Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet small talkot,...

Hogyan lehet small talkot, formális csevejeket élvezni?

Figyelt kérdés

Vannak akik mindenkivel képesek jól érezni magukat, illetve a beszélgetést pl postással, szerelővel, nyugdijasnénivel, pancser idióta emberekkel, házmesterrel stb.


Ahogy belegondolok talán sokkal jobb ez, mint magányosan otthon lesni a netet, meg amikor hétvégén sincs senki aki felhívna, azaz élni azzal ami adatott komnunikációra társaságra.


Engem miért nem tud érdekelni egy postás házmester és a többi?


Minden extrovertált akinek van élete, szociális élete is, az mindenféle jöttmenttel nemhogy szóba áll, de tud nevetni is, jól is érezni magát velük.


Én hallgatom hogy kint nevetés kacagás, én meg bent négy fal közt. Én miért nem birok ilyenekkel lenni?



#small talk #formális csevejek #válogatás nélkul #bàrkivel leállni
2022. okt. 7. 18:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem tudod magadra erőltetni, hogy élvezz valamit. Esetleg kommunikációs tanfolyamra elmehetsz, és hogy megtanítják szóval tartni a másikat. Akkor neked csak bólogatnod meg hümmögnöd kell, és

ha kezd kikopni a téma, feldobni a következőt. Ez kevésbé kínszenvedés, mint megpróbálni beleéléssel előadni, hogy mit láttál tegnap a tv-ben, és milyen árak vannak a pennyben.

2022. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Én soha nem szmóltolkolok, mert gyűlölöm. Nem muszáj, ha nem akarod.
2022. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sunshinedoll ***** válasza:
52%

Nem tudom, miért lenne ez jobb. Az, hogy valaki nem szereti a small talkot, nem jelenti azt, hogy magányos, nem gondolom, hogy egy idegennel való felszínes beszélgetés gyógyítaná egy ember lelkében az elmagányosodás érzését.

Én pl. egyrészt szeretek egyedül lenni, másrészt meg nem szeretek mindenkivel leállni dumálni, és én pl. így teljesen jól érzem magam és ki vagyok békülve így magammal.

Nyilván, ha megerőltetem magam, akkor tudok csevegni, van, ahol pl. jól is jön, vagy hasznos, vagy kifejezetten kell is, de ez nekem azért szociálisan megterhelőbb, és nagyon leszívja az energiámat hosszú távon (pl. ha napokon kereszül kell csinálni, mert mondjuk olyan eseményen/helyen vagyok vagy konferencián, ahol fontos a smúzolás), utána mindig arra vágyok, hogy egy-két napig senki ne szóljon hozzám :D

2022. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!