Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért viselkedek így?

Miért viselkedek így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Szerintetek mitől lehet az,hogy minden tettemért elképesztő szégyent érzek ,és kínosan érzem magam utána . Egy olyan ember akarok lenni ,aki nagyon intelligensnek látszik ,aki mindent tud ,akit tisztelnek,és aki ilyen elegáns , dekoratív nő. Hogyha már nem e szerint viselkedek, hülyeséget csinálok rögtön szégyent érzek ,és legszívesebben elbujnak,pedig tudom hogy nem lehetek mindig a toppon,de mégis nagyon szigorú vagyok magammal . 21 éves vagyok, tinikoromban elég sok bantast kaptam ,ki is voltam kozositve sok ideig,sok mindenkitol azt éreztem hogy nem fogadnak el . Lehetséges hogy emiatt érzem ezt ,félek attól hogyha bármi kínosat csinálok akkor kirekesztenek,nem fognak csodálni engem . Mit kezdjek ezzel az érzéssel?

2023. ápr. 29. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"...tinikoromban elég sok bantast kaptam..." Sajnos itt a probléma gyökere, bár a kérdés elején, míg ide nem értem, szülőkre és/vagy fiatalabb kori sérelemre tippeltem volna.

Olyan szintű és olyan mély sebeket okoztak neked/benned, hogy valószínűleg egyfajta szürreális megfelelési kényszer alakult ki benned, ami nemcsak a környezet, hanem magad felé is irányul. Attól tarthatsz, hogy egy parányi hiba elég ahhoz, hogy minden felboruljon.


Helyre kell állítani az önbecsülésed. A leírtak alapján olyannak tűnik a helyzet, hogy érdemes lenne bevonni egy szakembert, minél hamarabb. Amennyiben erre most nincs lehetőséged, kezdésnek azt javasolnám, hogy tudatosítsd magadban a pozitív tulajdonságaid. Minden nap írj le párat egy lapra, és lefekvés előtt, felkelés előtt olvasd át őket, és rögzítsd magadban.

2023. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!