Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Anyám más kárára elég cikin...

Anyám más kárára elég cikin reagált, vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Anyám extrovertált, én ambi vagyok, de inkább intróként definiálnám magam. Minden egyes leszégyenítésre ez a reakció, hogy "introvertáltként túlreagálom", pedig ehhez köze sincs a dolognak.


Baleset történt: egy kocsi belement sok kint álló kocsiba a főútról lekanyarodva. 4-5 percre laktunk a helyszíntől, és mivel az egyik (nem túl közeli) ismerősünk 2 kocsija is tropára ment (meg még sok más), így anyám gondolt egyet, hogy ő elmegy megnézni. Mentem vele, nehogy hülyeséget csináljon, mert kicsit bolond ilyen téren. Meg volt beszélve, hogy csak megnézzük, semmi komoly. Az egyik úton megyünk fel, és a másikon jövünk vissza, mintha hazafele tartanánk, és csak messziről nézzük.

Erre mire odaértünk, befordult az úton, mert látta, hogy sokan kint állnak. Oda akart menni a családhoz, de sikeresen lebeszéltem róla. Elkezdett beszélgetni a munkatársával, aki szintén abban az utcában lakik. Rohadt gáz volt, hogy beállt oda, és beszélgettek, meg röhögcsélt, a csapatépítőről beszélt, amikor a túloldalon zokogott az ismerősünk. Meg többször hangosan megjegyezte, hogy hogy szét vannak törve a kocsik. Többször mondtam neki, hogy menjünk. Majd megfordult, és ugyanarról mentünk haza, ahonnan jöttünk, és rohadtul mindenki levágta, hogy azért mentünk, hogy megnézzük a roncsokat.

És nem érti, hogy ez mennyire gáz.


2022. aug. 27. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mindketten gázok vagytok. Anyukád a viselkedése miatt, te meg azért, ahogy hozzáállsz, meg beszélsz róla. Szép kis család.
2022. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mégis hogy kellene hozzáállnom?
2022. aug. 27. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Én ebben nem értem mi a gáz

Szerintem tényleg túl tolod

Régebben nálunk is volt baleset, emlékszem barátnőmmel simán kibicikliztünk és néztük

Oke "csak" 13 évesek voltunk de akkor sem gondoltam cikinek és most sem érezném magam kellemetlenül azért mert kíváncsi vagyok

Az meg hogy utána dumalt egy ismerősével egy tök más témáról és közben nevettek is

Hát istenem

Néma csendben kellett volna állniuk mintha meghalt volna valaki?

Attól még megy tovább az elet, beszélgetnek emberek stb stb

Én abszolút nem értem meg a problémád

2022. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát az, hogy odapofátlankodott/tunk.

Ott helyszíneltek, szedték kifele a csávónak a táskáját az autóból, a csávót előttünk 2 perccel vitték el onnan, fél órán át szabadították ki a kocsi roncsai alól. Ő meg ott röhög, és látszott a munkatársán is egy idő után, hogy kínosan érzi magát.

Meg az az ismerősünk, akinek 2 kocsija is kint állt akkor, az jött fotózni a kocsiját (kárszakértő), és ott előtte elkezdte mondani tök hangosan, hogy "Hogy szét van törve a kocsi!". Mintha alapból nem is tudná, nem is látná az ismerősünk, hogy szét van törve.

Sok kocsi kint állt egyébként, valamelyiknek a kereke tört ki, valamelyiknek az oldalát kapta, de az ő két kocsijuk plusz egy harmadikat telibe kapta. Az ismerősünk le volt fehéredve, meg sokan döbbenten néztek.

2022. aug. 27. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Hát én meg értem.

2014-ben lakodalombam voltunk, egy csomó kocsi parkolt az út szélén. Volt vagy 100 kocsi kb, nagy lakodalom volt. Jött egy piás csávó, aki 140 km/h-val belerongyolt egy-két kocsiba, és mivel egymás után álltak, vagy 8 kocsi összement. Az a bizarr az egészben, hogy előtte 3 perccel ültem be a kocsimba, mert kellett valami a kocsiból.

Nem lett semmi bajom, viszont több milliós kár keletkezett az autóba, és a tudatomban még mindig ott van, hogy meg is hallhattam volna, hogyha mondjuk 3 perccel később ülök be a kocsiba, vagy mondjuk 3 perccel tovább maradok bent, mert nem találom azt, amit keresek, akkor meg is halhattam volna.


Ha nekem ekkor megjegyezte volna bárki, hogy jól széttört a kocsi, vagy ott röhögött volna, én akkorát kevertem volna le neki, hogy a fickóval szállították volna be a kórházba. Az anyád szerint nem látja senki, hogy milyen nagy kár keletkezett? Hogy hogy össze lett törve a kocsi? Szerintem mindenkinek van szeme.

2022. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

#2:

Mondjuk eleve nem kellett volna ebbe az egészbe belemenned, hogy elmentek balesetet nézni, mert az milyen izgi, szal te se vagy kompletta kávéfőző.

2022. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok a kérdező, de le lett írva, hogy miért ment az anyjával: nehogy hülyeséget csináljon, meg sok dologba visszafogta, pl.: "Oda akart menni a családhoz, de sikeresen lebeszéltem róla", "Többször mondtam neki, hogy menjünk".
2022. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy miért mentem vele. Ismerősünkről volt szó, nem egy vadidegenről. Nem mondtam ilyet, hogy milyen izgi, nem is éreztem így. Azért mentem el vele, mert így is valamennyire visszább tudtam fogni. Ha nem mentem volna el vele, akkor ott okoskodott volna fél órát.

Most is ez megy órák óta, nagy kárszakértő lett, tudja, hogy mi mennyibe kerül, melyik kocsiba milyen mértékű kár keletkezett.

2022. aug. 27. 22:17
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha ezt anyám szemszögéből írtam volna le, ugyanaz lenne a vélemény?


A lányom szerint cikin viselkedtem, szerintetek is így van?


Egy csávó 140 km/h-val hajtva letarolt egy csomó kocsit, nagyot szólt. Pont otthon voltam, amikor ez megtörtént. Nem is foglalkoztam a dologgal, majd amikor jött facebookon a kép, akkor felismertem az egyik házról a környéket. Megtudtam, hogy egyik ismerősöm kocsijait is érte a kár, így kimentünk a lányommal megnézni, hogy pontosan mi volt, meg hát nem kicsit érdekelt a baleset.

Úgy terveztük, hogy nem megyünk közel, de amikor megláttam, hogy mások is ott állnak a járdán, elindultam oda. Az igaz, hogy mondtam hangosan, hogy az ismerősünk kocsija jól szét van törve, de néhány emberen kívül nem hallotta màs. Odaérve találkoztam az egyik munkatársammal akivel egy rövid kis ismertető után (száguldó autó, becsapódás, kimentés, stb.) vígan röhögtünk, bár ő kínjában, én meg csak úgy. Ott volt az ismerősünk is, aki átjött a túloldalról, hogy mégjobban szemügyre vegye a kocsit, ő előtte jó hangosan megjegyeztem, hogy jól szét van törve, biztos sok milliós kár keletkezett, nem voltam benne biztos, hogy ő is látja amit én, így mondtam. Majd utána ugyanazon az útvonalon mentünk vissza, így egyértelművé tettem mindenki számára, hogy csak és kizárólag élvezkedni akartam. Lanyom szerint gázul viselkedtem, szerintetek is?

2022. aug. 27. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Túl sokat törődsz vele, hogy mi jár mások fejében. (Anyukád pedig túl keveset?) Mondd el az aggodalmaidat anyádnak, de szerintem hagyd, hogy menjen a maga útján, nem vagy a gardedámja. Te szégyelled magad miatta, de nem kell, különálló ember vagy.


Egyébként szerintem ilyen sokkos helyzetben jól tud esni, ha valaki kimondja világosan, hogy mi történt.

2022. aug. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!