Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért írják ki egyre több...

Miért írják ki egyre több italboltra hogy részeg embert nem szolgálnak ki ? Nem pont az a lényeg hogy berugjunk? Mi az élvezet abban ha iszol de nem allhatsz be ?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindenki kultúrember amikor részeg, és senkinek nem hiányzik ott a balhés/ingerült/akadékoskodó/magát okosra/erősre ivó ügyfél. Az a lényege hogy vedd meg, csak ne helyben fogyaszd el, és ne két adag között ess be.

A másik, hogy a részeg ember akaratnyilvánítása megkérdőjelezhető, és megint csak nem kell a balhé senkinek, hogy nem volt kellően beszámítható állapotban fizetéskor, és ki mit vitat ebben.

2023. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem pont az a lényeg hogy berugjunk?


NEM

2023. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Az italboltban vásárolni kell, nem berúgni, arra ott a kocsma, az italbolt nem kocsma. Közterületen meg jogszabály tiltja az alkoholfogyasztást (más kérdés, hogy nem tartatják be).
2023. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom f*nak az ilyenek, hogy a horribilis:):) árbevételük esetlegesen elmarad, vagy ha esetleg kitör a balhé, akkor ne má'n a bótosnak kölljön hívni a yardokat: az a bótjának ciki lenne.
2023. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Az italbolt a kocsma finomabb megnevezése.😁
2023. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert inzultálja a többi vevőt, mert összehányja a helyet, beleköt a pohárszedőbe, beleköt a másik vendégbe, elesve kárt tesz saját magában, másokban, vagy a berendezésben, hangoskodik, verekszik, stb.


Nem leszek álszent, számomra is az a lényeg, hogy berúgjak. Viszont a kiírás pont arra vonatkozik, mikor már kellően "be vagy állva", és nem kéne többet inni, mert a legtöbb ember olyankor már nem tud jó döntéseket hozni, ilyen állapotban azt hiszed, hogy ha iszol még, akkor még sokkal jobban érzed majd magad, mikor a valóságban átesel a ló túloldalára, és sokkal rosszabbul leszel.

De Magyarországon még sosem láttam olyat, hogy valakit ne szolgáltak volna ki, mert túl részeg. Dániában jártam egyedül úgy, hogy közölte a pultos, hogy ő ma este már nem ad nekem több alkoholos italt, de miután ittam egy nem alkoholosat, és egy órán belül kicsit kitisztultam, mégis adott, csak mellé megkért, hogy igyak lassabban.

2023. aug. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!