Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kell tutujgatni a...

Miért kell tutujgatni a fiatal dolgozókat,beleszólni az életükbe pár helyen,magánjellegű dolgokat kérdezgetni és osztogatni az észt nekik?

Figyelt kérdés
Annyiszor előfordult velem ez.Volt ahol még azt is megakarták nekem mondani,hogy hordjam a hajam.Kételkedtek benn,hogy jól van minden az életemben és folyton arról kérdeztek.A munkába járás miért lett ennyire túltoltan szocializált.Nem lehetne hogy az emberek csak eljárnak,elvégzik a munkát,közbe ha valaki nem ért valamit annak elmagyarázzák és ennyi.Miért kell,hogy a munka java része a kommunikációból álljon,valakik még szerelmesek is a kollegájukba.Megértem,hogy kialakulhat ilyesmi de a munkának csak a munkáról kéne hogy szóljon és nem az ölelgetésből,az értelmetlen jópofizásból,az állandó jóétvágyat és szia hellóból mi van veled stb-ről.Voltak kollégaim akik folyton tutujgattak,ölelgettek de legszívesebben azt mondtam volna,hogy " anyádat ölegesd és én nem barátkozni járok ide hanem csak a pénz miatt úgyhogy lekophatsz.Közbe rám beszélt,hogy én nem vagyok képes az emberekkel beszélgetni olyan hülye vagyok.Miért van erre szükség miért kell mindenhol ennyire örülni egymásnak.Miért kell szóba állni a kollegákkal miközben semmi kötelezettségünk nincs egymás felé,nem mellesleg sokan főnököt játszanak és a gyengébbeknek próbálnak parancsolni vagy rájuk kényszerítik a saját munkájukat(előfordult velem).Tudta hogy gyáva vagyok nemet mondani mert nincs önbizalmam.Amikor meg a felettesük pár nőt a munkahelye megtartásával zsarol ha nem fexik arról inkább már nem is beszélek mert olyan undorító becstelen dolog.Majd hoppá azt még szóba se hoztam,hogy a munkahelyeken rengetegszer szekírozzák azokat akik gyengén tudnak teljesíteni,gyenge a koncentrációs képességük na meg pláne ha rossz munkát adnak ki a kezük kőzül.Akkor főleg kapják a korholást.Persze vannak családias szeretetteljes munkahelyek de ott is előbb utóbb rá akaszkodnak valakire és sajnos kéretlenül.Velem is ez a helyzet pedig én nem kérem ,mégis kapom.Mintha egy kislány lennék az ovodában akit babusgatni kell.Már úgy rühellem és szégyenlem,de félek a konfliktus szituktól így inkább nem mondok ott véleményt.Isten úgyis látja a világ bajait és tudja hogy mit nem fog engedni hogy az életemben megtörténjen velem.
2022. szept. 15. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért van egy elég nagy különbség az életedben turkálás/belepofázás és a köszönés, jó étvágyat kívánás között, vagy hogy megkérdezik hogy vagy. Utóbbiak teljesen alap dolgok, bőven antiszoc kategória ha ezek ekkora problémát jelentenek. Ezeket kedvességből teszik, meg esetleg kedvelnek és szívesen megismernének. Hogy ettől te bekattansz, az a te agyad gondja.


A másik része visont, azaz a ráakaszkodás valóban létezik és tényleg fokozatosan megpróbálnak kicsinálni, de ez az élet. Az a kamu liberális szöveg, hogy mindenki szereti egymást és micsoda értéke van mindenkinek, becsüljük meg, csak egy kva nagy hazugság és marketingfogás. Nemhogy csupán az anyjukat adnák el két forintért, de a szemed kikaparnák ha arra van szükség.


Vannak persze kivételek szerencsére, de ez általában 2-3-4 ember egy munkahelyen. Ilyen az élet, nem lehet erre mit mondani. Ha nagyon rossz a helyzet, keresni kell másik munkahelyet.


Szinte minden helyemen volt minimum 1-2 kirívóan beteg ember, akár mentális gondokkal küzdő, aki abban lelte örömét hogy másokba taposott. Volt olyan eset is, amikor az egyik vezető megfenyegetett, hogy kést állít belém (a semmiből jött, nem tetszett neki hogy nem puncsolok és tartok tőle, mint a nyalógépei).


Állj ki magadért, ne engedd hogy beléd tapossanak. Menj a vezetőkhöz, számolj be nekik miket csinálnak veled, hogyan bánnak. Hangfelvétellel akár bizonyítékokat gyűjthetsz, ha komoly esetekről van szó.

2022. szept. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert hagyja. Ennél kevesebbért is basztam már rá emberekre az ajtót. Nem ér annyit az a pénz, hogy minden nap felbasszam magam érte.


És ezt úgy mondom, hogy a jelenlegi munkahelyemben pont azt imádom a legjobban, hogy ha kimegyek kvért a konyhába és van ott valaki, akkor nem néz senki hülyének és én sem érzem magam hülyén azért, ha sosem láttam még azt az embert és a semmiből elkezdünk úgy beszélgetni, mint az ezeréves barátok.


Ja, csak ez egy intelligens hely, intelligens emberekkel, akiket jobban érdekelnek a másik gondolatai, mint a magánélete. Aki mesél a sajátjáról és eldöntheted, te mennyit osztasz meg. Aki segít, ha kérik.


Pedig úgy jöttem ide, hogy ha még egyszer valaki arról faggat, hogy milyen a családom és hány gyereket akarok, esküszöm megfejelem.



Előző munkahelyemen diák voltam, nem voltam kész a feladatommal (pedig becsületesen dolgoztam), nem akartak elengedni addig, pedig kezdődött az órám. Ha valamivel, ezzel akkoriban nagyon fel lehetett húzni. Szemrebbenés nélkül mondtam meg a felettesemnek, hogy megmondom mi lesz: én most fogom magam és elmegyek órára, mert az a jövőmet szolgálja és azért dolgozhatok egyáltalán itt, mert van az a képzés. Ha mire visszaérek, még itt dolgozom, az is jó, ha nem, dobjátok ki az asztalfiókomból a szemetet helyettem. Csá

2022. szept. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Altalaba egy munkahelyen haverok is lesznek az emberek nem csak munkatarsak. Ha te nem vagy ilyen akkor offold le oket, max nem szolnak hozzad tobbet csak munkaugybe..
2022. szept. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
".Mintha egy kislány lennék az ovodában akit babusgatni kell." Hát kb olyan is vagy a kérdésed alapján. Egy szerencsétlen antiszociális kislány.
2022. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nevető görcsöt kaptam a válaszodtól első válaszoló jaaj ne kínozz elképzeltem,hogy bekattanok és meghalok a nevetéstől.
2022. szept. 16. 21:48
 6/7 A kérdező kommentje:
:D
2022. szept. 16. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is kifaggattak, hogy miért nem akarok gyereket. Mar f.szom ki volt vele... Pedig csak 2 hetes gyakorlat volt.
2022. szept. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!