Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnátok nekem írni diákmunka...

Tudnátok nekem írni diákmunka tapasztalatokat, kérlek ? Minél többet írjatok, pozitív és negatív tapasztalatokra is kíváncsi vagyok és hogy mit dolgoztatok.

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 14:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kort és nemet is írhattok.
2021. febr. 4. 14:10
 2/16 A kérdező kommentje:
Illetve hogy milyen konklúziót vontatok le belőle, az adott munkával kapcsolatban.
2021. febr. 4. 14:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Már több helyen is dolgoztam, és mind krva unalmas volt. Meg ezek a diákmunkák zömmel a legalja: ezeket bárki el tudja végezni, de igazából senki sem akarja, mert lélekölő robotmunkák, amit úgy igazából meg se fizetnek rendesen, csak ilyen zsebpénzt kapsz cserébe.


Egyébként mindből azt a konklúziót vontam le, hogy nem viccből tanulnak az emberek, hanem azért, mert nem akarnak éhbérért ilyen biorobot munkát végezni egy életen át.

2021. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Inkább tanulj, ha nem muszáj diákmunkát végezned. Jó dolog a tapasztalat, de ezek a monoton munkák rohadtul lélekölőek.
2021. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

En 3 evig dolgoztam tescoban, 16-19 eves korom kozott. Miutan betoltottem a 18-at ejszakaztam.

Nekem sikerult vele eleg jo penzt keresnem (suliido alatt 60-80 ezer ft kozott, nyaron 110-130 ezer kozott kaptam atlagban)

Nagyon szerettem ott dolgozni, nalunk a csapat is jo volt, mivel sokat jartam egybol befogadtak, egyutt buszoztunk haza stb, szoval nekem egyaltalan nem volt lelekolo, de persze biztos vannak ellentetes tapasztalatok is.

Sok pozitiv oldalat tapasztaltam meg a diakmunkanak, az egyik legfontosabb hogy hamar megtanultam beosztani a penzem. Sajat bankszamlamra erkezett a fizetesem a legeleje ota, 3 ev alatt sok penzt tudtam gyujteni es erettsegi utan el tudtam koltozni rogton.

Egyebkent a szuleimnek jol ment anyagilag es nem szerettek volna ha sokat dolgozom es a tanulas rovasara megy, de elfogadtak hogy en ezt szeretnem es igy onallobnak ereztem magam. Tanulni is tudtam mellette, az erettsegim is jo lett, utana kulfoldre koltoztem es az a penzalap amim volt mar nagyon jol jott. Mivel mar tudtam kb 17 eves koromtol, hogy kulfoldre szeretnek jonni igy nem gorcsoltem ra annyira a jegyeimre es volt idom dolgozni.

Tovabbtanulni is szeretnek kesobb, de mar itt kint, valoszinuleg jovore, meg csak 21 vagyok, nem vagyok lemaradva semmirol:)

2021. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Voltam irodai asszisztens, rendszergazda, tesztelő, majd junior fejlesztő, utóbbinál át is vettek teljes állásba.


Szerintem megéri, nekem sosem kellett megtapasztalnom azt a nyűgöt, amit egy pályakezdőnek, mert soha nem voltam igazán pályakezdő. A diákmelóknál szinte azonnal visszajeleznek, hogy megkaptad vagy sem, ráadásul az esetek többségében nem is utasítanak vissza. Könnyebb állást találni, mint kezdő felnőttként. Persze a 800 bruttós hulladék gyári melókra én is azt mondom, hogy inkább maradj otthon tanulni, de olyan 1200-2000 bruttó órabértől inkább javasolnám, hogy kezdd el. Hatalmas szívás tapasztalat nélkül, friss diplomásként felnőtt állást keresgélni, sok volt évfolyamtársam is koppant emiatt, pedig ez egy piacképes szakma. Én meg mediorként kezdtem főállásban a diplomaszerzés nyarán, az ennek megfelelő bérrel. Egészen más úgy az élet, ha a papírod mellé le tudsz tenni pár év tapasztalatot.

2021. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Hol kap egy diák bruttó 2000 forintos órabért? Átlagban 800-1000 forint körúl mozog, a legalja pedig a meki a 4-500 forintjával
2021. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nemcsak a fizetés, a munkakörülmények is érdekelnek, hogy nálatok milyen volt az összkép.
2021. febr. 4. 18:07
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 Budapesten általában Bruttó 1200-1400-ért vannak meghirdetve sima adminisztratív irodai munkák. Egy szakmai meló (mérnöki, gazdasági, informatikai) simán van 2000 bruttó órabéres. Nem is láttam mostanában 500 - as állást. Nézz körül pl a Schönherz szövetkezet oldalán vagy bárhol máshol. Simán vannak olyan állások amivel heti 40 órában 200-300 ezret is össze lehet keresni. Nyilván egy diák nem tud annyit dolgozni, de ha csak heti 20 órát vállal, akkor is megkeresi a minimálbért. Ez a 15% adó hatalmas előnye. És ez irodai munka, nem valami lepra, ami után hullafáradtan esel haza és képtelen vagy tanulni. Ezek kényelmes irodai melók.
2021. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#6-ostól szeretném kérdezni, hogy te melyik diákszövetkezetnél vagy? Mert én legalább 4-5-nél regisztrálva vagyok, aktívan nézem a munkákat, és állandóan jelentkezem az aktuális munkákra, de vagy nem kapok visszajelzést, vagy elutasítanak. A Melo-diáknál pl az egyik HR-nek kell írni a jelentkezéssel kapcsolatban, és sosem írnak vissza.
2021. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!