Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik barátnőm az utóbbi...

Az egyik barátnőm az utóbbi időben nagyon megváltozott, és nem a jó irányba. Nagyon kezdek aggódni érte, mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés

Kilencedikesek vagyunk, és nagyjából egy éve ismerem, és már akkor is elég nagy rendszerességgel ivott alkoholt. Sokszor dicsekedett vele, de ezt még nálam annyira nem is verte ki a biztosítékot. Az ő dolga, nem fogok beleszólni, vagyis akkor még úgy gondoltam.


Egyébként egy nagyon értelmes lányról beszélünk, jó jegyei és konkrét céljai voltak régen. Tanult, igyekezett.

Aztán nem is tudom hogy mi történt. A jegyei leromlottak, órán nem figyel, a magatartása is sokat romlott. Beszólogat a tanároknak.

Nagyjából egy hónappal ezelőtt kipróbálta a cigit, és azóta elvileg csinálja is. Nem tudom hogy pontosan milyen rendszerességgel, mert amikor ezt megtudtam, akkor nagyon ki voltam akadva, szint úgy a többi ismerősünk is és megmondtuk neki hogy ez így nagyon nem jó, és hogy ha ezt így folytatja akkor szólni fogunk valakinek.

Nem azért reagáltunk így, mert csak be akarjuk köpni, hanem mert nem tudnánk nagyon mi mást tenni. Erről egyébként nem beszéltem senkinek, kivéve azoknak a barátaimnak akik már eleve tudták ezt az egészet.

Az még hab a tortán hogy az utóbbi időben nagyon sokat sminkel, és kihívóan öltözködik, a korához egyáltalán nem méltóan. Már a tanárok is megjegyezték.


Nagyon sokat gondolkodtam ezen az egészen, már az is felmerült bennem hogy esetleg depressziós-e, vagy bármi más. Valószínűleg ennek köze van ahhoz is hogy a családja elég problémás, elvált szülők, stb.


Nem tudom hogy mégis mit csinálhatnék hogy jobb belátásra bírjam. Csak magára hallgat, és senki másra. Az utóbbi időben egyre lekezelőbb velünk szemben, és egyre jobban eltávolodunk.


Légyszi segítsetek!



2023. jan. 17. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Az nem lehet,hogy egy másik társaságba keveredett akik nem vetik meg ezért sőt ez náluk normális?Beköpni semmi értelme,mert akkor azt fogja érezni,hogy el van árulva és rosszabb lesz a helyzet.Cigi, öltözködés,smink ezeket a szülei is érzik,látják.Lehet most jön ki rajta a lázadhatnék és a kamaszkori problémák.Ülj le vele és mond el neki ezeket hátha megérti,de ha nem akkor az egyértelmű,hogy változni nem akar.
2023. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sokszor elmondtam neki, de egyszerűen nem hallgat senkire. És nem beköpni szeretném csak tényleg félek, hogy mi lesz akkor ha valami ennél is nagyobb hülyeséget csinál. Vagy mondjuk megsérül.


Egyébként köszi a választ:)

2023. jan. 17. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Ne vamzerkodj és törődj a saját dolgoddal. Ez a kulcs. Amúgy 16 év a korhatár az oldalon.
2023. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Te nagyon kis nebancsvirag lehetsz
2023. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
84%
Szerintem nem nebámcsvirág attól, hogy szeretné megmenteni az elég durván elkurvuló barátnőjét
2023. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, de kilencedikbe járok, mert egy egy évet külföldön laktam, és ezért évet kellett ismételnem
2023. jan. 17. 22:43
 7/9 A kérdező kommentje:

És mégis mitől lennék nebámcsvirág? Attól hogy nem szeretném ha a barátnőmnek baja esne?

Neked is magas lehet az érzelmi intelligenciád, kedves 4.-es

2023. jan. 17. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Igaz már 37 vagyok, de nálunk a legalja ember volt, aki köpött. Utána sírásig szopattuk minden nap. Semmit se bántam meg, ugyanúgy járnék el. A felnőtt világban is emberileg nullára tartom a vamzert. Beszélj vele és pont. A többi nem a te dolgod. Amúgy meg nyilván az áll mögötte, hogy neki sokkal több mindent megengednek odahaza, te meg féltékeny vagy. Majd kinövöd.
2023. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem féltékeny vagyok, hanem féltem. Bár az első szótag az ugyan az, de a második már nem és itt van a lényeg.
2023. jan. 18. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!