Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan győzhetem le a szorongá...

Hogyan győzhetem le a szorongásomat?

Figyelt kérdés
Olyan szinten szorongok megszólalni élőben,hogyha válaszolok is valakinek valamit az is csak egy szó lesz.De ha megszólalok az már nagyon szerencsés dolog.Általában csöndben vagyok és csak hallgatom a beszélgetéseket.Attól félek,hogy bajba kerülök azok miatt a dolgok miatt amiket mondok.Pl.:nem fognak kedvelni,nem fogja őket érdekelni,negatív leszek stb.Mit tehetnék?

2023. febr. 20. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Fordulj pszichológushoz!
2023. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
29%
Kicsi az önbizalmad. Gondolom nagyon fiatal lehetsz. Én is ilyen voltam, a mai napig bennem van még egy kicsit ez a jellem, de elég jól legyőztem. Majd alakul, próbálj meg nem nagyon foglalkozni azzal, hogy mások mit szólnak. Le vannak sz@rva nekik is rengeteg hibájuk van csak rejtegetik.
2023. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem is így kezdődött a szociofóbiám.. aztán úgy végződött, hogy láttam másokat is hibázni és rájöttem, hogy senkit sem érdekelek

fokozatosan legyőzheted ha van benned akarat és nem menekülsz el mindig

2023. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van velem is felek megszólalni, megszólítani valakit. És még társul hozzá, hogy félek emberektől, nem e támadnak meg a kéregetők (megszólít hogy tudok neki segíteni én mondom, hogy nem)

Ez szociális fóbia?

2023. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem attól vagy értékes vagy nem, hogy mások mit gondolnak rólad, próbálj meg másra építeni, mint arra, hogy ki mit gondol ha megszólalsz. Azt pedig el kell fogadnod, hogy nem mindenki fog kedvelni, bármit is mondasz vagy akár nem mondasz. Mindenki hibázik és mond olyan dolgokat, amik másokat nem érdekelnek, de ha az után futunk, hogy mindig csak olyant mondjunk, ami mást érdekel és a kedvébe járjunk, akkor egy instabil, jellemtelen életünk lesz, igazi barátok nélkül.
2023. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
nem fontos mások negatív véleménye. nem azért élünk, hogy másoknak megfeleljünk.
2023. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!