Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek egyre inkább...

Az emberek egyre inkább bezárkóznak?

Figyelt kérdés
Jön az introvertált világ? Régebben lehetett több mindenkivel beszélgetni, most meg alig akad valaki, ha hozzá is szólnak az emberhez, hamar leráznak. Így van ez a neten is. Nagymamám is panaszkodik, hogy újabban nem tud senkivel beszélgetni a buszon, mikor régebben ez alap volt. Ugyanezt mondja mint én. Mostanság mindenki introvertált akar lenni, még az is azt állítja magáról, aki igazából nem az. Jön az eltávolódás, elmagányosodás? Ez az új trend?

2023. jún. 10. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ismeretlenekkel akar beszélgetni? Azt én is rühellem. Mit érdekel engem az ő unokája meg betegségei? Ez nem bezárkózás. Aztán megkérdezi, hogy miért nem mentem még férjhez? Mi köze hozzá?
2023. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én pl netes csoportokban szeretek beszélgetni, ma már senki se nyitott erre, ha van is csoport, nem aktív. Találkozóról meg szó se lehet. Régebben pörögtek az ilyen csoportok, találkozók is voltak. Most már senki, mindenkinek dolga van, nem írnak. Fura lett.
2023. jún. 10. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Jön .
2023. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
rengeteg aktív csoport van fb-on. Csak épp mondjuk nem a személyről beszélnek, hanem az adott témáról.
2023. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát én egyáltalán nem ezt tapasztalom. Szerintem attól függ, milyen közegekbe jár az ember, vannak közvetlenebb társaságok és vannak zárt közösségek, nincs új a nap alatt. Egyébként én általában szívesen beszélgetek random idős emberekkel úton-útfélen. A múltkor egy néninek segítettem kártyát választani az unokája ballagására. Pedig szélsőségesen introvertált vagyok 🤷🏻‍♀️
2023. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"rengeteg aktív csoport van fb-on. Csak épp mondjuk nem a személyről beszélnek, hanem az adott témáról."


Pont ilyen csoportokba jártam én is

2023. jún. 10. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz különbséget tenni azt ártó szándékú nyomulás, a jóhiszemű fecsegés, a rosszhiszemű információgyűjtés, szélhámosság között és ez utóbbi már olyan kifinomult szinteken zajlik, hogy az embereknél automatikussá vált a védekező állás felvétele, - ez lett az alap és ez módosulhat, ha úgy ítélik meg. Nem kell csodálkozni ezen az emberek ilyen módon viszonyulásán akkor, amikor egyre nagyobb szerepe van az információnak, mindent lenyom/elnyom a kéretlen reklám, a társadalmak 99,5 %-át hülyének nézi a "politika", kártevőkkel, tudatosan ártó szándékú nyomoroncokkal van tele a net, amelynek használatát következetesen erőltetik rá az emberekre.


Tetszik egy nő. Megszólítod, - mint lehetséges célpontot. Elutasít - bármiért is. A következő megnyilvánulásban már "egy tetves k@rv@!" Nincs mit hozzáfűzni ehhez, - nem is kell csodálkoznia senkinek ezek után, ha minden nő "bunkóként" gyanakszik mindenre, amit idegen férfi kezdeményez az irányába. Köztük pedig van sok, amelyik rászolgált arra, hogy erkölcsileg megvessék. Ember nem érti, hogy mi dolgozik az ilyen emberekben, de ettől még léteznek a leírt jelenségek.

2023. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Magyarok vagyunk, nekünk ez kell. Ez van már évek óta, de leginkább 2010 óta. Mintha nekünk ennyi elég lenne...
2023. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek #7 válaszával, legeslegfőképpen az első mondattal.

Egyszerűen kegyetlen nehéz azok közt megtalálni a különbséget már, és az emberek ezért inkább védelemből nagyon megválogatják, hogy kivel állnak le beszélgetni. Legyen szó offline vagy online interakcióról.


Erről eszembe jutott egy incidens, még év elejéről:

vizsgára vártunk páran, beleértve a srácot, akiről szó lesz. Sosem láttam addig, akkor sem beszélgettünk. Végül, mi átmentünk, ő nem. Hetekkel/napokkal később jön egy üzenet, hogy másodjára sem sikerült neki, küldjek neki anyagot, amiből készültem. Megsajnáltam, adtam pár linket, ppt-t, majd jött a válasz: olyan kis szép lány vagyok, ő találkozni akar velem, beszéljünk már meg valamit a napokban. Nemleges választ adtam, közben rendes voltam vele. Erre meg kifakadt, elhordott mindennek és letiltott.

És akkor így legyen kedves az ember lánya.


Ezzel azt szerettem volna szemléltetni, hogy az emberekben egyre inkább az ilyesfajta negatív tapasztalatok gyűlnek, és egyszerűen előbb, vagy utóbb eléri azt a pontot, amikor már egyszerűen nem akar ilyen helyzetekbe keveredni. Vagy, olyanokba, amik eléggé hasonlítanak a korábban megélt, negatív kimenetelűekre.

2023. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!