Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy építetek új kapcsolatokat...

Hogy építetek új kapcsolatokat, kezdeményztek beszélgetéseket?

Figyelt kérdés

Van például egy kavázó, ahova rendszeresen járok már egy éve, felismernek, tudják már, hogy mit kérek. A nevüket viszont még mindig nem tudom. Volt egyszer olyan, hogy csak én voltam ott, beszéltek valamit vidáman a dekorációról, amit akkor csináltak, és volt is egy gondolatom, amivel gondoltam, hogy hozzászolhatnék, de nem tettem, mert féltem, hogy mit fogok utána mondani, mi lesz ha hülyeséget mondok, vagy teljesen máshogy értik, amit én mondok, úgyhogy inkább csendben maradtam. Mostmár rájöttem, hogy meg kellett volna szólalni. Ha már állandóan oda járok, kellemes lenne, ha mondjuk bemegyek és a nevemen szólítanak, én is őket, és beszélünk pár szót, hogy kinek milyen napja van.

Mindig nehezen megy az ilyesmi. Van olyan tippem is, hogy autista(asperger) vagyok, de nem szeretném inkább öndiagnosztizálni magam, úgyhogy ne menjünk bele. Ha az is vagyok, akkor is, úgy tudom, meg lehet tanulni normálisan kapcsolatokat építeni.

Tudnátok mondani pár tippet?

Köszi!



2022. ápr. 2. 13:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem csak a kávézós témában érdekel tipp, azt csak példának írtam, hogy értsétek mire gondolok.

Bár abban a szituációban sem lenne rossz tanács, hogy hogy nyissak.

2022. ápr. 2. 13:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Magad írtad le a nagyobb bevezetödben, hogy mit kéne tenned, hát akkor csináljad. Egy biztos, szégyenlösködni nem kifizetödö. Bátran szólitsad meg az ottlévöket, biztosan ök is örülnek, ha a törzsvendégek befogadják öket.
2022. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a vendéglátóhelyekkel nincs jó tapasztalatom. Legutóbb is fújták a képembe a cigifüstöt mint állat. Nagyon utálom. Főleg kulturális rendezvényekre járok, mert azt az ilyen pöfékelő elmeroggyantak kerülik. A könyvtár is jó lenne, csak ott meg nem illik trécselni, hangoskodni.

Kocsmában be szoktam ülni emberek közé és ha nyitott a "klikkjük", akkor megpróbálok beilleszkedni a beszélgetésükbe. Volt már, hogy sikerült. Zöldség-gyümölcs piacokon szoktam még ismeretségeket kötni, ott is viszonylag gördülékenyen megy az ilyesmi. Az egyáltalán nem zavar, hogy a kutya se ismer. Addig jó nekik.

2022. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!