Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális az, hogy nem szeretem...

Normális az, hogy nem szeretem egyáltalán a small talkot, emiatt pedig nehezen ismerkedem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy akárhányszor próbálkozom ismerkedni egyszerűen ez a small talk rész teljesen elveszi a kedvem az egész dologtól (írásban legalábbis mindig). Nem gondolnám, hogy azért, mivel nem vagyok elég kreatív, csupán az érdektelenségem miatt hagynak hidegen azok az információk, mint hogy milyen magas, meg mit tudom én. Viszont, mivel ez elveszi a kedvem, ezért mélyebb témákig el sem jutunk sokszor (mivel ebben sem érdekel az emberek nagy részének véleménye).(Alapvetően eléggé társasági ember lennék, viszont mióta egy nagyobb probléma beütött pár éve az életemben és elzárkóztam direkt attól, hogy magamról infókat osszak meg azóta ez a helyzet.) Ötletem sincs, hogy hogyan kellene így kapcsolatokat kialakítanom, valami emberek iránti érdeklődést lehet direkt kialakítani? :D

18/f



2023. jan. 2. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Találkozni kell velük. Azt nem mondanám "small talk"-nak és sokkal emberibb, személyesebb, érdekesebb, életszerűbb.
2023. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, pedig valamit meg kell osztanod magadról, különben mit akarjanak tőled?
2023. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha most ezt az oldalt veszem alapul, kiírhatsz egy ismerkedős posztot amiben leírod mik érdekelnek, mikről szeretsz beszélgetni. Minél több dolgot írsz, annál jobb. Így olyanok fognak írni neked, akikkel valószínűleg egyezik az érdeklődési kör, és azokról a dolgokról kezdtek beszélgetni. Az, hogy ki milyen magas, hol tanul, és hasonlók valószínűleg már csak akkor fognak felmerülni, mikor már jóideje beszélgettek (ha felmerülnek egyáltalán). Nekem legalábbis ez a módszer vált be, sosem tudtam úgy ismerkedni, mintha állásinterjún lennék (Neved? Korod? Tanulmányaid? Hosszútávú céljaid? Stb"), azok a beszélgetések mindig hamar elhaltak. De ez nem csak a gyakorira érvényes, hanem bármelyik másik platformra is. Egyébként ajánlom az IBFF kereső csoportot facen, én itt ismertem meg a legjobb barátnőmet :)
2023. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi: 40 vagyok, férfiban, én is utálom, semmi értelme. Azonban vigyázni kell vele, mert ez az egyik alapja az emberi kapcsolatoknak, tehát bele kell néha menni.
2023. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, annyira állásinterjú jellege van. Annyiszor mondtam már el, vagy írtam már le az alapdolgokat magamról, hogy unom. Jobb konkrét vonalon elindítani a beszélgetést, ami érdekel mindkettőnket és akkor majd fokozatosan az alapinfók is beszivárognak a beszélgetésbe, de nem ezekről fog szólni.
2023. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet komolyabb dolgokról is beszélni, mint hogy hány kutyád van. Persze ahhoz ember kell, de vedd úgy hogy legalább jó szűrő ha valakivel mégsem működik.
2023. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!