Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tegeznek le vadidegen,...

Miért tegeznek le vadidegen, ismeretlen emberek csak úgy?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 27 és férfi vagyok,és a tapasztalatom az,hogy bárhová megyek,mindenhol letegeznek kapásból. A banki ügyintézőn keresztül,a postásig,a bolti eladóig,mindenki.Kévés az olyan ember,aki interakcióba lép azzal,ha én magázódással indítok egy beszélgetést.A munkám során szintén (Kereskedelem) ugyanez a felállás. Szívesen segítek minden vásárlónak,és szeretem a munkámat,továbbá állok rendelkezésükre mindenben,ami a munkámhoz tartozik,csak nem tudom hova tenni ezt a bizalmaskodást. Még mielőtt bárki is azzal jönne,hogy a tiszteletért sipákolok,hát akkor ki kell,hogy ábrándítsam az ilyesfajta hozzászólókat,hogy nem. Nekem a tisztelet megadják az ismerőseim,barátaim,és a családtagjaim is. Idegenektől nem várom el,és ne is adják meg. Tudom,másik alternatíva válaszként,hogy a tiszteletet tegeződve is meg lehet adni.Az állítás igaz,az érv viszont nem. Mégiscsak sosem látott,vadidegen emberek vagyunk egymás számára,és nem értem,hogy miért kellene nekem bizalmaskodnom olyan emberekkel,akikkel sosem találkoztam,és egymás nevét sem tudjuk. Arra is volt már precedens,hogy valakit következetesen magáztam,és ő akkor is tegezett. Tegeződni lehet az erre alkalmas helyeken. Szórakozóhelyeken,vagy ahová az ember ismerkedés céljából megy,de az átlagos hétköznapi életben szerintem ez egy prosztó megnyilvánulás. Ha én bemegyek egy boltba,vagy bárhová,és azt látom,hogy egy fiatal eladó áll a pult mögött,nem tegezem le. De lehet velem van a probléma.
2019. okt. 23. 22:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Én pl azárt tegezek sok embert, mert megszoktam. Sokszor későn kapok észbe h vkit lehet nem kellett volna tegeznem. De színházban dolgozom, ott töltöm minden időm és ott az a szokás h mindenkit tegezni kell. Még a 70 éves bácsit is. Nagyon megszoktam és ezért vannak ezzek a botlásaim.
2019. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%
Veled van a probléma. Én a szimpatikus fiatalabb embereket tegezem, idősebbeket pedig magázom, illetve ha hivatalos ügyet intézek, akkor szintén magázás. De hogy fenn akadjak azon, hogy ki tegez engem meg ki nem... nekem erre nincs időm és energiám.
2019. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én ezen nem akadok fenn,csak nem tudom hova tenni,mivel én nem ilyen vagyok. Számomra is vannak szimpatikus emberek,de mégsem rontok ajtóstul a házba.
2019. okt. 23. 22:27
 4/27 A kérdező kommentje:
A kedves utolsó válaszadó minden bizonnyal hölgy lehet,hiszen én is inkább a nők részéről tapasztalom ezt a fajta viselkedést.
2019. okt. 23. 22:31
 5/27 anonim ***** válasza:
62%

Engem sokszor lehurrognak, hogy miért magázódok, hisz ők ugyan nem olyan öregek! Én pedig nem is ezért teszem, csak mert tudom, hogy így illik.

Viszont az ilyen esetek után sokszor már nem is vagyok benne biztos, hogy hogyan kellene köszönnöm.

2019. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%

Elég öreges a viselkedésed.

A magázás meg kezd kikopni.

Nem értem hogy mi azzal a gond hogy a fiatalok tegezik egymást.

Te általános suliban is magáztad a hozzád hasonló koruakat ? :D

2019. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Felnőtt emberek vagyunk,és nem gyerekek. Az általános iskolai példa pedig nem jó,hiszen az egy ismert kompánia volt. ;-)
2019. okt. 23. 22:44
 8/27 anonim ***** válasza:
34%

Jó , akkor Te már 18 évesen magáztál mindenki hozzád hasonló korút?

Akkor már nem voltál gyerek. :D

2019. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Akkoriban nem jártam olyan körökben,ahol ismeretlenekkel találkoztam volna. De amióta dolgozom,22 korom óta,azóta igen. Vagy szerinted ez korhoz van kötve? Szerintem nem. Az elfogadott,hogy a fiatalok tegezik egymást. Nem természetes,hanem csak "elfogadott".
2019. okt. 23. 22:57
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Már bocsi , de szerintem ez nem normális . Az én munkahelyemen az 50 éves is morgós tekintettel néz rám ha nem tegezem le .

Amúgy is 27 éves vagy . A Stílusod alapjàn , azt hittem vagy már 60 . Nekem eszembe se jutna hogy 30 alatt valakit magázzak

2019. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!