Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akit érint, hogyan viseli el...

Akit érint, hogyan viseli el az életszínvonal visszaesést?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, aki alapból keveset keresett, és most egyre kevesebbet ér a pénze. Vagy közepesen keresett (400),de az egyre kevesebb mindenre elég? Hogy viseli el, hogy más meg utazik, étterembe jár, nem aggódik a holnap miatt?
2023. júl. 7. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Röviden, szarul.
2023. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Őszintén. Egyetem elkezdése előtt orultem volna most ennek a fizetesnek amim van, most nagyjabol 2x ennyit kene keresnem, hogy mindenre eleg legyen. En netto 400at keresek, de egyszeruen nem eleg, alberlet, rezsi, kaja kb el is viszi mindet... Mondjuk en meg gyakornoki fizetest kapok, de olyan gyorsan romlik a helyzet, hogy en amint végzek a szakdogammal megyek Ausztriaba a noveremhez.
2023. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Úgy viselem, hogy árulom a testem mellette. Máshogy nem telne fogászati kezelésekre, nyaralásra, igazából csak élnék hónapról hónapra. De annak mi értelme.
2023. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szarul! Eddig megéltem egyedül, de már ott tartunk hogy egyedül se lehet megélni, párkapcsolatom viszont nincs és nem is szeretnék. Így viszont még egy cipővásárlást is át kell gondoljak, ami elég vérlázító. Nem látom az egésznek a végét..
2023. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
#2 dettó, én pár éve egyetem mellett félmunkaidőben dolgoztam, nettó 190 ezres fizuval kijöttem egy hónapra úgy, hogy még albit is fizettem. Most 450 ezret keresek, de lóf*szt nem ér, fél év alatt még a megtakarításomat is feléltem, mert nem jöttem ki ennyiből egy hónapra. És semmi luxus dologra nem kell gondolni, ez idő alatt nem voltam nyaralni, nem járok étterembe, nem veszek márkás ruhákat, egyszerűen elmegy az alap dolgokra.
2023. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobban meg kell nézni az árakat. Van, ami annyira megdrágult, hogy bár megtehetném hogy megveszem, mégsem teszem. Sajnálom is, pedig nagyon szeretem pl a joghurtokat, de 800 forintot vagy még többet egyszerűen nem ér meg egy csomag.

Igyekszünk listával vásárolni, és a legjobb ár/érték arányú dogokat megvenni. Meglepően sok mindenből jó a sajátmárkás termék is, és sokkal olcsóbb a nagy márkákhoz képest.

Így marad egy kis pénz a kikapcsolódásra, szórakozásra.

2023. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
250 a fizum, én mit szóljak?
2023. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy viseli el, hogy más meg utazik, étterembe jár, nem aggódik a holnap miatt?"


Világéletemben eltért másoktól, hogy én hogyan szeretek utazni, mit szeretek csinálni. Az zavar, hogy jobban össze kell húzni bizonyos kiadásokat, de pont nem az étkezésen és az utazáson érzem meg legjobban, mert abban eddig is másképp gondolkodtam. Nekem az, hogy döglődnek emberek a strandon, nem élvezet, én menni szeretek, intenzív programokat szeretek csinálni, aktívan szeretek kikapcsolódni még akkor is, ha éppen vízparton vagyok, nekem élmény egy egy napos utazás is, vagy az, ha a kutyámmal egész nap kirándulunk valami erdőben, szálláshelynél is inkább az olcsóbbakat nézem, amik kevésbé kényelmesek, de nem is kell nekem luxus, nem azt kerestem soha. Igaz, manapság már egyre nehezebb wellness nélküli egyszerű, csendes kutyabarát szállásokat találni olyan helyen, ahova megy vonat, és SZÉP kártyával fizethető, mert beszerzik a jakuzzit, dézsát, szaunát, és ezekre hivatkozva emelnek is árakat, amikor kutyás utazós csoportban valaki ezt felvetette, nekiestek, ja, közben meg a szúnyoghálón spórolnak, pedig az fontos lenne, és nem is kerülne sokba.

Az étkezést kombináltan oldom meg, vagy SZÉP kártyáról fizetek és akkor kész ételt veszek, vagy figyelem, mi hol akciós, mi hol olcsóbb, mit akarok készíteni, milyen a saját márkás (például a Penny saját márkás szalámijai vannak olyan jók, mint a Pick szalámik, csak más árkategória), illetve nézem a közeli lejáratos leárazott termékeket, illetve egy kollégám ajánlotta a Munch-ot, azt még nem próbáltam, de az is tervben van.

Ezek mellett pedig odafigyelek arra, hogy a jövedelmemből valamennyit mindig félre tudjam tenni, ha csak kicsit, akkor is, fontos, hogy legyen egy tartalék, amihez nyúlhatok, amikor szükség van rá.

2023. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a kaján spórolok mostanában, szerencsére eddig sem ettem sokat, de most már kétszer elgondolkodom, hogy bizonyos kaják beleférnek-e a keretbe. Illetve megszüntettem az ad hoc jellegű gyorskajázást. Egyedül élek, és mostanában úgy érzem, a főzés is egyre kevésbé kifizetődő, így találtam egy helyet, ahol hétköznaponként nagyon olcsón lehet menüt kapni.

Ja meg emelek majd árat (vállalkozásom van).

2023. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért ez valahol kiborító nem? Azon gondolkodni, hogy mennyit eszel...
2023. júl. 7. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!