanva tudom magam elengedni néhány társaságban. Ez ilyen, ha az ember idő után megszokja a társaságot, akkor semmi problematika. Amúgy ki lehet nőni, megbátorodni, szocializálódni. Asszem ennyi.
2022. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mélyítsd önismereted, bontakoztasd ki (akár magányosan), így csökkenni fog az önbizalomhiányod. Valamint gyakorlat: menjn józanul társaságba és ne erőltess semmit, tehát maradj kuka, ha nincs kedve megszólalni józanul. Ha végképp nem hiányzik a társaság, akkor ne menj, vagy menj haza, ha a társaságban elkezded rosszul érezni magad.


Amíg ne mismered önmagad eléggé, addig huibás az értékrendszered. Többnyire abban áll a hiba sokaknak, még idősebb korban is, hogy versenyeznek. Ahelyett, hoyg megtalálnák önmagukat, hogy miért élnek, és mi a feladatuk, mi élteti valójáűban - versenygés helyett.


Az önbizalom hiány egyik leggyakoribb oka a versenyszellem:

"jaj, és mi van, ha ő okosabb nálam, juj, akkor most jól rágörcsölök, hoyg okosnak tánjek, uh, jaj uhh....".


Be lehet helyettesíteni a zoksoságot ügyességgel, vagy amit akarsz.

Csak épp a léyneget ne mlátják sokan: mi a franc baj van avval, hogy valaki valamiben jobb nálad? Ha felfedezed önmagad, akkor találsz magadban érdekeset, hasznosat, számodra vonzó hobbit stb., akkor el fog múlni az egymáshoz hasonlítgatásod, versenyszellemed, így a kisebbségi komplexusod is. Idővel. Ha így állnál hozzá.


Amíg nicnskellő önismeret, bizonytalanság van . A bizonytalanság a másik fő oka, hogy gubbaszt az ember.


Továbbá: minek kell erőlétetni, ami nem tetszik? kivéel, amikor ránk kéynszerítenek valamit. Na de társaságban járni általában nem kényszer! Ne járj társaságba, kivéve, amikor gyakorolni akarod a közösségi létet. Ilyenkor meg jobb bölcsen szemlélődni, figyelni csupán és okulni.

Egyébként az emberek áltlaában figyelemre vágynak. ÉS aki jül tud figyelni, az is vonzó tud lenni.

Csak nehogy kihasználjanak.

2022. máj. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, különösen éjjel gépelek rosszul. Próbáljátok dekódolni, mit fogalmaztam meg az előbb, olvassatok a sörök... ;) izé, sorok között. Józanul írtam egyébként, antialkoholista vagyok.
2022. máj. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En is ezt mondanam 😂
2022. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!