Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet small talkot,...

Hogyan lehet small talkot, formális csevejeket élvezni?

Figyelt kérdés

Vannak akik mindenkivel képesek jól érezni magukat, illetve a beszélgetést pl postással, szerelővel, nyugdijasnénivel, pancser idióta emberekkel, házmesterrel stb.


Ahogy belegondolok talán sokkal jobb ez, mint magányosan otthon lesni a netet, meg amikor hétvégén sincs senki aki felhívna, azaz élni azzal ami adatott komnunikációra társaságra.


Engem miért nem tud érdekelni egy postás házmester és a többi?


Minden extrovertált akinek van élete, szociális élete is, az mindenféle jöttmenttel nemhogy szóba áll, de tud nevetni is, jól is érezni magát velük.


Én hallgatom hogy kint nevetés kacagás, én meg bent négy fal közt. Én miért nem birok ilyenekkel lenni?



#small talk #formális csevejek #válogatás nélkul #bàrkivel leállni
2022. okt. 7. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Elöször is ez NEM extrovertáltság, hanem normálisan szocializált ember, aki lehet akár introvertált is. Pl én is kifejezetten introvertált vagyok, de majdnem mindenkivel képes vagyok elbeszélgetni valameddig. Ha ez neked nem megy, akkor nem az a gond, hogy introvertált vagy esetleg, hanem hogy gátlásos, nem tanultál meg megfelelöen viselkedni mások társaságában.

Erre vannak megfelelö helyek, ahol el lehet sajátítani az elfogadott szociális viselkedést, de ha csak a szobádban ülsz, akkor kizárt.

Ahhoz, hogy be tudj illeszkedni a társadalomba, neked is kell tenni valamit, pontosabban elsösorban neked kell tenni.

2022. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De tipikusan az ectrovertáltaknál latszik meg ez nagyon, hogy számtalan olyan emberrel.is kapcsolatban állnak akikkel pl én szóba sem állnék. De JÓL tudják magukat érezni.


Én nem vagyok gátlasos, jók a szociális keszségeim, nekem a small talk meg formális bajcsevejek adják fel a leckét, nem tudom magam jól érezni meg elnevetgélni egy postással szerelovel nyugdijasnénivel házmesterrel, nem jön ez az érzés hogy örülnék a társaságának:(

Másoknak meg simán megvan ez a flow.

2022. okt. 7. 18:33
 3/13 A kérdező kommentje:
X-szel akartam irni
2022. okt. 7. 18:33
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Gyakorlás kérdése!
2022. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De már beszelgettem velük. Nem az a bajom hogy nem tudnék beállni, hanem nem jön ezzel az öröm hogy jol érezném magam velük!

Az a jol érzem magam a postással hazmesterrel flow nincs meg, ami másoknak megvan

2022. okt. 7. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ők jól érzik magukat, az udvariasság része, hogy nem mutatnak unalmat beszélgetés közben.
2022. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vagy vannak akik pl leállnak eladókkal. Én csak ha muszáj, mert faggatnak kíváncsiak ahova többet járok, amúgy pedig nincs bennem vágy arra sem, hogy beszélgessek eladókkal. Ez a flow nem jön. Másoknak meg jön.

Nekem a small talk jóformán kényszer, másoknak meg örömet tud okozni.nevetnek. kapcsolatrendszerek épülnek.vagy arrol ne is beszéljünk ahol postástol van a gyerek is.

2022. okt. 7. 18:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik kifejezetten ezt a könnyed csevejt élvezik, imádnak pletykálni, arról beszélni hogy ki mit főzött ebédre, stb. Ilyen beállítottságúak, ennyi. Vannak akik viccelődni szeretnek, és folyamatosan nevetnek valamin. Mások filozófikus beállítottságúak, és folyamatosan analizálnak, teorizálnak. Megint mások komolyak, és a politikát, tudományokat szeretik megvitatni. Ha nem élvezed a small talkot, semmivel nem vagy kevesebb, csak más típusú. Ha egyébként képes vagy rá (mert sajnos bőven vannak helyzetek amik megkövetelik), csak nem élvezed, akkor semmi gond nincs. Fókuszálj arra, amit élvezel, és keress hasonló embereket. Garantáltan jól fogod magad érezni velük :)
2022. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Most mi a kérdés? Nyilván ha valakivel nem érzed jól magad és ez látszik is rajtad, akkor az a valaki nem szívesen fog beszélgetést folytatni veled.
2022. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szeretném magam jól érezni ilyenekkel is, mert majdnem mindenki kiesik szinte, hogy én kivel beszélgetek, ami meg csökkenti a szociális kapcsolataim nagyon.
2022. okt. 7. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!