Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is érezte már azt, hogy...

Más is érezte már azt, hogy bekerült egy közösségbe, de mintha láthatatlan lenne a többiek számára?

Figyelt kérdés

Most az hogy odamegyek és kinyitom a számat az alap, a probléma inkább ott van, hogy kb nem köszönnek, rám se néznek, nem ül le melléd senki stb. Én ezeket alap dolgoknak gondolnám.

Többször volt rá példa életem során, hogy tök egyedül éreztem magam, a többieknek meg megvolt a saját kis klikkje. Ha kérdeztem valamit válaszolgattak azért többnyire, de semmi hosszabb beszélgetés nem lett belőle. Próbálkoztam már azzal is, hogy megkínáltam a körülöttem lévőket rágóval vagy valamivel, de elment a kihasználás irányába sajnos a dolog és mindenki ingyen rágót várt tőlem kb. Más ezeket a helyzeteket hogyan oldotta meg? Sikerült beilleszkedni?



2023. ápr. 23. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
ott kell hagyni az ilyeneket mint eb a sz**ár. ne foglalkozz velük
2023. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Okés otthagyod őket, de mi lesz a barátkozással? Mert kb ezzel egyedül leszel mindenhol.
2023. ápr. 23. 21:28
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen cégek és csapatok sajnos. Én is voltam már több ilyen helyen is, ahol hónapok alatt sem sikerült baráti kapcsolatot kialakítani, kb harmadik kerék voltam, csak egy biorobot a sok közül, reggel bementem dolgozni, majd este haza mentem, kb senkivel nem beszéltem egész nap.

Ha normális közösséget fog ki az ember, akkor már 1-2 hónap után is érezhető, hogy összetartó csapat lesztek, nem lesz kilógó láncszem sehol.

2023. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb közösség nagyrészt suttyókból áll. Így inkább annak örülök, ha észre sem veszek, addig legalább nyugtom van és amíg nyugtom van, leszarom, mi a véleményük rólam, lényeg hogy tartsák meg maguknak. Nem adok rá alkalmat, hogy kihasználjanak. Régebben párszor én is próbálkoztam adogatással, egyéb kedveskedéssel, de mivel viszonzatlan maradt, így teljesen leszoktam róla.

Új közösségben figyelek, van-e értékes ember, de nagyon ritka olyat találni, aki méltó arra, hogy értelmes beszélgetésbe kezdjek vele, tehát nem fog szart keverni, hátba támadni és a mit csinált a szomszéd, meg a mit főzzek témán kívül egyébb mondanivalója is akad.

2023. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as: Munkahelyen szerencsére ilyennel még nem találkoztam, ez leginkább az iskolában volt jellemző amit fent írtam. Bár azt tegyük hozzá, hogy sokat fejlődtem kommunikáció, kezdeményezőkészség terén is, lehet az is segített azért.
2023. ápr. 23. 21:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pont a munkahely az, ahol a legkisebb eséllyel lehet barátot találni. A munkahelyi közeg egy megkeseredett kényszerközösség, ahol egymás ellen vannak hangolva az emberek. Stressz, fúrás, szarkavarás versengés, csak az ellenségeskedést táplálja, nem a barátságokat.
2023. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6-os: Mondjuk nálam elég nagy szokott lenni a korkülönbség is eleve, ha van valami diák, akkor általában azért nincs meg a közös hang, mert ugye hasonló korúak vagyunk én meg feladatokat adok neki XD. Természetesen próbálom tiszteletteljesen előadni magamat stb, de valszeg a státuszbeli különbség is sokat számít.

A kényszerközösséggel pedig teljesen egyetértek, szerencse is kell hozzá, na meg ha esetleg irodai munkád van és van home office-ra lehetőséged, akkor is jobb azért a helyzet.

2023. ápr. 23. 21:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#3-al értek egyet.


Egyébként ez végigkísér majd egész életed során, mindenhol megesik ez, iskolában munkahelyen, közös csoportokban, idősek közt is...


Egyébként ezt egy új munkahelyen valóban lehet érezni már 2-3 hónap alatt ahogy írták, hogy milyen a társaság, hogy ez egy olyan munkahely lesz ahol szívesen beszélgetsz vagy maradsz bent munka után vagy mész el céges bulira, vagy alig várod h vége legyen és húzhass haza....


És valóban nehéz munkahelyen barátságot kialakítani.

2023. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
1 emberrel baratkozz osszesen.
2023. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es: Rendben, de mi van ha az az 1 db ember hiányzik például betegség miatt vagy valami hasonló? Vagy őt max eleinte érdeklem, aztán lecserél másokra?
2023. ápr. 23. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!