Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezdemenyzzek beszelget...

Hogyan kezdemenyzzek beszelgetest ugy hogy ne tűnjek nyomulosnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok nemrég voltam egy tanfolyamon ami 1 délelőttös volt es tok szívesen baratkoztam volna de nem mertem nyitni mert nagyrészt fiuk voltak es fura lett volna ha random a szünetbe odaultem volna az egyikhez h beszélgessünk ugy h elotte egy szót se szoltunk egymashoz

Bar igazából ha lányhoz mentem volna az is kinos lett volna mindenki elvolt magaban

Lany vagyok

Ilynekor h lehetne mégis beszelgetestkezdemynezni?



2022. aug. 27. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy 1 délelőttös tanfolyam? 2-3 órára összejöttetek és ennyi volt? Vagy nem értem, abból nem tanultok semmit és már a neve hazugság. Vagy délelőttönként lesz? Na mindegy, máskor írd le normálisan.


Ha ennek lesz folytatása, akkor várj még kicsit, míg feloldódnak az emberek. Normális, hogy az elején nem nagyon fognak egymással foglalkozni, egyrészt a tanfolyam miatt mentek, másrészt mindenki úgy van vele, hogy nem akarja idegesíteni a másikat.


Nagyon hamar szüneteknél kialakulnak csoportok, elkezdenek beszélgetni emberek, ekkor odamész hozzájuk, bemutatkozol és általános dolgokról beszélgetsz velük. Pl. miért jöttek erre a tanfolyamra és hasonló egyszerű témák. Mivel többhöz mész oda, nincs az, hogy kiszemeltél magadnak valakit.


A másik lehetőség, hogy akivel egy padban ülsz, vagy a közeledben vannak, azoknak bemutatkozol és ugyanúgy beszélgetsz általános témákról.


Ha egyszeri alkalmak ezek és soha többet nem látod őket, akkor nem a legjobb ötlet itt haverkodni. Ebben az esetben mindenki a "tanfolyam" miatt megy, azt akarja letudni, ami lehet sokaknál kötelező pl. a munkáltató által.

2022. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy hétköznapi felszínes beszélgetés kezdeményezése nem nyomulás. Sőt, a megszólított is örül, hogy van kihez szólnia, mert senki nem szereti a kellemetlen némaságot. Nyilván szünetben fogtok, lehet beszélni a tanfolyam tartalmáról, korábbi tapasztalatokról, ha esetleg van vendéglátás, akkor arról, a helyről, a közlekedésről, a tanultak munkahelyi vagy egyéb (mivel tini vagy) alkalmazásáról, de meg lehet dicsérni egy női résztvevő ruháját, kiegészítőjét is, hogy hol vette. Aztán kart karba öltve egyik gondolat követi a másikat. Bemutatkozni nem kell, ez nem tánc és illemtan óra.
2022. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!