Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol ismerkedjek új emberekkel?...

Hol ismerkedjek új emberekkel? Hogyan szerezzek új baráti társaságot?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, november végén töltöm a 19et. Sajnos nincsenek barátaim, az élet így alakította, nagyon kevés az, akivel egyáltalán beszélgető kapcsolatban vagyok messengeren. Az exemmel szoktam hetente egyszer/kétszer találkozni, akkor se tart túl sokáig a találka, meg előbb vagy utóbb úgyis lesz párkapcsolata, akkor meg már gondolom nem fogunk így találkozgatni. Esti tagozaton tanulok, hetente kétszer van iskola, de oda se jár túl sok mindenki, velük szoktam beszélgetni, de nincs olyan konkrét személy, akivel ide-oda mehetnék, pedig nagyon igényelném. Szeretnék egy nagyobb társaságba "beilleszkedni", egy új társaságot szerezni, új barátokat megismerni. Gondoltam arra, hogy esetleg hetente kétszer lemegyek két közeli, elég neves kávézóba (vidéken lakom) és ott beülök kávézni, közben esetleg olvasok/laptopozok, és hátha úgy valakit megismerhetnék, dehát annak is az esélye... Szóval tanácstalan vagyok, de nagyon... Főleg így, nemsoká 19 évesen... Nem tudom, hogy hova menjek vagy hogy mit is csináljak, hogy barátokat szerezzek, hogy társaságba legyek. Tinderen egy két napot voltam már fent, szinte rám se írtak, csak szexkapcsolatot akartak tőlem, nyilván... Buliba, discoba egyáltalán nem járok, én az a fajta lány vagyok, aki inkább kávézóba ül be, zenét hallgat és ráadásul közvetlen, és nagyon őszinte természetű... Szóval az lenne a kérdésem, hogy hova menjek? Hogy szerezzek új barátokat?

Köszönöm, ha végig olvastad ezt a jó hosszú tanácskérést! 😃



2023. máj. 19. 18:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, kivéve hogy nem járok össze az exemmel. Biztos vagyok benne hogy nem jó megközelítés, de én elfogallom magam sulival, munkéval, edzéssel aztán majd lesz valami alapon elvagyok.
2023. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a normálisoknak!

Tudom,hogy elsőre fura azt olvasni, hogy még találkozgatunk az exszemmel, de egyszerűen csak így történt... Jóban maradtunk, eleve ő keresett fel, meg mindig ő is ír rám tali előtt, vagy csak random, hogy hogy vagyok... De újrakezdeni nem szeretné, mert fél, hogy ugyanaz a probléma előjönne, ami sajnos akkoriban (8 és fél hónapig voltunk együtt) az önbizalomhiányomból fakadt, az utolsó másfél hónapban sajnos meglátszott, hogy valami nem oké nálam, mindenért hisztiztem, semmi nem volt jó, csak azért, mert saját magammal nem voltam boldog, és ez miatt sajnos elcsesztem egy remek kapcsolatot, ő szegény meg csak hallgatta, hogy így meg úgy nem vagyok biztos jó neki, aztán belefáradt és szakított, ez végülis érthetô, de egyrészt fura, hogy még mindig így érdeklődik irántam...szóval igen, még ez is egy úgymond lelki problémám, hogy néha elgondolkozok azon, ha nem találkozgatnánk így, akkor sajnos még mindig hiányozna, és néha reménykedek, hogy talán meggondolja és ad még egy esélyt, mert hála a jó Istennek, rendbe jöttem, sokat változtam (amit ő is lát) máshogy állnék a dologhoz, van önbizalmam is, beláttam a hibáimat, de egyszerűen nem, úgyhogy ez se jött össze az életemben sajnos... :/

2023. máj. 20. 08:27
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Pedig amíg összejársz az exeddel addig pl új pasid sem lesz az fix.
2023. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a helyzet akkor senki epeszű nem jönne össze veled (nem sértésből mondom. Mert ha belegondolsz nagy valószínűséggel az történne, hogy összejövünk, megszeretlek, önbizalomhiány megszűnik/csökken, és szaladsz vissza az exedhez mert végülis őt akarod, csak ő nem akar téged önbizalomhiányosan. Pótlék meg nem akarok lenni.
2023. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen nem ez van... Ha esetleg alakulna nekem valakivel, nem futnék az ex után, elfogadnám az új embert és lezárnám a múltat, de amíg nincs ilyen helyzet, addig elvagyok vele...tudom, fura, de ez van...ha ő nem akarja újra, muszáj elfogadnom, és ha jön valaki, biztos nem az lesz a helyzet
2023. máj. 20. 10:33
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ismerkedésnél baromi nagy red flag hogy az exel találkozgatsz..
2023. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Oké, hogy úgy gondolod hogy le tudnád zárni de tényleg? Mert szerintem ez csak akkor derül ki mikor abban a helyzetben vagy. Addig meg ahogy az előttem levő is írja, azt látjuk hogy az exeddel találkozgatsz, nem sikerült még lezárni, tehat realis esély van arra amit írtam a 14-es válaszomban.
2023. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért az elég bunkó dolog, hogy itt válaszolgatsz, privátban meg b*ol, na mindegy, franc se akar már barátkozni veled, na cs.
2023. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!