Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kezdek az alkohol és a cigi...

Kezdek az alkohol és a cigi függő lenni? 19 L

Figyelt kérdés

Kb egy hete minden reggel iszok egy pohár bort éhgyomorra ugy kezdem a napot.( Régebben is volt, hogy ezt csináltam pár hétig ,de utána nem kattogtam rajta, hogy de jo lenne megint inni) Aztán megiszok egy kávét és elszivok egy cigit. Aztán a nap tobbi részében e-cigit szivok és délután megiszok még 1 kávét aztán este már azon gondolkodok, mien jo lesz holnap reggel megint inni.

Ma reggel pl, sirva ébredtem nem tudtam mi a bajom. Kimentem meghuztam titokban apám boros üvegét és már nem is volt rá fél orára semmi bajom.

Sok stressz ér mostanában.



2023. aug. 21. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi idősen, ha stressz ér akkor inkább sportolj. Korai még tönkre tenned magad ilyen tessék lássék próbalkozásokkal.
2023. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Röviden: igen.

A napi szintű borozást - pláne korán reggel - hagyd abba gyorsan. A testnek van egy olyan tulajdonsága, hogy hozzá edződik az alkoholhoz. Ezt azt jelenti, hogy most egy pohártól jó kedved van, de egy év múlva egy fél litertől sem érzel majd semmit, de muszáj leszel meginni, hogy ne remegjen a kezed. A másik fél litert meg napközben kell legurítanod, hogy ez így is maradjon. Számold ki ennek csak az anyagi vonzatát. Amikor a környezeted számára világossá válik mi a helyzet veled, elkezdenek kerülni, rámehet a baráti köröd, a munkahelyed vagy a tanulmányaid.

Szerintem maradj csak a kávézásnál.

2023. aug. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most már sört kortolgatok nem birom sajnos ki.
2023. aug. 21. 09:43
 4/13 A kérdező kommentje:
De még letudok állni?
2023. aug. 21. 09:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Sör vagy bor, nincs nagy különbség. Le lehet állni, te még azért nem vagy olyan mélyen benne mint aki 20 éve piál, csak nagyon következetesnek kell lenni. Ha mindig szem előtt tartja az ember, hogy mit veszíthet, nem olyan nehéz. De vannak segítő csoportok, szét kell nézni a környékeden vagy nem szégyen megkérdezni a háziorvost, hogy mit javasol.
2023. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha gyenge jellem vagy, akkor nem tudsz leállni. Ha erős, akkor keresel más megoldást, hogy kitöltésd az űrt. Tényleg inkabb menj el reggel futni vagy tornázz egyet, az termeli a boldogság hormont. Munkahelyed/iskola nincs?
2023. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Munka nins még és iskola se már.
2023. aug. 21. 10:43
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Én esténként szoktam meginni 1 üveg minőségi bort.

Hidd el, jobb, mintha reggel innál, mert jobban alszol tőle, nem kattogsz este, hogy milyen szar volt ez a nap is, és ugyan ez lesz holnap is.

Próbáld ki, be fog válni!

Meg amúgy is, minek kéne letenned, ha ez okoz neked örömet most?

Nyilván nem fogod végig inni az egész életedet, vannak ivósabb, és nyugodtabb szakaszok.

2023. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

#8

Nem akarlak megbántani, de tipikus alkoholista relativizálás a MINŐSÉGI jelleg kiemelése ha alkoholfogyasztásról van szó. Az esténkénti 1 üveg az kb. havi 22 liter bort jelent. Itt már bőven megvan az alkoholfüggőség.

Semmivel nem jobb este inni, a szervezet alvás helyett az egyébként mérgező alkohol lebontásával van elfoglalva. Egy üveg borban úgy 40 gramm alkohol van, a máj 10 grammot bont le óránként.

Most örömet okoz, jövőre már csak úgy tud örömet okozni, ha egy feles is beugrik mellé, kicsit később napi fél litykó lesz a rövid, aztán tíz év múlva már megmutatja magát a májgyulladás, a cukorbetegség, az idegrendszeri károsodás, a vérnyomásprobléma, az állandó hasmenés, a lelki bajokról már nem is szólva. De lesznek majd nyugodtabb szakaszok: amikor nem lesz pénz italra.

Teljesen ne bolonduljunk már meg, hogy 19 éves embereket ivásra buzdítunk.

2023. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Úh, szerintem kezd el leszokni róla. Vagy ha nem megy, akkor kérj egy addiktológustól segítséget.

Ne rontsd el ilyen fiatalon az életedet!

2023. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!