Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyik barátnőm anyukája...

Egyik barátnőm anyukája ellökött magától amikor köszönni akartam neki. Jogosan vagyok rá kiakadva?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm aki kazahsztáni, a férjem egyik barátján keresztül került bele a társaságunkba. Elején nagyon zárkózott volt, tartotta a 3 lépés távolságot amikor köszönés-üdvözlésre került a sor de évek alatt feloldódott és nagyon közvetlen, ölelkezős csajszi lett. Amúgy ő és a családja nem tipikus kazah kinézetű, a felmenőik kelet európaiak.

A férjemmel összeházasodtunk, és másnap elmentünk a családjához afterpartyra. A lagzi vendégeinek többsége is még jelen volt. Sokan ilyenkor adták át a nászajándékaikat.

A kazahsztáni barátnőm elhozta az anyukáját is, mert pont látogatóban volt Magyarországon és nem akartak sok időt külön tölteni.

A baráti társaságunk összeállt egy csoportba és kaptunk tőlük egy nagyobb, személyes ajándékot aminek nagyon megörültem. Elkezdtem őket sorjában megölelni és megköszönni az ajándékot. A sorban ott állt barátnőm anyukája is, akihez automatikusan odaléptem és őt is köszönteni akartam az öleléssel, erre egy nagyon taszított rajtam és hátraugrott.

Úgy nézett rám mintha megakartam volna ott erőszakolni, én csak nem akartam bunkó lenni, hogy őt kihagyom a sorból.

Kínos volt a jelenet sokak előtt. Megértem, hogy neki ez kényelmetlen de kibírhatta volna egy pillanatra a gesztust.

Kicsit haragszom rá amiért kiakadt. Nem megerőszakolni akartam a privát terét, csak valahogy automatikusan jött, hogy őt se hagyjam ki a sorból, ilyenkor érzelmes az ember.

Barátnőm csillapítgatta az anyját aki szintén ki volt akadva picit.

Nem tudom igazam van e, mérges vagyok a nőre.


2023. máj. 5. 11:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana/ártott volna elöre informálódni, feltehetöen náluk ez nem megengedett gesztus, megérinteni valakit majdnem a szex témakör, szóvan ö igenis érezhette közel megeröszakolásnak!
2023. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha ki vagy akadva az a te lelki szegénységi bizonyítványod. Ez egy más kultúra. A fizikai érintéssel szerintem kivágtad a nőnél a biztosítékot, de ezt el kell fogadni. Náluk túlléptél egy határt.
2023. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

állampolgárság ide vagy oda, ne állj már neki idegeneket ölelgetni kérdés nélkül... mi lenne, ha egy sosem látott embernek az első találkozáskor inkább köszönnél és bemutatkoznál? aztán majd ha kezet nyújt, kezet fogtok. (nem minden kultúra fog kezet amúgy, lehet hogy csak meghajol feléd egy kicsit)

azért legkésőbb az iskolába kerüléskor jó lett volna alapvető viselkedési formákat elsajátítani, de még most sem késő talán.

2023. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Az anyuka Kazahsztánban él, ami egy teljesen más világ, ott nem szokás csakúgy ölelkezni. Talán meg kellett volna a barinődet kérdezni, hogy náluk egyáltalán szabad-e/illik-e. De őszintén szólva én itthon se nagyon szeretem, ha egy vadidegen, akit azelőtt sose láttam, elkezd ölelgetni.
2023. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen kiakadnia egyikőtöknek sem, pusztán felnőtt emberként fel kéne fogjátok, hogy két merőben más kultúrát képviseltek.
2023. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom, ez az eset itt történt, Magyarországon. Hát szerintem durván viselkedett, bármennyire is náluk ez nem szokás. Én ha külföldön vagyok, alkalmazkodom az ottani szokásokhoz, nyilván ésszerű keretek között, de nem várom el, hogy az ottaniak tisztában legyenek a mi szokasainkkal. Ettől még vissza lehet utasítani egy számunkra kellemetlen gesztust, de nem ilyen módon.
2023. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

"Én ha külföldön vagyok, alkalmazkodom az ottani szokásokhoz"

Persze hatoska... Még tapsikolsz is egy lefejezésnél...

2023. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%
van egy olyan mondás hogyha Kínában jársz, viselkedj úgy mint a kínaiak. tehát ha elmész valahová akkor alkalmazkodj az ő illemükhöz. itt az anyuka volt a vendég, neki kellett volna fogadni a gesztust, jogosan vagy kiakadva. más kultúra ide vagy oda, tiszteletlen volt
2023. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
én európaiként is hátraugrok a francba ha valami sosem látott jövevény nekiállna ölelgetni... ez maximum óvodásoktól elfogadható viselkedés. miért lenne ilyen nehéz belátni, hogy kérdező nem feltétlenül csak a másik szokásrendjével kapcsolatban volt bunkó, de európai viszonylatban is?
2023. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
De nem volt bunkó. Ő valószínűleg ilyen ölelgetős típus, amit ha nem is szeret mindenki, azért senki nem tart annyira meghökkentő dolognak, hogy így reagáljon rá, pláne szűk körben, merthogy ez egy baráti társaságban történt. Pont, hogy a barátnője anyukáját nem akarta megbántani azzal, hogy őt kihagyja az ölelésből. Ezt az anyuka érezhette nagyon kellemetlennek persze, de lehet az ilyet normálisan, udvariasan is hárítani, annyira amúgy sem lehetett meglepő, mert előtte már végig lett ölelve mindenki.
2023. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!