Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan beszélgessek emberekkel?

Hogyan beszélgessek emberekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet kicsit hülyén hangzik a kérdés, de nem igazán tudtam, hogy fogalmazzam meg... Szóval, nagyon visszahúzódó és félénk típus vagyok, az új emberektől szorongok. Mindig is ilyen voltam, hiába próbáltam ezen változtatni, egyszerűen nem megy. Nagyon nehéz számomra a barátkozás is. Életem során túlságosan megszoktam, hogy mindenki a lelki szemetesének használ, és én csak meghallgatom a másikat, de amúgy senki nem kíváncsi a véleményemre. Ha pl. csatlakozok egy új társasághoz, mindig azt érzem, hogy "nincs jogom" megszólalni, csak akkor, ha konkrétan kérdeznek tőlem valamit. Ha meg el is kezdek beszélni, akkor is próbálom rövidre fogni, mert úgy gondolom, hogy a másik biztos nem kíváncsi a véleményemre. Tudom, hogy ez nem igaz, az a pár barátom aki van, mindig elmondja, hogy nyugodtan beszélhetek, kíváncsiak mit gondolok stb. De egyszerűen túlságosan természetellenes nekem, hogy kifejtsem a véleményemet. Mindig is nagyon alkalmazkodó voltam, és féltem, hogy mások mit gondolnak rólam, ezért nehezen nyílok meg embereknek. Sokszor így vagyok a legrégebbi barátaimmal is, egyedül a barátommal vagyok képes arra, hogy tényleg akármiről őszintén beszéljek vele. Nem tudom mi bajom van, tényleg próbáltam ezen túllépni, próbálok kilépni a komfortzónámból mint pl buliba menni, új emberekkel találkozni, de egyszerűen nem tudok miről beszélni velük, úgy érzem az agyam teljesen üres sokszor. Ha feldobnak egy témát akkor szívesen elmerülök benne, tehát nem arról van szó, hogy hülye vagyok, csak egyszerűen kezdeményezni nem megy. Nem tudok elkezdeni mesélni valamiről, max kérdéseket tudok inkább feltenni a másiknak, hogy úgy vigyem tovább a beszélgetést. Egyetemre járok, de nincs sok barátom, emellett elkezdtem dolgozni is nemrég, ahol már megjegyezték, hogy mennyire csendes vagyok. Szeretnék velük beszélgetni és beilleszkedni, de nehezemre esik úgy, ha ők elkezdenek egymással beszélgetni olyan dolgokról vagy emberekről, akiket nem is ismerek, nem is kérdezik meg én mit gondolok, vagy akármi, én meg pofátlannak érzem magam, ha csak úgy beleböfögök miközben ők beszélnek, főleg, hogy ugye nem is igazán tudok hozzátenni a témához, mert nem tudom miről van szó. Vagy ilyenkor az a normális, ha mindenáron becsatlakozom a beszélgetésbe? Nem akarok bunkónak tűnni meg teljesen antiszociálisnak, de sajnos fogalmam sincs, hogy tudnék javítani a beszédkészségemen. Ha valaki elkezd velem beszélni, és látom rajta, hogy érdekli amit mondok, akkor tudok beszélni, de ugye nem az a normális, főleg új embereknél. Csak úgy odakerülsz, aztán rajtad áll mennyire sikerül beilleszkedned vagy nem. Nekem meg az a bajom, hogy túlságosan szükségem van a megerősítésre, hogy valóban szívesen beszélgetnek velem az emberek. Valakinek valami tipp, hogy ne legyek ennyire szerencsétlen?

2022. okt. 6. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Uhh, mintha csak magamat olvasnám, de komolyan. Főleg az utolsó mondat kapcsán, hogy kell a megerősítés. Ha tudnád, hányszor kérdezek vissza egy beszélgetés során, hogy "de ugye nem zavarlak?"😂

Ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül a dologgal és ha bárminemű kérdésed adódna, szívesen válaszolok. Az utóbbi időben elkezdtem feloldódni, habár még sokat kell fejlődnöm.

2022. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!