Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek, sok ember miért...

Az emberek, sok ember miért szereti a másikat tönkre tenni idegileg? Mondjuk úgy is, hogy "halálra szekálni"?

Figyelt kérdés

Sokszor vannak fiatalok, akik annyira gonoszak, hogy mondjuk suliban szekálják éjjel-nappal, amíg az ember tönkre nem megy.

Volt az egyik osztálytársam, átjött másik suliból, mert azt mondta annyit piszkálták, hogy már gyógyszereket kellett szednie, lefogyott a sok idegeskedéstől, és már az idegösszeomlás határán állt.

És nem Ő az egyetlen! Most nem akarok neveket mondani, de Amanda Todd.


Miért csinálja ezt sok ember? Hogy addig szekálnak valakit, míg tönkre nem megy, és ezen röhögnek.

Most ez miért jó nekik? Büszkék lesznek magukra, hogy tönkre tettek valakit?



2013. nov. 2. 07:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
mert a saját élete olyan sívár hogy egyszerűen rohad belülről és ezt csak így tudja kezelni
2013. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Ezen már én is gondolkodtam. Egyszerűen élvezik. Vannak akiknek az az egyik legnagyobb élvezet hogy másokkal szórakozhatnak. Empátia általában kevesebb az ilyen emberekben
2013. nov. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Az érzelmi intelligenciájuk sajnos a béka segge alatt van...és más féle intelligenciával sem büszkélkedhetnek.

Ezzel hozható összefüggésbe az is, hogy Amerikában miért sokkal súlyosabb ez a probléma. Ugyebár híresen buták szegények...nincs jobb szórakozásuk, mert nem elég értelmesek ahhoz sem, hogy bármi elfoglaltságot kitaláljanak maguknak, amivel senkinek sem ártanak.

2013. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, teljesen igazad van
2013. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Ezt legősibb ösztönök vezérlik, olyan mint az fajfenntartás, vagy egyedfenntartás...


A gyengéket, másokat, életképteleneket minden élőlény kiközösíti, mert gyengítik a génállományt.

Ezért van az egész.

Ha valakit nem lehet felidegesíteni, és nem lehet "az idegösszeomlás határára" lökni,

(meg még annak közelébe se) azt nem is fogják szekálni.

Még csak eszükbe se jut!


Ez a természet rendje, amit a civilizált ember hajlamos elfelejteni, és mikor rácsodálkozik, akkor kegyetlennek tűnik a dolog.

De tény, hogy így működik a dolog.

2013. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
ez így van ha látják hogy gyenge, még jobban fogják b4szt@tni! 1x kell kiállni saját magáért de akkor határozottan, keményen, mindent elkövetve...
2013. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

5-ös. Elgondolkodtató, amit írtál, de bennem felmerül a kérdés ennek kapcsán, hogy az állatvilágban azért ez nem jelentkezik olyan mértékben, mint az emberek esetében, pedig az állatoknak még inkább ösztönlényeknek kéne lenniük.

A legtöbb állatcsoportban pár harc után eldől a hierarchia, és utána(extrém eseteket kivéve) azt minden tag tiszteletben tartja, nincsenek felesleges szekálások.

Szóval kérem, valaki nálam okosabb magyarázza ezt meg nekem!!! :)

2013. nov. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemcsak fiatalokra jellemző. Felnőtt dolgozókra is, akiknek üres az életük. Valamint főnökökre is, tapasztalat, másfél évvel vagyok egy sz*r munkahely után, és néha, ha eszembe jutnak az ottani dolgok, még mindig enyhe düh önt el.
2013. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

De igen, az állatvilágban is ilyen kemény, sőt jóval keményebb.

A gyengék elhullanak, lemaradnak, elpusztulnak, meg se érik a felnőtt kort.

Amiről te beszélsz, az egy fajta rangsor, amit a túlélők állítanak fel.

Amiről meg én beszéltem, azok az életképtelen egyedek meg se érik a felnőtt kort.

Sőt, ha valami komolyabb rendellenesség van, a többi társa nyírja ki.

(Mint nemrég az epilepsziás oroszlánoknál, felnőtt példányokat öltek meg saját falkatársaik, az idegen viselkedés miatt)


Ha primitívebbek lennénk, akkor az olyan emberek, akik ilyen ideggyengék, hogy beszólogatástól idegösszeomlás közeli állapotba kerülnek, esélyük nem lenne utódnemzésre!

Az ilyen géneket hordozó emberek kihalnának.


Sőt, azt kell mondjam, még így is, hogy az agyunk mostani fejlettsége miatt más dogok is érvényesülnek (mélyebb érzelmek, együttérzés, stb) még így is komoly befolyásoló tényező!

Kevesebben akarnak maguknak egy mentálisan instabil párt, (illetve attól utódot) mint egy kiegyensúlyozott, harmóniában élő embertől. (nemtől függetlenül)


(Persze van aki direkt erre bukik, gyengék védelmezője, stb, de alap esetben ez a vonzalom se egészséges!)

2013. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ, megvilágosultam! :)
2013. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!