Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megelőzhető lett volna a...

Megelőzhető lett volna a Columbine iskolai lövöldözés?És előfordulhat ilyen napjainkban?

Figyelt kérdés
Azt gondolom szinte mindenki hallott már az esetről, valaki többé valaki kevésbé ismeri a részleteket, de a kérdés, hogy hogyan lehetett volna ezt a tragédiát megelőzni?Persze sajnálom az áldozatokat és hozzátartozóikat ugyanakkor kövezzetek meg, de valamilyen szinten megértem az elkövetőket is.Persze nem szabadott volna erőszakhoz folyamodniuk, de gondoljunk bele, hogy mennyit kellett szenvedniük mielőtt megtették.Elnyomták és kirekesztették őket.Sajnos napjainkban is sok az iskolai bántalmazás és az "állat" ott van mindenkiben.Valaki el tudja nyomni és inkább magába folytja dühét és szomorúságát, valakiből meg ezt hozza ki a bántalmazás, mint a két elkövetőből.
2023. szept. 7. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

pfej gyilkos szimpatizáns...


rengeteg gyereket bántalmaznak, vannak akikkel otthon is erőszakosak minden létező formában, de valahogy mindig csak a fehér fiúk lövik szét az iskolájukat. meg kéne tanulniuk beilleszkedni.

2023. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Megelőzhető lett volna. Teljesen elképesztő, amikor a hasonló sztoriknak jobban utánanéz az ember, tisztán látszik, hogy pl. ezek a srácok is, de Nikolas Cruz, Adam Lanza stb., mentálisan totál roncsok voltak, és kizárt, hogy ez kívülről senkinek nem látszik. A mentális betegségekhez való hozzáállás, a gyerekkori traumák alábecsülése, az ellátórendszer hatékonytalansága, a szülők mind mind felelősei az ilyen tragédiáknak, szó nincs arról, hogy itt csak néhány gonosz tömeggyilkosról van szó, akik unatkoztak, vagy hasonló.
2023. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es nem nem vagyok gyilkos szimpatizáns mélyen megvetem az erőszakot, főleg ezt a brutális formáját.A meg tudom érteni őket alatt arra gondoltam, hogy bár nem kellett volna ezt tenniük, de nem ok nélkül cselekedtek így.

2-es egyetértek veled.Itt rohadtul nem csak az elkövetők a hibásak.Szülők, tanárok, diákok egyaránt felelősek.

2023. szept. 7. 21:56
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

[link]


#3 Akkor sem mehetünk el amellett a tény mellett hogy

- szinte csakis és kizárólag fiúk gyilkolnak (ráadásul sokat, rengeteg iskolai lövöldözés van)

- a többségük nem tartozik kisebbségekhez (nem meleg/színesbőrű) ergo nem éri őket külön megkülönböztetés, elnyomás, nem úgy, mint a kisebbségi gyerekeket

- a legtöbb iskolai lövöldözés Amerikában van. "legtöbb" alatt pedig azt értem, hogyha az összes többi ország iskolai lövöldözéseit összeadnánk, még akkor is Amerikában lenne a legtöbb


Persze azzal abszolút egyet tudok érteni hogy rossz dolog szekálni/kirekeszteni mások, de nem ez vezet a gyilkossághoz. Az a kultúra/mentalitás vezet gyilkossághoz amiben a fehér amerikai fiúkat nevelik.

2023. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"És előfordulhat ilyen napjainkban?"

Annyira, hogy mostanra már nem is hír, olyan gyakori.

2023. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 legalábbis az USA-ban
2023. szept. 7. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván az USA-ról beszélek, itt Európában azért nem lehet minden hülyének fegyvere.
2023. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"És előfordulhat ilyen napjainkban?"


Az USÁ-ban már kis túlzással mindennaposak a lövöldözések. Még South Park is rész volt erről.

2023. szept. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nálunk is vannak hasonló esetek. Itt is volt, meg Szlovákiában is, hogy a rendszeresen megalázott, elnyomott gyerek késelt vagy baltával ment neki az agresszorának. Szerintem ilyet már csak nagyon nagy elkeseredésében csinál az ember.
2023. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a többségük nem tartozik kisebbségekhez"


Ezt azért lehet árnyalni az iskolán belüli kisebbségek arányával.


Itt egy cikk 2022-ig iskolai lövöldözésekről:

[link]


Arányaiban még mindig a fehérek vezetnek, de a feketék is hasonló nagyságrendben lövöldöznek az iskolákban, és a filippínók is szeretnek fegyverhez nyúlni.


Szerintem az is benne lehet még, hogy a kisebbségek sok esetben iskolán kívül intézik ezeket és akkor leírják bandaháborúnak.


Ilyen szempontból nem kijelenthető az állítás, miszerint "Az a kultúra/mentalitás vezet gyilkossághoz amiben a fehér amerikai fiúkat nevelik."


Abban van nagyobb eltérés, hogy a kisebbségek inkább célzottan, egy-egy személy ellen követik el a gyilkosságokat. És inkább fehér férfiak azok, akik "mindenki ellenség" alapon válogatás nélkül gyilkolnak.


Az tény, hogy a teljes kirekesztés, megaláztatás mi az ilyen embereket éri eleve inkább a fehér kultúrára jellemző. Nyilván valahol pont a serdülőkor a legnagyobb fordulópont. Lehet valakinek nagyon jó, és lehet rémálom is.

2023. szept. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!