Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rossz vagyok az emberek...

Rossz vagyok az emberek viselkedésének értelmezésében. Az alábbiak jelenthetnek szimpátiát, közeledést vagy jelentéktelenek?

Figyelt kérdés

Erősen önbizalomhiányos vagyok, ezért amikor esetleg közeledni próbálna felém, akkor mindig elhessegetem a gondolatot, hogy biztosan csak félreértem. Leírok néhány szituációt, amik nemrég történtek különböző emberekkel és arra vagyok kíváncsi, hogy ezek jelenthetnek-e bármi pozitívat. Minden esetben idegenekről vagy olyanokról van szó, akikkel ritkán találkozok, akkor is csak látásból ismerjük egymást.

1. Úton voltam a suliba, a bejárattól jópár méterre voltam még, amikor az épület előtt álló fiúval összenéztünk, erre ő félig bement, megtartotta nekem az ajtót (pedig akkor még mindig jópár lépésnyire voltam) és előre engedett.

2. A portásnak szokása, hogy szinte sose köszön vissza. Bementem, köszöntem és ott állt egy fiú, aki szólt a portásnak, hogy köszöntek.

3. Nem találtam egy termet és amikor nagynehezen csak odaértem, akkor az ajtó mellett kerestem a táblát, hogy biztos jó teremnél állok-e, erre egy messzebb álló srác mosolyogva mutatta, hogy merre van a tábla.

4. Amikor valaki többször is felém fordul, rám néz.

5. Oké, ez utazáskor volt, amikor amúgy is gyakrabban nézik egymást az emberek, de valaki annyira figyelt, hogy hova nézek, hogy utána mindig ő is arra nézett, akkor amikor felálltam leszállás előtt, akkor ő is felállt és utánam jött. Nagyon közel állt meg hozzám.

A kérdés nem az, hogy miért csinálták, hanem, hogyha veletek történtek volna meg ezek a dolgok, akkor mit gondolnátok, hogy értékelnétek.



2023. márc. 16. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapvető udvariassági norma. A szomszédaimmal is ezt csinálom és nem érzek különösebbet irántuk, csak udvarias vagyok.

2. A köszönés alapvető udvariassági norma. Valószínűleg a fiú nem értette, hogy egy köszönést miért nem viszonoz a portás

3. Alapvető udvariassági norma, hogy útbaigazítjuk azt, aki segítséget kér tőlünk vagy, ha látjuk, hogy valaki nem találja meg a helyét vagy a helyet amit keres. Látta a fiú, hogy nem találod a táblát és mutatta.

4. Lehet szimpatikus vagy neki, lehet elveszettnek lát éspróbál szemmel tartani.

5. Lehet elveszettnek tűntél és azért követett, hogy hátha segítség kell, lehet pont szimpatikus voltál neki és jól esett neki a közelséged, lehet azért nézett arra amerre te, mert kíváncsi volt, hogy mi van arra, lehet csak nem értette, miért nézel oda és azt hitte elveszett vagy, azért nézett végig téged meg azt, hogy merre nézel.

2023. márc. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes kifejtést. Ment a zöld.
2023. márc. 16. 01:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Szimpla udvariasság.

2. Ebbe szerintem semmi sincs kb. Csak jelezte a portásnak, hogy köszöntek, lehet azt gondolta, hogy nem hallotta vagy valami.

3. Megint csak szimpla jófejség.

4. Ez lehet véletlen is, nem hiszem, hogy sokat kéne belelátnod.

5. Lehetett valami freak is vagy lehet, hogy simán szimpatikus vagy neki.

2023. márc. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szépen leírták az előttem lévők.

Ha szemre való csajszi vagy akkor mindenki ilyeneket fog veled játszani még egy jó darabig. Igen, bejöhetsz nekik benne van a pakliban de nem gondold azt, hogy mind hosszú kapcsolatot akar sőt inkább csak egy rövidkét.

2023. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyáltalán nem gondolok semmit, inkább alá szoktam becsülni magam, mintsem túl. :)
2023. márc. 16. 10:54
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Mostanság minden mindegy csak gyarapodjon a “body count”. Ne olvadj el nekik.
2023. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent?
2023. márc. 16. 11:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem én vagyok a 6. válaszoló, de a body count jelentése: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..
2023. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. ápr. 5. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!