Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnöttkent ti hogy szerezteze...

Felnöttkent ti hogy szereztezek baratokat? (uj orszag, varos, környezet, elet..)

Figyelt kérdés

Szuletesem ota rengeteget költöztunk apam orvosi munkaja miatt.

Varosbol varosba, orszagbol orszagba. Talan ha max 3-4 evet töltöttem egesz eletemben egy helyen mindig.

Ez igy ok. Nem eltem meg traumanak..rossznak. 88as születesu vagyok szoval a jobaratokkal mar interneten at siman tudtam a kapcsolatot tartani (persze az evek alatt az is elmaradt..)


34 vagyok. Most van elösször hogy 8 eve elek egy varosban a parommal, a kisbabankkal.

Tudom hulyen hangzik de egyszeruen megsincsenek igazan barataim.

Ismerosok vannak. A parom baratai vannak.

Azok akikkel ebben az orszagban, varosban egyetem alatt baratkoztam össsze..valahogy mindenki elment, elköltözött.


Covid, terhesseg, 2 ev otthon babaval pedig vegleg ranyomta a tarsasagi eletemre a nyomott. Az a par ember is akivel neha elmentem valahova valahogy eltünt. Gyerekeik nincsenek igy nehez is osszehozni egy talit (mas eletmod, mas idok amikor raernek)


Aztan az anyukak akiket futolag megismertem kulonbozo baba kurzusokon...naja :) ne az en vilagom. Mivel nem vagyok az a tipik anyuka stilus..szeretek szeretnek bulizni is menni meg es nemcsak tvzni otthon meg kötögetni.



A lenyeg a lenyegben. Rettentoen maganyosnak kezdem erezni most magam az utobbi idoben. A csaladom imad ott van nekem (anyum, apum, hugom, parom,...) de az megis mas mint egy jo baratno akivel el lehet beszelgetni.


Ki volt ilyen helyzetben es hogyan tudott felnött fejjel baratokat talalni?


Ha manapsag elmegyek egyedul beulok valahova max ferfiak szolitananak le, ami nem erdekel. Nokhoz pedig csak ugy leülni :-D hulyenek neznenek mit akarok...



#kapcsolat #felött baratsagok
2023. aug. 27. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Külföldre mentem egyedül és utána országot váltottam szintén egyedül, így 2x kezdtem a nulláról. Eljártam programokra, egy barátnőmet például egy koncerten ismertem meg. Mindketten egyedül jöttünk, a pultnál elkezdtünk beszélgetni, tök jót dumáltunk így telefonszámot cseréltünk és a következő hasonló koncertre már együtt mentünk. Munkahelyeken is alakult ki többször 1-1 haveri viszonyom. Volt egy kedvenc kajáldám, ahová annyit jártam, hogy összehaverkodtam a személyzettel. Azóta bezárt a hely, de velük még mindig szoktam találkozni. Couchsurfing találkozókra is jártam, megismertem embereket.

Igazából nyitottam emberek felé, mert másképp nem ment volna. Le kellett nyelnem a szégyenkezést meg "jaj hülyének fognak nézni" érzést és nyitni, elfogadva azt, hogy sok esetben sehová sem fog feljődni a dolog. De ha 100-ból 1 próbálkozásból valami kialakul, akkor megérte. Nekem bő 1-2 évbe telt tényleg megtalálni a helyem és a társaságom.

Esetleg van valamilyen társas hobbi, tanfolyam, főzős suli, bármi ami érdekel, nem kerül sokba és belefér az idődbe? Vagy olyan online fórum egy hobbid kapcsán, ahol szerveznek találkozókat?

2023. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha van valami hobbi azon keresztül lehet barátkozni.
2023. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi sehogy.
2023. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. A hátam közepére kívánom a barátokat, csak az időmet rabolják. Tökéletesen el vagyok nélkülük is. Nekem mindig van mit csinálnom, semmi kedvem, hogy a nyakamra járjanak, vagy nekem kelljen elmászkálni olyan helyekre, ahol nem is akarok lenni.
2023. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. hmm igen ilyen hobbis cucc jonak hangzik.

Sajnos erre eddig es meg egy darabig nem lesz idom (ugye en vagyok otthon a gyerekkel a ferjem dolgozik) ritkan jarok el vagy tudok eljarni barhova is sajnos

2023. aug. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!