Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni azzal aki...

Mit lehet tenni azzal aki lusta de halálra unja magát?

Figyelt kérdés

A család anyagi helyzete miatt megteheti hogy nem kell dolgoznia hanem csak a házimunkát. Viszont már ott tart hogy a házimunkát is másra sózná mert hogy neki milyen sok dolga van. Pedig valójában semmi csak fekszik egész nap de már nyűglődik mert azt sem tudja mit kezdjen magával, de csinálni semmit sem akar mert ha valamire megkérik akkor jön az hogy "majd". Dolgozni, hobbit keresni vagy házi munkát végezni is úgy áll hozzá hogy majd holnap, majd ekkor majd akkor aztán semmi sem lesz belőle.

Mit lehet tenni az ilyen emberrel aki mindenhez lusta de már a semmit tevésbe is bele őrül?



2023. ápr. 17. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Elkerülni.
2023. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennel semmit. Hadd főjön csak a saját levébe.
2023. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg egy új hobbi kéne. Ez lehet olcsó, szabadidős tevékenység, mint a sport, kirándulás, nyelvtanulás, önfejlesztés, könyvtárban olvasás stb.

És nem úgy kell nekiállni, hogy "majd holnap", "majd jövő héten", hanem ma.


Hidd el, ha azonnal elkezded, egyből jön a flow és adja magát a tevékenység onnantól

2023. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Mondom neki hogy kezdjen új hobbit, de tényleg mindenhez úgy áll hozzá hogy na majd holnap na majd hétfőtől és a többi. Ha meg erőltetném akkor sem csinál semmit csak duzzog hogy mert mindent neki kell csinálni. Közben meg már azt sem tudja hogy háton vagy hason feküdjön.
2023. ápr. 17. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg elkerülni. Az ilyen ember egy fájdalom
2023. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Én például hétköznap játszok meg füvezek néha (mivel nincs munkám) most...hétvégén néha elmegyek csak úgy vezetgetni/vagy unalmamba is néha..be verek valami jó zenét aztán mehet is...ha van zöld akkor meg ilyen laza cruzolás a városban (nem ütöttem el még senkit).


Ezen kívül van egy imádni való kutyám..és őt viszem rendszeresen kutyaiskolába, normális a társaság, sőt még csajozni is lehet (mondjuk én nem szoktam) de lehet...meg lefoglal és boldogság ha valami újat tanul.


Néha olvasok is..amúgy meg ezt leszámítva folyamatosan munkát keresek mert azért elég uncsi itthon rohadni majdnem mindennap.

2023. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ilyet nekem a saját szememmel kell látnom, hogy elhigyjem:DD


Már csak azért, mert én is le lettem lustázva a férjem exe, és a húgom álltal, csak azért mert HO-ban melózok.


Amikor le lettem lustázva akkor ippeg 3 kisgyerek-csecsemőtől a kisiskolásig-otthon napi 8 óra valóságos, bejelentett meló, zéro segítség, és tiptop tisztaságu lakás-taki néni nélkül. Jah, és nem volt Gyed-gyes, hanem valóságos munka. Éjszakai számlázás és egyebek-mert akkor volt idő. Ahogy hajnali 4-es ablakpucolás, mert akkor volt csend, és idő-hogy éltem től wzt az időszakot a mai napig rejtély előttem:D Ki kellett bírni..


Azok akik meg mondták rám: rendetlenek, koszosan stb azok pont a fonákom.


Szóval ha egy emberre azt mondják, hogy lusta-előszőr a saját szememnek hiszek. Utána másnak.

2023. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7 Jah és babysitter sem volt.


És nem nyihogtam a 3 gyerek mellett, nem úgy mint ahogy 1-2 gyerek mellett páran, főleg az engem lelustázók.

2023. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*től wzt=túl azt
2023. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ilyennel sajna nem sokat. Nekem is anno volt egy ilyen barátom de ő nem volt azért olyan anyagi helyzetben hogy megtehesse a lustálkodást. De már konkrétan olyan hitel volt a családon hogy utána kezdett el dolgozni De kb havonta mindig felmondott midnenhol mert annyira nem bírta... Sokan próbáltunk beszélni a fejével De sajnos nem sokat tudsz segíteni csak nézed a hogy saját magával csesz ki
2023. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!