Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért oett divat, hogy huszobé...

Miért oett divat, hogy huszobévesek temetik és öregezik magukat és hüledeznek azon, ha valaki 30?

Figyelt kérdés

Honnan jön ez a hülyeség, hogy néhány éven rugózunk? :D

Az új kollégáimmal beültünk munka után beszélgetni. A felettesünk 30, én 25, ők 20 és 24.

Szóbajött a kor és megindult a hiszti, hogy jaj, de jó a 20 évesnek, milyen fiatal, bezzeg Ő (24) már öreg. De hogy a főnökünk nagyon durva, ő már 30 és úristen, 10 év van közte meg a másik kollégám között és az rengeteg. És mindezt unironikusan.


Én csak néztem ki a fejemből, hogy ez a beszélgetés komolyan lezajlik köztünk? Komolyan fiatal öregezi magát meg a másik fiatalt? Tökre kellemetlenül éreztem magam. Szerintem ha valaki tényleg sokkal idősebb, akkor is ízléstelen dolog hüledezni az életkorán, mintha bármit tehetne ellene vagy mintha bármi rosszat vagy jót jelentene. Kb olyan érzésem volt, mint mikor valami gagyi vígjátékban hüledeznek a modell lányok azon, hogy valakinek xs-es helyett s-es mérete van és juj az már HATALMAS.


A délután folyamán többször is szóbajött a téma és ment a búslakodás az állítólag elmúlt fiatal éveken, 2-3 évvel ezelőtti emlékeken. Mintha egy nyugdíjasklubban ültem volna.


Én sosem éreztem ekkorra tragédiának, hogy mennyi idős vagyok. Nem is sokat változtam külsőre az elmúlt 4-5 évben. Kihoztam az évekből, amit lehetett és ki is fogom. Vannak szép emlékeim, elért sikereim, szerintem pont ott tartok, ahol kellene. Valahogy olyan természetes volt, hogy mi, húszasok, de még a harmincasok is, egy kvázi homogén massza vagyunk, ami a kort illeti és felnőttként nem számít ennyire pár év. Főleg nem egy munkahelyen.


Nem ők az elsők, akiktől ezt hallom, van egy másik, velem egyidős barátom, aki szintén hatalmasakat szokott pörögni pár hónapon is. Eddig azt hittem, egyedi eset. Múltkor megismert egy lányt és azt ecsetelte nekünk, hogy juj, idősebb nála és ezért ő már elég komoly. Mondom mennyivel? Hát, 7 hónappal. Nemár...


A szüleim korosztályától ezzel szemben azt látom, hogy nagyjából 5 év az a minimális időtartam, amit nem vesznek egy kalap alá. Van a korai meg a késői 30-as, 40-es, 50-es stb számukra és ennyi.


Mi a bajuk a mostani fiataloknak, hogy olyan torzan látják az életkort, mint az anorexiások a ruhaméretet? Pedig a várható élettartam meg nő...

Tisztelet a kivételnek.


2022. szept. 2. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mostanában én is öregnek érzem magam 25 évesen. Miért? Főként mert néniznek, csókolomoznak.

40 éves "fiatal anyuka" lenéniz, így a néni úgy a néni ahogy a gyerekének beszél rólam. 16-20 év körüli gyereknek mondja, hogy "kérdezd meg a nénit". Tizenévesek csókolomoznak. Tudom hogy nem azért van mert öregnek nézek ki, mert a munkahelyemen a tizenéves diákmunkásokkal is ezt csinálják. Falusi paraszt szokás ez.

Na de akkoris lehangoló, öregítő érzés.

2022. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Én 26 vagyok, de érzem ahogy "repül az idő" és gyorsan telnek az évek!

A felismerés fáj mindenkinek hogy pik-pakk itt a 40-50!

2022. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
20 évesen nekem is öregnek tűnt a 30. Most hogy eljött, rájöttem, hogy nagyon nem az :D
2022. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értem a jelenséget. Most lettem 30 és mindenki hitetlenkedik, hogy így eljárt felettem az idő?? Én még csak: ugyanúgy érzem magam, mint 18 évesen, még csak nem is híztam, nem lettem beteges, ugyanolyan energikus vagyok mint tizenéve. Majd ráérek görcsölni a koromon amikor már gyakori vendég leszek a háziorvosnál, de egyelőre azon vagyok, hogy ezt minél távolabbra toljam.
2022. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Azért egy harmincas ránéz a 10 évvel ezelőtti fotójára és látja a különbséget, aki mást mond, az hazudik!
2022. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, 2-3 ember véleménye alapján szűrted ezt le?


Egyébként legfeljebb menedzsment szintjén van ez, akik elhitték azt a maszlagot, hogy a mesének az X/Y/Z/@/€ stb. generációról van valami köze a valósághoz.

2022. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Én átérzem. 26 vagyok. Pár éve a

barátnőimmel még max diákmunkáztunk, de amúgy egyetemre jártunk, és arról beszéltünk mikor találunk már végre egy rendes pasit.

Most meg mindenki dolgozik, egy-két éve lezajlottak az esküvők, most baba dömping van, mindenki vagy próbálkozik, vagy terhes, vagy nemrég szült.

Pár éve ha beültünk valahova, ittunk rendesen, megvitattuk a világ nagy dolgait, kultúra, társadalom, egyetemi olvasmányaink. Most ha beülünk valahova, a fele nem iszik mert terhes vagy vezet ki vidékre ahol kertes házat vett 20 év hitelre. A téma a munka, a házfelújítás, meg a teherbe esés-terhesség-baba dolgok. Vagy még max a sorozatok.

Nyilván nem érzem magam öregnek, de látom, hogy mennyire más volt az élet 20 évesen, mint most 26 évesen. Hatalmas a különbség.

Voltam múltkor Krúbi koncerten, ott szerintem minimum egy tízest rávertem az átlag korosztályra. Na ott konkrétan öregnek éreztem magam. Van egy száma, amiben megemlíti Sp-t én meg arra gondoltam, hogy basszus, ez a sok kissrác aki itt üvölti a szöveget, nem is élt a nagy SP láz alatt, lehet azt sem tudják igazából ki volt az. Durva érzés nagyon, de cukik voltak amúgy a "fiatalok" ahogy ezerrel buliztak. Én meg a mentes sörömmel ücsörögtem egy padon, és reméltem hogy a hangos zaj nem tesz kárt a magzatban a hasamban. Hát ilyen ez.

2022. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ageizmus, itt is ez megy, hogy egy nő csak a húszas éveiben élhet jól, addig kelendő, aztán már öreg asszony.


27 vagyok, oké ez fiatal, de ha belegondolok bizonyos dolgokba, pl hogy 20 éve voltam elsős, az elég rég volt. Vagy hogy 18-20 évesen sokat ittam, buliztam, jól bírtam, most meg mindig másnapos vagyok, ha iszom, ami évente 3x fordul elő, mert ennyit bír a szervezetem meg a kedvem is. Vagy itt van az is, hogy én még nem vagyok házas, nincs gyerekem, lakásom sem (bár az segítség nélkül ma már senkinek), na ezek megszerzésére nincs már olyan sok időm. Vagy mondjuk ha pl el akarnék kezdeni most egyetemre járnék, csak levelezőn tudnék, nappalin nem, mert már muszáj dolgoznom, nem fognak ennyi idősen a szüleim eltartani évekig, amíg én nappali egyetemen tanulok és bulizok. Úgyhogy van, amihez öreg vagyok, de persze ha csak a koromat nézzük, fiatal vagyok.

2022. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2000-res évektől az internet elterjedése óta nagyon felgyorsult a világ és az embereket is pár év alatt bedarálja a rendszer. Ma már nem kell 20-25 évet eltölteni egy munkahelyen ahhoz, hogy kiégjen az ember.

Ezen felül fiatalságkultuszban élünk, ha megnézed most már 18 éves embereknek is azt kell előadni, hogy milyen sikeresek stb. "Karriereket" futnak be már 23 éves korukra. Szóval erős a verseny és nagyon magas a léc, magasak az elvárások.

2022. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!