Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha nem tudok...

Mit tegyek ha nem tudok semmiről beszélgetni?

Figyelt kérdés
Igazából ha nem a hobbimról vagy suli, munkahely ilyen felszínes dolgokról van szó, nem tudok beszélgetni senkivel. Nem azért mert nem merem kimondani, amit gondolok, hanem el sem jutok addig a pontig, hogy egyáltalán valami eszembe jusson, legyen az egy kérdés vagy egy válasz, csak szimplán leokézom vagy bólogatok. Ez nagyon zavar, mert egy beszélgetés mindig nálam fejeződik be. Elkezdtem olvasni mostanában de ez nem javított eddig, meg gondolom ez inkább csak abban segít, hogy jobban kifejezhessem magam, de magát a kommunikációs késséget nem javítja.
2023. jan. 2. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Egyszerűen elfogy a téma. Bárkivel akivel rég nem találkkztam sok a téma, de aztán mindent kibeszélünk és elfogy. De ezek barátok család.


Tavolabbi emberekkel még rosszabb pl. kollégákkal, mert ott sokszor még téma sincs. Vagy nem ismerjük egymást annyira. Pedig sok mindenről tudnék beszélgetni.


A bájcsevegés még rosszabb, ez a "hogy vagy? jól köszi" meg "milyen az idő?" kikészít.

2023. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Több önbizalomra lenne szükséged. Ahogy írod az olvasással a kifejező képességed fejlődik, a beszélgetéssel pedig a kommunikációd fog jobban. Nem mindenki tud általános dolgokról beszélgetni, így ezen a téren kell fejlesztened magad, mivel az emberek többségével nehéz úgy beszélgetést kezdeni vagy egyáltalán beszélgetni hogyha ezekről a hétköznapi témákról nem tudsz beszélgetni minimálisan. Legegyszerűbben ezt úgy tudod gyakorolni hogyha a családdal vagy közeli barátokkal elnézést beszélgetni ilyenekről, a többi pedig lassanként ki fog alakulni.
2023. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*elnézést helyett elkezdesz
2023. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyanez a helyzet.. Régen nem voltam ilyen, mostanság kezdődött ez el.. Amíg társaságba jártam mindenkivel jót dumáltam meg egyből jött a nyelvemre (még újonnan megismert embereknél is), hogy mit mondjak mit kérdezzek/válaszoljak. Mióta meg ilyen magányos farkas vagyok egyszerűen nem tudom mi lelt de teljesen elment ez a készségem.. Pár napja kerestem egy régi beszélgetést messengeren és miközben kerestem a szükséges infót benne egyszerűen csak néztem, hogy ezeket tényleg én írtam? ilyen megfogalmazásban, erre meg ezt arra meg azt, mintha valami teljesen más ember lettem volna régen..

Mostanában úgy csinálom hogyha elfogy a téma és ismerem az adott személyt akkor direkt arról a témáról érdeklődök amit ő szeret és tud is beszélni róla, én meg csak közben teszek fel kereszt kérdéseket mintha érdekelne tényleg vagy valami.. ilyenkor szokták mondani a végén boldogan és (ahogy látom rajtuk) őszintén, hogy milyen jót beszélgettünk, közben meg csak hagyom, hogy beszéljen magától az éppen őt érdeklő témáról.. vissza nem igazán kérdeznek vagy fel sem dobnak olyan témát ami engem is érdekelhet..

2023. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem inspirál az élet, a világ

Lehet, hogy érzelmileg vagy lemerülve és ez az ami miatt nem megy a beszélgetés. Lehet, hogy zavarban vagy ha beszélgetsz egyfajta "lámpaláz" miatt és azért nem jut eszedbe semmi.

Szerintem ezt pszichológussal kellene megbeszélned.


Azt persze hozzá teszem, hogy még mindig jobb mint az az eset, amikor valakinek semmi mondanivalója nincsen de be nem áll a szája :)

2023. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, ahogy az utolsó mondjabez mind igaz rám. Le is vagy merülve és lámpaláz is van (socially awkward vagyok).
2023. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#5 Bocsi de ezt a kifejezést még nem hallottam, hogy érzelmileg le vagyok merülve. Mit jelent?😅


Viszont a második része rám biztos nem igaz, mert haverokkal sem nagyon tudok beszélgetni sajnos, akik mellett nem vagyok félős. Ha 2-en maradunk egy társaságban, akkor a másik azonnal előveszi a telefonját, gondolom azért mert unalmasnak tart és ez szerintem abból fakad, hogy érdemben nehéz velem beszélgetni, elég erőltetett jellege van😕

2023. jan. 3. 00:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy azért veszi elő a telefonját, szerintem elég tapintatlanság, ez amikor társaságban van valaki. Akár ilyenkor vedd te is elő és mondjuk kezdjetek el valami hírről beszélni amit olvasol éppen vagy bármi ami beszéd indító lehet.
2023. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"hogy érzelmileg le vagyok merülve. Mit jelent?😅"


A tanú című filmben erre mondta azt a doki, hogy "Stimmel".

🙂🙂🙂

2023. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7


Maradjunk meg annál, hogy nem biztos, hogy kellőképpen energikus az aki szótlan.

2023. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!