Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki azt mondja" ne adjak a...

Aki azt mondja" ne adjak a hajléktalannak "az végiggondolta már, hogy ha senki nem adna egyes hajléktalanok éhen halnának, mert pl. nem is tudnak már dolgozni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 08:41
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Ők is emberek az Isten szerelmére.
2019. júl. 9. 08:41
 2/39 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld ki, úgyis életben lesz, pont úgy, ahogyan akkor, ha adsz neki. Semmilyen hatással nincs rá, hogy adtál neki. Még pedig azért, mert valaki úgyis ad neki. + szoc ellátó rendszer is működik.
2019. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
Hozzám is többször jöttek már hajléktalanok (gyerekek is) kéregetni, hogy "egy kis kajára kéne". Amikor felajánlottam nekik, hogy veszek nekik valamit, amit kérnek, "jaj, nem köszi". Sőt, egyszer olyan is volt, hogy a vasútállomáson épp elkezdtem volna enni a szendvicsemet, akkor jött oda egy pasi hasonló szöveggel. Még nem haraptam bele a zsömlébe, nyújtottam felé, hogy tessék, nyugodtan vigye el. "Már nem vagyok éhes." Aha... Nem kajára kell a legtöbbnek sajnos, hanem piára és cigire. Én ezért nem adok pénzt.
2019. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Az ugye megvan, hogy nem kenyérre, tisztálkodásra, lakhatásra költi, hanem alkoholra?
2019. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%

Mondj olyan betegséget, amivel nem lehet dolgozni. Ha szellemileg sérült, még állami támogatást is kap érte a munkáltató, adókedvezmény formájában. Árut tölteni, szemetet szedni tud. Ha pedig fizikailag sérült, call center, irodai, vagy otthonról végezhető munka. Mindig fel lehet állni, csak akarni kell. Én is úgy rokkantam le 22 évesen, hogy nem emelhetek meg egy zsugor vizet sem, ha nem szeretnék deréktól lefelé megbénulni, mégis találtam munkát. Pedig csak egy érettségim van, semmi több.


Ezen felül mint írták, a legtöbbnek cigire, piára kell a pénz, nem pedig élelemre, ruhára, tisztálkodásra.

2019. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
54%
S az is ugye meg van az Isten szerelmére, hogy nagy részük saját maga tehet arról, ahová jutott.
2019. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg nem kéne támogatni őket. Nem kell adni nekik. Senkinek.
2019. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondom, hogy ne segíts nekik, de ne a kezükbe add azt a pénzt, mert azzal nem érsz semmit, csak cigire és piára költik ahogy előttem is írták. Vannak segítő szervezetek, caritas, vöröskereszt, utcáról lakásba egyesület stb... Sokkal nagyobb segítség, ha a pénzed nekik juttatod el.
2019. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam adni. Régebben adtam, de rájöttem, hogy felesleges.

És nagyon bosszantó, hogy a kelenföldi vasútállomásnál már egy szál cigit sem lehet elszívni nyugodtan, mert egyből jönnek kunyerálni. Mégcsak nem is ételre kér pénzt, hanem cigit. És mivel nem adok, elkezdenek szitkozódni. Az ilyet miért is kellene megszánni?

2019. júl. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%
Én azóta nem adok hajléktalanoknak, amióta adtam egynek, majd bementem a boltba üdítőért. A kasszánál előttem állt a sorban és cigarettát vett... (akkor még nem volt nemzeti dohánybolt). Azóta csak olyanoknak adok, akiken látszik, hogy rendezett életük van és értelmes céljaik megvalósítására gyűjtenek.
2019. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!