Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csinálnak ha nem járok be?

Mit csinálnak ha nem járok be?

Figyelt kérdés
Magántanuló vagyok és ma bementem egy dolgozatra az iskolába de két perc múlva már sírva jöttem ki. Eldöntöttem, hogy én többször nem vagyok képes bemenni. Csak a jegyek miatt kell bejárnom egy-két dogára de már megközelíteni se tudom azt a helyet. Nyilván mentális beteg vagyok és erre kaptam a papírt, nem tudom erőltetni mert úgy érzem, hogy elkezdeném folytogatni az egyik osztálytársam ha be kéne mennem a terembe. Természetesen nem akarok megint a pszichiátrián kikötni miatta, a következ tanévet már egy másik iskolában fogom tölteni akik átvettek, az ott 9.-es induló osztályhoz csatlakoznék tehát azt sem tudom, hogy fontos e, hogy ebben a tanévben átmenjek. Szerintetek milyen bajom származhat abból ha többé nem megyek be?

2023. ápr. 28. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha magántanuló vagy, akkor mégis mi történne, ha nem mész be? Nem érted, mit jelent az, hogy magántanulói státusz?


Nyilván nehezebb lesz az évvégi jegyeket összeszedni, és osztálozót kell írnod mindenből.

2023. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Miből gondolod hogy a másik közösség jobb lesz, mikor minden új generáció egyre selejtebb? Onnan is majd elmenekülsz? Hogyan tervezed leélni az életed, ha mindent feladsz és otthon sarokban sírsz helyette?

Azt kellett volna eldönteni inkább, hogy összeszeded magad és kibírsz 45 percet emberek között, nem elolvadsz mint a hópehely.

2023. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Figyu. Senki sem szeretne a pszichiátrián kikötni, de ha mentális beteg vagy, akkor nincs más opciód.

Ilyen szintű problémákkal gondolom írtak gyógyszert. Szeded rendesen? Terápiára jársz?


Én is mentális beteg vagyok. Az egyetemet is sikerült elvégezni, ráadásul évfolyamelsőként. Dolgozok is. Mi a titok? Szedem a gyógyszerem ahogy az orvos mondja.

2023. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Hogy fogsz beilleszkedni akkor munkehelyekre ha nem tanulsz szocializálodni b3illeszkedni vegyülni?
2023. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es: szeretne a kérdező szocializálódni. Csak olyan szintű a mentális betegsége, hogy fél, nem tud emiatt. Marha nehéz ilyen betegségekkel kezeletlenül élni. Ezeket csak a pszichiáterek, az erre szakosodott pszichológusok és a betegek értik. A többi embernek fogalma sincs, hogy mit jelent az, hogy valaki mentális beteg. Sajnos nem beszélünk róla eleget. Sajnos a betegségek szuperlatívuszai ezek, de a nap végén ezek is csak betegségek. Az agy és az idegrendszer betegsége. Nem csak gondolatokban, hanem viselkedésben, testi (szomatikus) tünetekben is manifesztálódnak a mentális betegségek.

Sajnos a társadalom nem tudja elképzelni, hogy milyen is depressziósnak, szorongónak, pszichotikusnak lenni. Csak az érti, aki ezzel foglalkozik, a beteggel él együtt, vagy ilyen betegségben szenved.


Kérdező: csak azt tudom ajánlani neked, hogy menj vissza a dokihoz. Sakkozzátok ki neked melyik gyógyszer használ a legjobban, és járj el pszichoterápiára is. Kezelhető betegségek ezek, de két ember szükséges hozzá. A doki és te is.

Mindenképpen menj vissza pszichiátriára, mert ezek sajnos nem fognak elmúlni egyik napról a másikra. Foglalkoznod kell a betegségeddel.

2023. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 nem szedem rendesen a gyógyszereimet, és eddig minden közösségbe be tudtam illeszkedni, kifejezetten ezzel az iskolával van problémám.
2023. ápr. 28. 21:35
 7/10 A kérdező kommentje:
#2 Szerintem neked nem volt közöd mentális betegekhez és te sem éltél át ilyet, nem lehet egyszerűen kibírni 45percet emberek között, a pszichiáterek csak a legvégső esetben alkalmazzák a magántanulást. Ha valakinek ilyen a természete akkor sír, sírni nem bűn, a depresszió egyik tünete, hogy az illető vagy sokat sír és indokolatlanul is vagy egyáltalán nem képes rá. Én sok éven át éltem vele kezelések és gyógyszerek nélkül, sajnálom ha csak addig jutottál el, hogy azt hiszed meg lehet csak úgy erősíteni az embert. Utoljára ezt egy iszonyat beteg ápolótól hallottam aki hideg víz alá vágott és megfürdetett amikor pánikom volt. Ha te is szeretnél olyan emberré válni akkor így tovább.
2023. ápr. 28. 21:39
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

No, tessék. Itt a baj forrása. Nem viccből írják fel. Ha nem tetszik az amit most kéne szedned, akkor beszélj az orvossal, és kérj másikat. Mindenkinek más jön be. A jól beállított gyógyszerelés mellett a beteg nem érzi, hogy gyógyszert szedne. Egy napi rutinná válik a tabletta beszedése.

De csináld ahogy jónak látod, előbb-utóbb majd belátod, hogy a gyógyszer azért van, hogy rendesen funkcionálj, és ne legyenek pl. ilyen tüneteid, amit most leírtál.

2023. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 fél évig szedtem a gyógyszereket és váltottunk is, de semmi hatása nem volt csak gyakoribbak lettek a pánikrohamaim. Az ok amiért nem szedem be az az, hogy volt amikor kamu gyógyszert adtak be amikor rosszul lettem, ők szarták el és miattuk nem hiszek már az ilyes fajta kezelésekben. Itt viszont a kérdés az volt, hogy mi történik ha nem járok be, köteleznek rá, vagy esetleg kikűldenek valakit ellenőrizni? Nem a mentális állapotom megvitatása volt itt a lényeg.
2023. ápr. 28. 21:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok: rendben, te dolgod. Csinálsz amit akarsz.

A mindenkori tankötelezettségi életkor betöltéséig (úgy tudom annak a tanévnek a végéig) köteles vagy iskolába járni. Utána azt csinálsz amit akarsz.

2023. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!