Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért annyira...

Az emberek miért annyira undorítóak, hogy a gyengéket rettenetesen szokták bántani? Miért van az, hogy sokan még élvezik is?

Figyelt kérdés

Ez igaz egyéni és társadalmi szinten is. Társadalmi szinten ott az antiszemitizmus. Az ókorba, amíg létezett Izráel az emberek ugyanúgy kezelték a zsidókat, mint bármely más nemzetiséget. Mihelyt Izráel elbukott, a zsidó diaszpóra pedig megkezdődött a Földön. Ezt követően az egykoron virágzó, gazdag, művelt, ókori izraeli kultúra egykori atyjai legyengültek, a Föld minden táján lettek, de mindenhol kevesen. Nem volt országuk sem és össze sem tudtak tartani. Rögtön megkezdődött az ellenük irányuló gyűlölet. Az antiszemitizmus nem a modernkor velejárója. Már az ókor végén, középkor elején is eléggé felcsapott, és a modern korban sem a fasizmus az antiszemitizmus zászlóvivője, hanem gyakorlatilag társadalmi általánosság volt, és például a kommunisták, meg a nyugatiak is keményen üldözték őket sok esetben. Most, hogy újra létezik Izrael az antiszemitizmus is gyengül.


Egyéni téren szintén jelen van valami nagyon hasonló. Elég az iskolai bántalmazásokra gondolni. Mindig a gyenge gyerekekre szál rá a többi. Mindig arra, aki nem tudja magát megvédeni. Egy olyan illető ellen verődnek falkába a többiek, aki még egy ember ellen sem tudná magát megvédeni. Egyébként ez a felnőtteknél is jelen van. Láttam már olyat, hogy sportolás közben kb. egy szinten álló csapattagok a leggyengébbet hibáztatták mindenért. Más kérdés, hogy ugyanolyan rossz lépései voltak a többieknek is, mégis kikiáltották a leggyengébbet minden gond okozójának. Ebből adódóan az összes többi ember feljogosítva érezte magát arra, hogy mindig mindenért ordibáljanak a gyengével. Sokszor a saját hibáikat is a gyengére kenték.


Miért ilyen undorító és mocskos a világ?



2022. máj. 30. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Azért ennyire mocskos, mert ez egy duális világ és a "gonosznak" nagy az ereje.


Az ember gyarló, képtelen fejlődni. Ez a nagy igazság. Ha másképp lenne, akkor nem lenne ennyi gyilkos, mentális beteg, öngyilkos és rákos ember.


Tiszteletre méltó aki próbál nem az átlagba tartozni, de a hülyék, birkák sokszor nem engedik, hogy másmilyen legyél.


Én ellenére szeretem az embereket, de valahol legbelül érzem, nincs velük dolgom.

2022. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt.


"Én ennek ellenére"...

2022. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ókori görög példázat:


A filozófus és az olümpiai, nyertes sportoló beszélget.

-Erősebb vagy az ellenfelednél?

-Ugyan, sokkal erősebb vagyok, hiszen én győzetem.

-Ezek szerint szerinted egy gyengébb felett dicsőség győzedelmeskedni?


Ez metaforikusan jól leírja a világot. Bár itt főleg lelki gyengeségről van szó, nem testiről.

2022. máj. 30. 15:49
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Az erős elnyomja a gyengét. Akármennyire is próbáljuk elhitetni magunkkal , hogy többek vagyunk mint a minket körbevevő állatok , ez nem így van. A legtöbb embernél a fő hajtóerő a belső állati ösztön. A vicc az egészben az , hogy ha csak az Iq pontokat nézzük , közelebb állnak a legtöbben ebben a szempontban egy majomhoz , mint sem mondjuk Einsteinhez ("Csak" 140-es Iqja volt) Szóval ember és ember között néha nagyobb a különbség mint ember és állat között.

Például míg az állat az életben maradásért öl , az ember szórakozásból . (Pl. sport vadászat vagy kéjgyilkosságok)

Valahogy nekünk embereknek a verünkben van a pusztításra való hajlam , és sok esetben kifizetődőbbnek tűnik valakit elnyomni , mint fejleszteni és segíteni. Érthető , hiszen mindig az rúg beléd akiért a legtöbbet tettél.

A másik fele a dolognak , hogy társadalmi szintű képmutatás az , ha az emberek egy része elnyomja a másikat , és egy ellen polus kialakul ami nem tesz semmit.

Az emberek szarok ahogy vannak , bár ez neveltetés kérdése is nem csak a belső ösztönöké.

2022. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy pl.: ebben az országban a politika ezt is erősíti a társadalomban, erre is rájátszik, mert tudja, e nép mindenre vevő...
2022. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5.

Magyarországon egyre alacsonyabb az antiszemitizmus.

2022. máj. 30. 19:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Például.
2022. máj. 30. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!