Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kötelező előre köszönnöm? Mi...

Kötelező előre köszönnöm? Mi ebben a logika? Illemtelen lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves vagyok. Egy kisebb faluban lakom már mióta megszülettem (kb 1500-2000 fő), viszont nem nagyon ismerek senkit itt.

Ez annak köszönhető, hogy sosem voltam ez a közösségi ember, illetve kollégium miatt 5 év kiesett.

Konkrétan tavaly egy olyan boltba próbáltam benyitni, ami 2 éve bezárt.. Na ennyire vagyok képben az itteni történésekkel.. :D


Elég sokat mozgok, heti szinten 5 edzés + naponta 2-3 óra séta, mert figyelek a lépésszámomra is.


Így gyakorlatilag minden reggelem sétával indul és nyilván nem csak én vagyok az utcán..


Már nem 1 ember panaszkodott a szüleimnek, hogy nem vagyok képes ELŐRE köszönni. Félre értés ne essék, ha valaki köszön nekem egyértelműen vissza köszönök még akkor is, ha nem ismerem, mert nem vagyok bunkó.. De az esetek 99%-ban nem köszönök senkinek, csak annak a nagyon kevés embernek, akit ismerek.


A mai nap kicsit betelt a pohár, konkrétan 20 perce történt egy hasonló helyzet.

Elmegyek egy számomra vadidegen ember mellett (látásra ismerem csak, számomra ez vadidegent jelent), egyszer sem beszéltem még vele. Előre köszönt, itt már tudtam, hogy valami lesz..

Vissza köszöntem, és hallom, hogy mondja, hogy "Jó lenne előre köszönni."


Én meg mivel egyébként sem voltam olyan hú de jó kedvemben (szerencsére pont felidegesítettek otthon, de ez más téma), elmagyaráztam neki, hogy fogalmam sincs ki Ő, és nem fogok egy olyan embernek előre köszönni, akivel még 1 szót nem váltottam egész életemben és 0 kapcsolat fűz hozzá.


Aztán mondja, hogy "Hát elég szomorú, hogy nem ismersz, mert én voltam az általános iskolában a konyhás." "Ismerjük egymást anyáddal, apáddal, nagyszüleiddel is." Nyilván ezt nem normális hangnemben mondta el, hanem bunkó stílusban. Mondtam neki, hogy nagyszerű, akkor majd Ők köszönnek helyettem is.


Most őszintén.. Arra nem emlékszem múlt héten mi történt, nemhogy arra, hogy 6-8 évvel ezelőtt ki volt a konyhás az általános iskolában..


Meg hát, ha emlékeznék is, kötelező előre köszönnöm neki? Mi ebben a logika?


Utána természetesen jött a kötelező duma, hogy "A szüleid nem tanítottak még az illemre." és a hasonló dolgok. (A szüleimtől nagyon jó nevelést kaptam) Az nálam nem illem kérdése, hogy köszönök-e, vagy sem egy olyan embernek, akit nem ismerek..


Komolyan ez a legnagyobb problémájuk az embereknek, hogy egy 20 éves férfi sétálás közben nem köszön nekik előre?


Velem van a baj, vagy szerintetek is teljesen abszurd egy ilyen szituáció?



2023. aug. 16. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Hát nem tudom, eddig nem tűnt fel hogy falun kb mindenki köszön mindenkinek?

A korod és nemed miatt pedig igen, neked illik előre köszönni.

2023. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"A korod és nemed miatt pedig igen, neked illik előre köszönni."


És mi ebben a logika? Azért köszönjek egy vadidegen embernek, mert idősebb?


Esküszöm nem értem.. Miért kellene köszönni bárkinek is, akit nem ismerek?

2023. aug. 16. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen, illemtelennek gondolnak.


Az illemeket azért találták ki, hogy lehessen azért panaszkodni, ha valami nem úgy történik/ha valaki nem úgy viselkedik, ahogy ők akarják.

2023. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen régi berögzött szokás, hogy boldog-boldogtalan köszön falun. Ne keress benne logikát, illetve max. egy hagyományőrző csoport el tudja megfelelően magyarázni az eredetét is.
2023. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
fura hogy senki sem említette még neked ezt a szokást. én kisvárosiként is hallottam, és meg is lepett hogy tényleg minden ember szokott egymásnak falun. gondolom azt hitték tisztában vagy vele hisz onnan származol, ott a gyökereid. én sokszor itt is úgy húzok el mindenki mellett hogy még csak rájuk se pillantok, tuti hogy volt már több kellemetlen szitu mikor épp ismerős jött szembe, még jó hogy itt nem elvárás mindenkinek. pedig 11 ezer ember közt sem ritka ismerősbe futni. de utálom figyelni a másikat, meg úgy vagyok mint te, nem is nagyon érdekel. nem akarok balhét, volt mikor a kisebbség pl. ezért kötött belém
2023. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

1. falun még én is köszönök mindenkinek, pedig nem is lakom ott

2. ha látásból ismered, ismered

antiszoc vagy, és ez bunkónak hat, kapd össze magad

2023. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Soha nem éltem falun, de még én is tudom, hogy falun mindenkinek illik köszönni az utcán, akár ismered, akár nem. Az illemszabalyok nem mindig logikusnak, vagy már rég el lett felejtve az eredetuk, de attól még az adott közegben ezek az együttélés szabályai.

Én sokat szoktam túrázni, van, hogy falun kell keresztül menni, gondolhatod, hogy engem aztán ott pláne nem ismer senki, mégis köszönök az embereknek, ők is nekem. Tök mindegy, hogy ez nekem tetszik-e vagy sem, ott így szokás.

2023. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Igen, azért kell neked elöre köszönni, mert 20 éves, fiatal férfi vagy. Továbbá, mert falun mindenki köszön mindenkinek. Még azok is, akik nem laknak ott.

Harmadszor, a szüleidet ismerik, vagyis általuk téged is. Ne hozz rájuk szégyent.

Semeddig sem tart egy jó reggelt-et kimondani.

2023. aug. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Illemtelen, az, b/szki...
2023. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!