Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetlen kérdés mielőtt...

Egyetlen kérdés mielőtt vegleg feladnám?

Figyelt kérdés

5 éves gimnáziumba jelentkeztem a városomban 16 évesen. Mivel az ott töltött idő alatt nem éreztem jól magam, nem volt társasági életem mivel kiestem különböző társaságokból személyes konfliktusok miatt, így 4 év elég magányosan telt el a gimiből. Az utolsó évemet mikor kitört a covid, már Pesten fejeztem be esti gimiben, mellette dolgozva.


Az igazat megvallva van egy munkám ami jól fizet, illetve mellette egy mellékmunkám, kereskedéssel foglalkozom. Viszont úgy érzem értelmetlen az életem. Ezt elsősorban azért érzem mert nagyon elkeserítő, hogy fiatal vagyok (20) és még mások az egyetemeken építik a kapcsolatokat, bulizni járnak, csajoznak, barátkoznak én addig nem élek szociális életet. A közeljövőben lehet, hogy megyek egyetemre de köszönöm, eddig jól megvagyok anyagilag. Szóval siralmasnak festeném le és végtelenül depresszívnek az idő suhanását és a meg nem élt évek súlyát melyek már sosem fognak megismétlődni. Nem tudom hogyan kerüljek fiatal társaságba, vagy olyan társaságba ahol egyetemi fiatalok vannak. Teljesen tanácstalan vagyok. Segítsetek, hogyan kerüljek fiatalok körébe.



2022. aug. 22. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Milyen munkát végzel? Vonzódsz-e valamilyen sport iránt? Folytasd a tanulást! Felvételizz szakmai képzésre, főiskolára, ami erdekel. Mellette folytathatod a munkádat is. Még nagyon fiatal vagy, minden változni fog. Rajtad múlik.
2022. aug. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
92%
Nem muszáj tanulnod ahhoz, hogy bulizz. Azt viszont ne feledd hogy a tudás hatalom, bár nem mindegy miben jártas az ember. Én pár hónapja lettem 17, én is csak ezután fogom elkezdeni a bulis dolgokat. Kitartást haver, remélem hamar találsz társaságot!
2022. aug. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Pl en 8 evet nyomtan le egyetemen, es egy nagy atbaszas au egesz. Amit tanitanak nem sok koze van ahoz ahol tart most a vilag,a papir amit kapsz olyan az irodai munkakra nyit ajtot ahol fejos tehen lehetsz a szamitogepnel egy szar irodaban kattingatva 1-2 programot amirol fogalmad nincs hogy mukodik, es az MI pareven belul egyis felvaltja az egeszet. Szoval egyetem lenyege h idod badzod el egy papirert , ertelmes tudas szerzes nelkul. De ez csak egy velemeny , biztos vki mast hozott ki belole. Szovsl csak annyit akartam h ertekelni kell ami van es abbol kezdeni vmitmagadnak. Bar lehet inspiralilag hathat eyetemustakkal beszelni, magat az egyetemet nem akanlom
2022. aug. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Itt volt a nyár, tele volt fesztivállal, koncerttel. Tavasszal rengeteg egyetemen volt nyílt nap/program búcsúztatva az évet vagy a diplomázókat, bográcsozással, különböző eseményekkel.


Millió szórakozóhely van, ahol a korosztályod dominál, egyetemisták körében népszerű kocsmák, stb.. Utána kell járni, akár kérdezni ha nem tudod merre indulj. Ha nem tudod kitől, bárhol is laksz, bemész a belvárosba és megkérdezed 1-2 csapos véleményét, fognak helyet ajánlani.


Odamész, bemutatkozol, megkérdezed nem-e gond ha csatlakozol. Felírsz magadnak pár kezdő kérdést, ami segít feloldódni, beszélgetést indítani.


Úgy beszélsz mintha 80 éves lennél, "elrepül az idő". 20 éves vagy, semmiről nem késtél le.

2022. aug. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyetemi fiatalok körében lenned, hiszen nem vagy ebben a körben (még)!

Ismerkedni eddig is megvolt minden lehetőséged az esti gimiben, munkahelyen és a mellékmunkákból. Ha egy húszassal idősebbek, akkor lehetnél a gyerekük párja, vagy haverja, aki minden buliban ott van. Elmehetsz edzőterembe, vagy egy park focipályájára, kereshetsz egyetemi felkészítőket, millió lehetőséged van korodbeliekkel ismerkedni. Nyilván alacsonyak a szociális készségeid, ha ötleted sincs, de ez fejleszthető. Attól, hogy egyetemre jársz önmagától a probléma nem oldódik meg.

2022. aug. 22. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem csak megriadtál attól a bizonyos 20-as évszámtól. (Én sem igazán örültem, amikor a 21.-dik szülinapom közelgett, anno 1995.-ben...)


Nőként írom: "bulizás, csajozás"? A nem túl távoli múltban megismertem egy olyan "pasit", aki még 62(!) évesen is túl jóképűnek számít.


Látszólag "álomkarriert" futott be több diplomával. Még mindig tapadnak rá a nők - állítólag. (Én lerázom rendszeresen. Ezért voltam "vonzó" neki egy darabig...) De igyekeztem megállni a "kísértéses" szakaszoknál.


Rendkívül siralmas élete volt, látszólag teli vidám fiatal évekkel/életörömmel. Kétszer elvált - rosszul sikerült házasságok - és tartósan beteg (agyvérzéses) felnőttkorú fia van. 23 éves.


Ha gondolod, levelezhetünk privátban egy rövid ideig. (A nyílt fórum mindent nem visel el...)

2022. aug. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ennyi idősen semmiről se vagy lemaradva, ne "az idő múlására" gondolj, hanem hogy miképpen tudod hasznosítani az időt.

Döntsd el mi érdekel, saját érdeklődési kört keress akár Fb csoportokban vagy bárhol, a jövőre koncentrálj: "mi az amit el szeretnék érni" "miben lelem örömömet", környékeden keress rendezvényeket és menj el.

2022. aug. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Fesztiválok, bulik, strand,buszmegallo,mikozben varod a buszod,interneten stb. Sok helyen tudnal ismerkedni. Ezt irom en,aki introvertalt... de pl mindig megtalalom a magamfajta,vagy szamomra szimpi embereket. Es nekem is keves baratom van,de kezdetben sztem az us jo lenne, ha felszinesebb kapcsolatot alakitanal ki. Neked most nem feltetlenul a mely baratsagra van szukseged, hanem olyanokra,akikkel kikapcsolodsz,elmesz ide-oda,bulizol
2022. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen senkiről sem tudok megmondani, hogy hány éves.


Pl.: A BME VIK tele van 20 éves kopaszodó minimum 30nak kinéző srácokkal. Tényleg ötleted sincs ki hány éves...


Szóval ha nem mondod meg sem kérdezik és ha véletlenül feljön, akkor sem érdekli az embereket.


Én egyetemista létemre 30nak nézek ki, őszülő hajjal...

2022. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehet hogy nem is akartad annnyira a bulizást, Visszonylag kis városban élek és itt mégis buliztak az osztály társaim, én nem buliztam de éreztem magányt, mivel szerettem volna időt tölteni valami össze jovetelen( nem ahol isznak) de úgy alakultak hogy a barátaim akiket legalábbis annak tekintettem velük lehetetlen volt olyan kikapcsolódás/ túrázás... mert nem akartak de bulizni sem mentek amúgy 😆. Most egyetemen vagyok, továbbra nincs kedvem bulihoz, néha 1-2 becsúszik de inkább tanulok vagy a hobbiak űzők, illetve találkozom egy két szaktarsammal/ barátaimmal egy pizza/ kávé. De a covid alatt tiszta magányos voltam... De most meg nem maradt a szőlő varosomban sok barát, így néha unatkoztam, de mivel van barátom vele logtam.
2022. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!