Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg bunkóság nem köszönni...

Tényleg bunkóság nem köszönni vissza egy olyan embernek, akit nem ismersz?

Figyelt kérdés

Ha valaki köszön neked, akit te vagy egyáltalán nem ismersz, vagy maximum ismersz valakit, aki őt ismeri, akkor az tiszteletlenség, bunkóság, ha nem köszönsz neki vissza?

Nincs szerintem rossz válasz erre a kérdésre, szóval nyugodtan fejtsétek ki a véleményeteket.

Személy szerint, nekem az a véleményem, hogy nem illetlenség, mert mégsem ismered azt a valakit. Az már igen, ha valaki olyannak nem köszönsz vissza, akit ténylegesen is ismersz.



2022. nov. 19. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a köszönésnek alapból azt a funkciót kellene betöltenie, hogy "hé, kérlek figyelj rám!" Például ha odalépünk egy ismerőshöz, akkor ezzel fejezzük ki, hogy beszélgetni óhajtunk vele, vagy a pénztárnál hogy már nem nézelődünk, hanem fizetni szeretnénk. Ennek fényében herótom van attól, mikor valaki csak úgy köszöntget az utcán, vagy belép egy helyiségbe és köszön, csak úgy. Ha nem akarok beszélgetni, én az ismerőseim mellett is simán elsétálok, mert szerintem azt közölni, hogy "igen, észrevettem hogy itt vagy, még mindig jól látok" nincs értelme.


De a személyes gorombaságomat félretéve, az a társadalmi norma, hogy vissza *kell* köszönni, mindig, mindenkinek, szóval esélyes hogy bunkónak tartanak miatta.

2022. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp vissza kell köszönni, kivéve az "este egyedül az utcán sétálsz hazafelé nőként" szitu amiben nem kell szerintem.
2022. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelmű bunkóság.

AZ egyetlen mentség az lehet, amit a kettes írt.

2022. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelmű bunkóság. Rádköszönnek, köszönj vissza. Nem olyan bonyolult ez
2022. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ja, körülbelül.

Jézus szerint így jó:

"Ne csak azokat köszöntsétek, akik titeket köszöntenek."

Szóval, jó köszönni.

És pl. ha szeretettel van feléd az illető, jobb ha te is azzal vagy felé.

2022. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Vidéken, de Buda egyes kertvárosi részein is előfordul, hogy ismeretlenek akár az utcán is ráköszönnek az emberre. Természetesen visszaköszönök, bár én nem szoktam ismeretlenekre ráköszönni. Kedves dolognak tartom, szerintem a kedves köszönést bunkó dolog nem fogadni. Persze más az, mikor a köszöngető nyomul, vagy lejmolni akar.
2022. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos faluhelyeken mindenki köszön mindenkinek
2022. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól h ismerik-e egymást vagy sem
2022. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7, tudom, én is ilyen faluban lakom. Csak az a különbség, hogy itt mindenki ismeri mindenkit, ha meg véletlen valaki nem ismer valakit, akkor nem, annak nem köszönünk.
2022. nov. 22. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!