Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezt én rugózom túl vagy...

Ezt én rugózom túl vagy tényleg bunkóság?

Figyelt kérdés
Egyetemi évfolyamtársakkal, akikkel vannak közös óráink és már váltottunk is néhány szót egymással nem illene köszönnünk egymásnak a folyosón?

2023. jún. 7. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
De. Persze azért egy nap mindannyiszor, hogy keresztezitek egymás útját, talán nem. Mint a gimiben. Reggel köszönsz, tanítás végén elköszönsz.
2023. jún. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leginkább a folyosón történő találkozásra gondolok. Tudjuk, hogy évfolyamtársak vagyunk, tudjuk, hogy vannak (illetve voltak) közös óráink, beszéltünk is már és mégsem köszönünk. Nekem annyira evidens lenne pedig, de amikor a másik félen látszódik, hogy direkt el is néz, olyankor nincs mit tenni.
2023. jún. 7. 01:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak rámosolyogni szoktam az illetőre.
2023. jún. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az Illem évezrde, az biztos.
2023. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Engem ez nem nagyon zavarna. Lehet bunkóság, de az, hogy 1*-2* beszéltünk, még nem jelent semmit sem.
2023. jún. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
És te köszöntél nekik, vagy csak várod, hogy ők köszönjenek?
2023. jún. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

6, van mikor nem fogsz köszönni te sem, ha azt látod, hogy direkt elfordulnak, ignorálnak. Furán jönne ki ha ilyen helyzetben odaugranál az ember elé.

Különben ilyen világot élünk. Pl. a munkahelyemen olyat tapasztaltam, hogy ülünk az irodában kb. 3 méterre egymástól és a kollégám chaten ír, hogy ebédelünk e együtt. Nekem ez is fura, semmi sem indokolta szerintem, hogy ne szóban tegye fel a kérdést.

Internetes kommunikációban sokszor marad el a köszönés és ez a stílus kezd a való életben is jelen lenni.

Így én azt mondanám, hogy felfogható illetlenségként, de felfogható úgy is, hogy változnak a szokások.

2023. jún. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

#7: Szerintem meg alap udvariassság, hogy ráköszönök első alkalommal. Ha feltételezem, hogy esetleg nem vehetett észre, akkor talán második alkalommal is, aztán többet nyilván nem. Nem írta a kérdező, hogyan is történik a dolog.

nem az első oylan kérdés, amikor a kérdező várja a csodát, a semmire

2023. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem ez az első kérdés ezen az oldalon, ami alatt megjelenik valaki kötekedés szándékával és bomlasztja a légkört. Ha valaki direkt elfordul, akkor nem fogsz ráköszönni, max ha rá akarsz pirítani, de ahhoz meg kell egy alapmentalitás, ami nekem nincs.
2023. jún. 7. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illene, de vannak akik másképp gondolkoznak, úgyhogy túl nagy dolgot nem kerítenék belőle, főleg ha látott téged, máskor én is elnéznék amikor találkozunk.
2023. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!