Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociális fóbiásként ráadásul...

Szociális fóbiásként ráadásul rossz tapasztalatokkal a háta mögött hogyan éljem túl hogy egész nyáron egy tescoban kell dolgoznom diákként? 17 vagyok, napi 7 órát kellene dolgoznom, de hányingerem van a sok embertől és hogy meg kell felelni nekik.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, napi 7 órát kellene dolgoznom, de hányingerem van a sok embertől és hogy meg kell felelni nekik, főnököknek, kolléga diákok csesztetni fognak lehet ettől nagyon félek. De már szerződtetek és most kezdek majd hetedikén és jövő áprilisig kell dolgoznom....

Nm vagyok jó kommunikációban, mindenki utál, soha senki nem értett meg, lekezelő volt mindenki velem világ életemben a suliban is.



2022. jún. 3. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

De miért KELL?

Miért írtál alá szerződést, ha eleve tudod a fóbiádaat?

2022. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
eladónak vettek csak fel, mégse mentem burkolónak vagy köművesnek lányként, gimihez meg nem tanultam elég jól.
2022. jún. 3. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

jaa akkor ez ilyen gyakorlat is egybe a szaksulihoz, először azt hittem sima diákmunka

miért nem kisebb boltot választottál kezdetnek? vagy ha nem volt választható és mindenképp ezt kell, akkor próbálj lazán hozzáálni, nem kell megfelelned senkinek

2022. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Hamar belejössz majd, úgyhogy jó eséllyel javítani fog a szociális fóbiádon. Annyit kell majd kommunikálnod, hogy "Jónapot!" "Van klubkártyája?" "6421 Ft lesz" "Viszlát!" Szóval tuti menni fog.

Túl nagy elvárások ne lesznek ezen felül.

A többiek meg nem nagyon fognak tudni csesztetni, mert a vevők előtt tuti nem lehet megcsinálniuk.

2022. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként próbálj relaxálni, lehet hogy hasznos lesz neked (a fóbiád szempontjából is), hogy ki kell lépned a komfortzónádból...


És főleg ne aggódj ELŐRE, hogy majd csesztetni fognak. Majd ha itt lesz az ideje, akkor elég megoldást keresni rá...

Addig csak csináld legjobb tudásod szerint. És tényleg nyiss az emberek felé. Ha mégjobban begubózol, csak erősödni fog a fóbiád.

2022. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem az embert kell kezelned, hanem az ügyfelet.

Én postán dolgoztam hasonlóan, tudod mit? Tízből kilenc esetben az embert nem is "láttam". Két kéz, nyújtja, amit akar, az első pár nap után már rutinból kérdezel, benned lesz a megszokás, készpénz, kártya, pontgyüjtő, stb., aki meg a túloldalon áll, az darab-darab.

2022. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak legyél kedves a főnökökkel, kollégákkal, ha kérdeznek, utasítanak valamire csináld amit kérnek, ha érdeklődnek akkor pedig válaszolj.És nézd meg kívülállóként ha mondjuk egy társaságban dolgozol épp adott nap, hogy ők egymással hogy viselkednek, hogy beszélgetnek,miről.

Szociális szorongással nagyon nehéz, mert az élet nagyon sok területén megkeseríti az életed.Viszont simán tanulható az hogy egyes társasági helyzetekben hogy viselkedj.Mármint szorongóként...ehhez viszont először figyelned kell..megfigyelni a többi embert, akik veled dogoznak, hogy viselkednek, hogy viszonyulnak egymáshoz.

Legyél barátságos és kedves mindenkivel,és tanulj meg beszélgetni velük...és hidd el hogy a legtöbben normálisan fognak viszonyulni hozzád!

2022. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én csak érdeklődnék, hogy hogy alakult a munkád, életed, hasonló cipőben járok, hasonló munkakörben egy ideje.:)
2023. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez mennyire vigasztal, de én is hasonló munkakörben kezdtem el dolgozni, amikor ilyen idős voltam és hasonlóan nem szerettem emberekkel kommunikálni. Nekem hatalmas segítség volt, azóta már teljesen mást dolgozok (diplomát is szereztem, most dolgozom a másodikon) de ez volt a munkakör, ami megtanított kommunikálni és emberekkel bánni, amit azóta is tudok kamatoztatni.
2023. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!