Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kell feltétlenül becézni...

Miért kell feltétlenül becézni a neveket?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim és idősebb rokonok is ki voltak akadva régen a nevemen, Örkény a keresztnevem, illetve Zsadány a második keresztnevem. Mind a kettőt használom, de nem szeretem, ha bárki megpróbálja becézni. Nem értem, hogy miért olyan nehéz felfogni, hogy nem minden nevet lehet becézni, és nem is feltétlenül kell.

Most a téma a menyasszonyom nagyszülei körében jött elő, mikor megkérdezték, hogy becézhetnek, mire én mondtam, hogy sehogy. És csak azért is megpróbálják.



2023. jan. 8. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szüleid nagyon kreatívak voltak az biztos. Én meg útálom, hogyha normálisan a keresztnevemen szólítanak. Kb. mindenki becéz (persze nem xy-ka/ke). Ha valaki becéz az már egyfajta elfogadás/szeretet a részükről. Bár nem bántás képen de a te neveid nem hangzanak jól becézve, szóval egyrészt meg is értelek.
2023. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak akik szeretnek becézni hiába kéred ne tegyék. Engem nem zavar. De nálunk zsigerből jön, úgy becézni engem amit utálok. Véletlenül sem azon a becenevemen, amitől nem kapok agyvérzést. 🙄
2023. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ezt én sem értettem soha, a szülök választanak a gyereküknek egy nevet és utána egész életében ennek valami elferdített, és a legtöbbször ronda beceneveket használan ehelyett.
2023. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, nekem ha valakivel közelebbi lesz a kapcsolatom, akkor valami megmagyarázhatatlan indokból elkezdem teljes nevén szólítani xd

Pl párom az elején Marci volt, mostmár Márton.

2023. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nem tudom, vannak kifejezetten jó kis rövid nevek, ahol semmi szükség a becézésre de csakazértis nyomják egyesek :D nekem is becézhetetlen nevem van, 4 betű összvissz de mégis sokan kérdezik, hogy ezt hogy kell becézni. Főleg hogy eleve önmagában is tűnhet becenévnek. Sehogy bammeg, pont az a jó benne, hogy nem kell becézni :D
2023. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4 betűs a nevem, általában nem becézik, de az a pár becenevem ami van, az mind hosszabb, mint a rendes nevem😂
2023. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elég kis termetű vagyok (40éves pasi létemre 165/45) Bármilyen közösségben ahol a keresztnevemen szólítanak, pár találkozás után már becézve vagyok. (pl Péter helyett Petike.) Engem nem zavar, Péterből sok van Petikéből csak 1. :D

becenevem meg ugye sok van az elég aktív online életemnek köszönhetően. :)

2023. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában kötődés, szeretet jele a becézés, nem feltétlenül az illető nevéből kell persze képezni a becenevet, de akinek ez benne van a "szeretetnyelvében", az igényli, hogy becézhessen, és nehezen érti meg, más miért sérelmezi. Szerintem egyszerűen fogadd el, hogy ők ilyenek, a jó kapcsolat érdekében ennyi igazán elviselhető, de egyszer meg is magyarázhatod nekik, hogy nem szereted, ha becézni próbálnak és hogy mi ennek az oka. (Mondjuk én megértem, mert tipikusan olyan neveid vannak, amiknek nem áll jól semmilyen becézés.) Aztán ha megmagyarázod, hogy te így, becézés nélkül szereted, ha szólítanak, jó esetben megértik, rosszabb esetben továbbra is rááll a szájuk a becézésre, ilyenkor kedvesen kijavítod őket, szerintem egy idő után megszokják, és ha amúgy tényleg rendesek és kedvelnek, nem lesz belőle sértődés. (Én sem szeretem, ha becézik a nevemet, de van, akitől eltűröm bizonyos becézett formáit... mert úgy egyszerűbb, vagy mert az illető szájából nem hangzik olyan rosszul, kiérződik, hogy kedveskedésnek szánja... és végül is a szándék a legfontosabb.)
2023. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül, csak valaki valamilyen óhatatlan okból kényszert érez. xd Lehet amúgy, hogy tényleg ez a szeretetnyelve, vagy szereti, tetszetősnek találja a kreativitást, amit a becézésen nyújtanak; a becézés(ek)ben rejlő kreativitást. :):) Meg szal lehet hgoy csak kedveskedni akar/ lehet az is, hogy azt hiszi, mások ezt elvárják (h becézze őket), de lehet saját belső késztetésre is. Lheet pl önbizalomhiány megjelenési formája is, hogy aztakarja, hgoy mindenképp szeressék, és azért van ráparázva; azért akar becézgetni mindenkit.
2023. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én nevem hosszú, sokkal jobb becézve. Amúgy egész életemben természetes volt, hogy mindenki becézett mindenkit, nyilván kivétel a tanárnénik, meg akikkel magázódik az ember
2023. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!