Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érzett már így más is ismerked...

Érzett már így más is ismerkedés kapcsán?

Figyelt kérdés

36 múltam, összvissz egy párkapcsolatot tudok felmutatni (igaz, vele kétszer is összejöttünk), és bár szeretnék egy boldog, meghitt kapcsolatot, amiben egyértelműen érzem, hogy "révbe értem", még sincs bennem jóformán semmiféle indíttatás az ismerkedésre. Ennek ellenére próbáltam jó néhányszor, főképp rapid randikon, de mindig nagyon megkönnyebbültem, mert senki nem volt igazán szimpatikus, és így nem kellett kilépnem a komfortzónámból. Amikor valaki közeledni próbál, ösztönösen hárítok. Az, hogy a volt barátommal összejöttek, kész csoda, és csakis annak köszönhető, hogy nagyon kitartó volt.

Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne legyek ilyen, és ne féljek új emberekkel ismerkedni, randizni.

Érzett már vki hasonlót? Sikerült felülkerekedni rajta?



2022. aug. 17. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Aszexuális vagy esetleg?
2022. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Waow, nem tudtam, hogy hölgyeknek is van ilyen gondjuk.

Én nekem is az a gondom, hogy ismerkedés alatt el is megy a kedvem és gyorsan keresek pár negatívumot amiért offos az illetö, aztán mintha megtettem volna minden tölem telhetöt elkönyvelem, hogy ez se jött össze. Pedig én is szeretnék társat és rendkívül zavaró, hogy így eltaszítok, eltolok mindenkit.

Sajnos a megoldás nem tudom mi, örülnék, ha valaki tudná, bár közben lehet, hogy nem mondva csinált az a pár negatívum….egyszer megeröltettem magam, de hamar vége lett, a hölgy elég hamar érezte úgy, hogy közös kasszára léphetünk…. és akkor most igen udvariasan fogalmaztam.

Sok sikert! Csak ne eröltesd, mert úgy jársz, mint a másik lérdésnél a 25 éves nö a 30êves gyerekével….

2022. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős... Kéne valaki, de ha jobban belegondolok, olyankor meg már könnyebb, hogy ha nincs... :S
2022. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is vannak hasonló ambivalens gondolataim, azóta vagyok egy kicsit megértőbb magammal, mióta olvastam a félelemteli-elkerülő kötődési stílusról. Többek között itt írnak róla:

[link]

2022. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra is fenntartom a kérdést, hogy emellé aszex is vagy, vagy csak az érzelmi részt offolod?


Teljesen normális kérdés, nem kötekedni akarok.

2022. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1-es: nem áll tőlem távol az aszexualitás, de alapvetően nem tartom magamat annak. Inkább úgy fogalmaznék, hogy tök jól elvagyok egyedül is, és a fizikai együttlét nem hiányzik annyira nagyon, hogy mindenáron összejöjjek vkivel. Tehát: szeretnék ugyan valakit, de mindig a jövőbe taszítom a dolgot. Mivel gyereket nem akarok, még azt sem mondhatom, hogy sürget az idő.

2-es: igen, ezek szerint legalább egy ilyen nő biztosan akad... :) Gondolom, többen is vagyunk, csak nyilván senki nem tetoválja a homlokára, hogy miért van egyedül. Nekem meggyőződésem, hogy akik úgymond magasra teszik a mércét (köztük én is) hasonló gondokkal küzdenek. Ok, nyilván egy részük szimplán beképzelt, túl sokat gondol magáról és nem elégszik meg "akárkivel". De - és most csak a magam nevében tudok beszélni - nálam azért hosszú az elképzelt ideális párom tulajdonságait tartalmazó lista, mert ahogy idősödöm, úgy kell egyre több ahhoz, hogy megérje kilépni a jól ismert világomból. (És mielőtt vki nekem esne: ezen a listán nem szerepel, hogy legyen sok pénze, vagy nézzen ki úgy, mint Brad Pitt.) És sajnos én is előbb veszem észre a negatívumokat, mint a pozitívumokat, és amint összejött elég negatívum, nagyon gyorsan rövidre tudom zárni az ismerkedést... Néha azt hiszem, számomra a munkahelyi vagy baráti kapcsolatból kialakuló párkapcsolat lenne az ideális, mert az nem egy kényszeredett randihelyzetből indulna, hanem spontán, és lenne ideje beérni. De ilyenre nincs lehetőségem.

4-es: igen... :(

2022. aug. 17. 17:26
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös: köszönöm a linket! Sajnos hasonló alkatú vagyok én is...
2022. aug. 17. 17:27
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

#6:

Ha eredetileg nem is aszex, egy idő után azzá válik. Mert ha mindenkit elutasít akkor egyre több év telik el úgy, hogy nem lesz kapcsolata.

És ha nem híve az egyéjszakás kapcsolatoknak, akkor nincs szex az életében. Így meg tankönyvileg aszexnek (vagy szürke aszexnek) minősül.

Ha nincs mellette pasi, nincs motiváció sem. :D

Teljes mértékben együttérzek a kérdezővel. Én is így vagyok ezzel.

2022. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Érdekes dolog ez a kötődési stílus egyébként, mikor erre a fogalomra rátaláltam, hatalmas "heuréka" érzésem volt, s olvasgattam célirányosan róla, hogy meg lehet-e ezt változtatni. Azt írta egy angol nyelvű cikk, hogy egy egészséges párkapcsolat vagy a pszichológus segíthet, ha esetleg dolgozni szeretnél ezen, akkor érdemes lehet szakembernél rákérdezni, mi lehet a változás útja.
2022. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es: és megkérdezhetem, Te hány éves vagy? ... Igen, ez egy ördögi kör. Ráadásul lassan elérem azt a kort (vagy már el is értem), amikor a korombeli szingli férfiak mind azért szinglik, mert elváltak, és talán még gyerekük is van. Az ő és az én élettapasztalatom olyan mértékben lesz eltérő, hogy nem tudok majd eleget nyújtani nekik: gyerekesnek, éretlennek fognak tartani (jogosan). Erre rátesz még egy lapáttal, hogy általában max. 26-27 évesnek néznek, de inkább kevesebbnek.
2022. aug. 17. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!