Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az mostanában lett menő, hogy...

Az mostanában lett menő, hogy pl itt egyre többen angol szavakat kevernek a válaszaikba ? Ez divat vagy szép lassan megyünk át angolba ?🤔

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 07:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mások miért csinálják magam nevében tudok nyilatkozni, beszélek 3 nyelven és egész egyszerűen néha megesik hogy amelyik nyelven éppen folyamatban vagyok,1-1 szó valamelyik másik nyelven jut leghamarabb eszembe és ki is mondom hogy ne legyen szünet a beszéd közben. Meg én nem is feltétlenül veszem mindig észre az ilyen bakit mert számomra érthető úgy is
2022. ápr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
De ezek nem bakik. Szlengek.
2022. ápr. 29. 07:54
 3/44 anonim ***** válasza:
69%

Én pl. 90%-ban angol forrásokat nézek/olvasok, szóval csomó dolognak nem is tudom a magyar nevét.

Amúgy ez régebben is így volt, csak akkor német jövevényszavakkal. A nyelv folyamatosan változik és beépülnek kifejezések, jellemzően a legjelentősebb idegen nyelvből ami manapság az angol.

2022. ápr. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
B+ ! 🤫
2022. ápr. 29. 08:16
 5/44 anonim ***** válasza:
74%
Sajna ez már régebbi. Nővérem tanár, azonnal vágja be az egyeset, ha meglát akár 1 ilyet is. Na jó...az ilyenek, hogy e-mail, meg internet nyilván belefér, de amiket itt is irkálnak, hogy creepy, crush, meg hasonlók azok bizony nem.
2022. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Na pont az ilyenekről van szó azt se értem mi ez
2022. ápr. 29. 08:17
 7/44 anonim ***** válasza:
16%

Miért, nem lájkoltad? Pedig neked írtam!

Egyébként egyetértek, ez csak a reddites aluliskolázottak stílusa. Nézz át a /Hungary fórumukra, ha mellé 24 órás balos hisztit is olvasni akarsz.

2022. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyelvrongálás.

A nyelv kihalásának vannak fokozatai: talán a negyedik az, amikor a fiatalok már nem ismerik a szavakat.

2022. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
34%

#6

Mit nem értesz? Világosan leírtam hogy ezer éve így működik a nyelvünk hogy átveszünk kifejezéseket más nyelvekből.

2022. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy nem létező szónak átveszünk egyet, az rendben van.

Ha egy létező szó helyére kerül egy idegen, az a nyelvrongálás.

2022. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!