Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért leszek fáradt szociális...

Miért leszek fáradt szociális helyzetekben? Titeket zavarna, ha valaki így viselkedne?

Figyelt kérdés

Időközönként előfordul(főleg akkor, ha sok emberrel találkozom egy nap, vagy ha nem tartok antiszociális napokat pihenőként) olyan, hogy barátaimmal összefutok, úgy fél óra múlva alig tudok megszólalni, fáradtnak érzem az egész testem, inkább csak a belső világomban mozgok. Ilyenkor pár dolog segít:

megkérem őket, hogy valamit tevékenykedjünk beszélgetés közben. Ha nincs senkinek semmihez kedve, akkor elkezdek pótcselekvéseket csinálni, pl fel alá járni, tollat pörgetni a kezemben, rágni valamit, ha természetben vagyunk akkor botokkal ásni, mint egy kisgyerek, bogarakat vizsgálni. ilyenkor szép lassan újra képes leszek normálisan kommunikálni, csak félek hogy ez zavaró másoknak, azthiszik nem figyelek, vagy unom őket.

Ha nem tudok ezen javítani, elkezdek összefüggéstelenül beszélni, nem bírom átérezni a másik érzéseit,

póker arcom lesz, vagy teljesen nem odaillő mimikát használok.

De ha lelépek,egyedül maradok, akkor felpörgök. Ezek főleg akkor jelennek meg ha 2-3 fő van rajtam kívül, ha kettesben vagyok valakivel, akkor mérsékelten, de érzem.

Alkohol nem "segít" a helyzeten, sőt ront.


2022. nov. 24. 13:31
A kérdező szavazást indított:
Zavar
Nem zavar
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják úgy, hogy introvertált vagy
2022. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán introvertált vagy. Én is nagyon le szoktam merülni társaságban. Szeretek eljárni a barátnőimmel, vagy bulizni, de egy bizonyos idő után érzem hogy lemerültem, akkor is, ha csak ültünk és beszélgettünk. Nincs ezzel semmi gond.
2022. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ez normális. Alapvetően nagyon szociális ember vagyok, csak ez néha bezavar a képbe, pl. amikor egy szimpatikus lánnyal kéne beszélnem, de az agyam valamiért ellenáll annak, hogy bármiféle információt befogadjon vagy kiadjon.

Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 24. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!