Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy én hiába...

Miért van az, hogy én hiába vagyok bármennyire is jó fej, barát, mégsem lesz körülöttem senki más az?

Figyelt kérdés

Én tényleg jó ember vagyok, már szinte minden kollégámtól is megkaptam, hogy nálam jobb embert nem ismernek, s ezt részletezve... de nekem van 5 testvérem, apám, anyám, barát jellegű emberek az életemben néhány, és néha ismerősök, rokonok, bárki mondhatni akikkel én szóbaállok mindig "próbálok" jót nyújtani, de ez így alap természetem...

Mégis elöbb utóbb szinte mindenki "besavanyodik", negatív lesz, életét nem kedvelő, lehangoló személyiség (pl apám, anyám, kb minden testvérem is)

Igazából lassan nincs is kedvem ezekkel az emberekkel kontaktolni, mert mindig lehangolnak, idegesek lesznek ha valaminek örülök, vagy ha adok nekik valamit, már az is baj..(kis apróságok, max pár ezer ft értékben, amikre ha ránézek akkor konkrétan ők jutnak eszembe róla, hogy mennyire nekivaló, vagy csak tetszene nekik)...


Szóval ez egyre rosszabb.


S nem értem miért történik ez, hisz ráadásul én vagyok a leghátrányosabb ember minden kapcsolatom közül, a többiek jobban keresnek, álltalában komolyabb munkájuk is van, autójuk, néha házuk, és sokkal több pénzük.


Akkor itt mi a probléma?

Min kéne változtatni?


Nekem tényleg ez az alap természetem, és ha változtatnék rajta, akkor az énem összeomlana, és az NAGYON ROSSZ mikor én átmegyek "negatívba", arra én biztos nem vagyok kíváncsi, mert az csak egy hazug énem lenne mindennel és mindenkivel szemben.


Mit tegyek? Mindenki "nem jó" körülöttem... Régen nem így volt, boldog volt mindenki együtt. Mára már mindenki szétszéledt.


Nekem viszont tényleg úgy érzem, és hiszem is, hogy olyan hozzáállású emberekre van szükségem, mint alapból én is vagyok. Jókedvű, jóhangulatú, jó akaró, baráti, családias személyiség.



2022. jún. 9. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez okozza a gondot. Az is lehet, hogy ne vagy oka a hangulataiknak. De az is lehet, hogy valami más miatt nem passzoltok. Nem véletlen van, hogy mindenkinek pár barátja van, mert kevesen élvezik igazán egymást.


Vagy esetleg lehet az, hogy vannak nagy gondok és akkor a vidámkodás az valahogy nem tűnik valósnak, mert a gondokat kéne megoldani az lenne a valódi valami, nem az, hogy esszük a sütit mosolyogva és a felszínen maradva.

2022. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jogos. Csak az is ott van, hogy én közismerten jó problémamegoldó vagyok, és bármiben kérhetnék a segítségemet, mert nagyon segítőkész vagyok, és pont ezekért a tulajdonságaimért szeretnek velem együtt dolgozni, és a munkahelyemen folyamatosan feljebb helyeznek a ranglétrán (jelenleg tán a csúcson is vagyok abban a munkakörben).

De ezt pl a szüleim is nagyon jól tudják, apámmal több mint 10 évig dolgoztunk együtt, és sikert sikerre halmoztunk..

2022. jún. 9. 13:48
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%

"én közismerten jó problémamegoldó vagyok"

Na, itt van a bibi. A nők nem azért panaszkodnak, hogy megoldd a problémájukat, hanem hogy meghallgasd őket. A férfiak meg mind nagy problémamegoldók, és nekik ne mondja meg senki, hogy mit kéne tenniük.

2022. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a jelenség engem is érdekelne. Igaz hogy nem vagyok egy nagy társaság közepe szószátyár ember, de világ életemben soha senkivel nem voltam bunkó, mindig segítőkész voltam bármiben, mindenkit meghallgattam, segítettem ha tudtam, próbálok barátkozni, ismerkedni, semmi hátsó szándékom nincs, mégis mindig ghosting a vége, nem tudom mit csinálok rosszul...:(
2022. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma nem szabad jó embernek lenni, mert csak kihasználják az embert.
2022. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!