Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnak így élni a...

Hogyan tudnak így élni a hajléktalanok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretném előre leszögezni,hogy semmi bajok sincs a hajléktalanokkal,főleg nem azokkal akik önhibájukon kívül kerültek utcára!Mindig is csodálkoztam azon,hogy hogyan tudnak az év minden napján kint lenni az utcán,főleg télen élelem ésindne nélkül.Elképzeltem azt is,hogy én mit tennék,ha ne adj isten ilyen helyzetbe kerülnék...Például ti mit csinálnátok,ha tegyük fel egy erdőben élnétek egy ki faházban és nem dolgoznátok,nem lenne pénzetek,se élelmetek?Én egyszerűen nem tudom mit kezdenék egy ilyen szituációban!!De kíváncsi vagyok,hogy ti milyen úton módon oldanátok ezt meg!
2023. márc. 12. 18:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Érthető köszi a válaszokat!
2023. márc. 12. 19:11
 12/16 anonim ***** válasza:
Az a baj h soha nem veletlen jutnak oda ahova, nem azt mondom h az onhibajukbol, de nem veletlenul nehez kikerulni a helyzetukbol, a tobbseg komoly mentalis es/vagy fizikai problemakkal kuzd, fuggosegek egyeb problemak csak egy nagyon eros szovialis halo tudna ezeket az embereket kimenteni de magyarorszagon nincs igeny erre az emberekben sajnos igy politikai akarat se keletkezik erre.
2023. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy nem csak fizikálisan,hanem mentálisan is megviseli őket a helyzetük.Én két héttel ezelőtt elmentem a haverokkal Sopronba bulizni,és úgy volt,hogy az egyik haveromnál ott alszok,mert én nem ott lakók,hanem jó messze.Hajnali 5 órás vonattal jöttem volna haza,addig pedig ott aludtam volna nála.Éjfél sem volt amikor berúgott mint a szemét,de tényleg a világát nem tudta,ő elment tovább bulizni,nálam még annyi pénz volt,hogy éppen csak haza tudtam jönni.Lényeg,hogy éjféltől fél 5ig tök egyedül egy teljesen ismeretlen városba voltam,még szerencse,hogy 8fok volt akkor éjszaka.De mondtam,hogy köszönöm ezt én többet nem.Azt a szűk 5 órát is nehezen bírtam az utcán kaja meg minden nélkül...
2023. márc. 12. 19:16
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Az erdővel egyedül az a baj hogy becsavarodik az ember. Én már voltam rövid időket hajléktalan a drogproblémáim végett. Volt hogy egy erdőben voltam full egyedül. Pár hét után az egyik bokor lett a barátom, és vele kezdtem beszélgetni. Elég fura volt. Ráadásul az erdőben nehezebb is életben maradni. Városban is csöveztem de ott a kaja volt a legkisebb gond, mert azt könnyű volt pl kukázni. A városban azzal megy el az ember egész napja hogy drogot vagy piát szerezzen - ez erdőben viszont inkább a túlélés (élelem szerzés a cél). Viszont ja az erdőben nem nyúlják le mások az ember cuccait, és a rókák mellett is biztonságosabb aludni, mint a városban ahol lehet éjjel lefújnak gázsprayvel. Összességében az erdő nyugisabb, de egyedül totál becsavarodik az ember.
2023. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Leírnád bővebben,hogy milyen volt?Pl.mit ettél,hol laktál,hogy nézett ki ez idő alatt egy átlagos napod?Persze csak,ha szeretnéd(írhatod privátva is)
2023. márc. 12. 19:25
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
A szükség nagy úr.Ha valóban élni szeretnél még akkor is,ha hajléktalan vagy akkor a túlélő ösztönök sokkal erősebbek lesznek.Én egyértelműen,ha egy erdei házban élnék gyűjtenék fát és benyújtanék vele.Kaját a kukából szednék eselteg koldulnék pénzt.Fürdést az utcai kutakból oldanám meg este.Remélem,hogy soha nem kerülök ilyen helyzetbe.
2023. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!