Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most csak szerintem volt ez...

Most csak szerintem volt ez eléggé bunkóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma rendeltem ételt a nem említem melyik helyről, eddig sosem volt velük problémám.

Felcsenget a "kedves" futár, de valakihez már beszélt, úgy vette fel. Mondom neki, hogy üdvözlöm, a X emeletre kéne feljönni, nyitom.

Én mindig külön szoktam nekik mondani is, bár a leírásban is ott van. Feljön. Megint köszönök se köszönés se semmi, azt mondja " a stílust picit." Mondom tessék? "NEM A TIZEDIKRE KÉNE JÖNNI, HANEM LEGYEN SZÍVES!" és becsapja a lift ajtót. Annyit mondtam még utána, hogy a leírásban is ott volt feketén fehéren. Hát köpni nyelni nem tudtam, mert én aztán sok minden lehetek, de hogy bunkó nem, az biztos.

Ilyet még soha nem tapasztaltam.

Most nem azért, de neki ez a munkája. Dolgoztam nagyon sok helyen, senki nem fog nekem kezet csókolni, ha végzem a munkám. Tehát ez nem kérés, hanem maga a munkakör, hogy ki kell szállítanom a megfelelő helyre az rendelést. Még ha egy fszparaszt lettem volna és nem is köszönök, azt mondom oké, de ez mi már.

Jártatok már úgy, hogy kifogtatok ilyen stílusú futárt?



2022. dec. 15. 16:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl van reagálva ez a "kéne" meg "lesz" utálat. Nem kéne ilyeneken megsértődni, a fizető vendég/ügyfél nem bunkó akar lenni, bele sem gondol, csak épp így tanulta így mondja. Aki ezen fennakad, keressen olyan munkát, ahol nem kell ügyfelekkel beszélhetnie, sok ilyen van.
2022. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Miert kene uj munkat keresni 😀 en dolgom ha felhuz ha igy kernek vmit.. a fonokot is felhuzza szal nem erdekli ha bunkon reagalok. Keressen mas helyet a vevo ha zavarja h erre ugyanolyan reakcio jon 🤷
2022. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
#11 ha azt mondod hogy kéne, lesz akkor nem kértél semmilyen szolgáltatást senkitől, csak egy kijelentést tettél
2022. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi mindig osszerohogunk h egy ujabb varazslo 😀 lesz.. ha lesz akkor jo. Megvarjuk. Parral hatrebbkerul a blokkja a konyhan. A futarok is megjegyzik am az ilyesmiket. Hiaba lakik kozelebb, visszafele viszi ki neki
2022. dec. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13

Hát azért szerintem azzal a vevő kér egy szolgáltatást, ha már fizetett és borravalót is adott ráadásul.

Egy szolgáltatónak ezt követően kötelessége teljesíteni a rendelést. Vendéglátóban ennél ezerszer durvább dolgokra nem szólhattam vissza. Szolgáltatás szektorban a front office nagyon fontos szerepet tölt be, és ez nagyon nem volt illedelmes a férfitól.

Nekem úgy küldenek ki néha emaileket, hogy ezt most sos meg kell csinálni, figyelj, ezt fel kellene tölteni stb. Partnerek, nem felettesek, sosem szólunk emiatt senkire, van aki így írja, de nincs mögötte rossz széndék.

2022. dec. 16. 23:05
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos,érdekes szituáció ez.Egy kicsit mindketten túlreagáljátok.Viszont,ajánlom figyelmedbe a Szó-beszéd c.könyvet.Igenis vannak szavak,amiket ha nem mondasz ki,vagy máshogyan mondod,egészen másképpen jön le.Egyfajta íratlan szabály,hogy a "kéne" "kellene" szavak provokatívan hathatnak a másik félre,mert egyfajta erősen "csicskáztató" hangvitelük van.Nem kell kinyalnod a futár hátsóját,a "legyen szíves" teljesen jó,de elég egy "kérem" is(A tizedikre jöjjön,kérem/A tizedikre kérem)

Semmi gond veled,a futárral sem,biztos,hogy nem élete legjobb napján találkoztatok,mert akkor ő is lazább lett volna.Ennyi:)

2022. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!