Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szólítanak Ferikének, a...

Miért szólítanak Ferikének, a Feri helyett?

Figyelt kérdés

Én ezt annyira nem szeretem, de más Ferenc nevű emberen és magamon is feltűnt, hogy őt is és engem is Ferikéznek.

Persze engem nem mindenki, de sokszor előfordult már hogy csak úgy random Ferikének hívnak Feri helyett, pedig én nem becézek másokat így.

Tényleg így hangzik jól a nevem, vagy mi miatt becézhetnek így? Xd



2023. szept. 15. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Mert "Xd" hangulatjelet használsz.
2023. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon konkrét válasz..

Tudok poénosabb is lenni, de többnyire komoly gondolkozású vagyok.

Nem hiszem, hogy ez állna a háttérben.

Bár az tény, hogy nem beszélek magánjellegű dolgokról, és nem nyomulok senkire egy társaságban.

2023. szept. 15. 18:42
 3/17 anonim ***** válasza:
Lekicsinyítenek
2023. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én is kezdem így érezni. Pedig nem ismernek igazán, nem beszélek a magánéletemről. Sőt,sokszor voltam csendes.

Az osztályom nagy része gerekesen viselkedett mindig, én viszont nem. Bennem nincs az a gyerekesség.

Szóval számomra bonyolult, mi lenne a lekicsinyítés oka.


Ennyire lehet ne gondoljuk túl, mert vannak akik rendesen Ferinek szólítanak. Szóval..

Tényleg így hangzik nekik jól, vagy mi van?

2023. szept. 15. 18:49
 5/17 anonim ***** válasza:

A válaszom annyira volt konkrét, amennyire a kérdésed.


Nem derül ki, hogy:

- kik szólítanak "Ferikének"? A családod, a barátaid, a közelebbi ismerősök? Esetleg a távolibbak is? Lehet, egyszerűen a szeretet/szimpátia jele.

- Melyik korosztályba tartozol? Lehet, egyszerűen fiatal vagy, és ezért.

- A harmadik - az egyetlen, amire a kérdésből következtetni lehet és vehemensen cáfolod -, hogy komolytalan vagy.

2023. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5 19 éves vagyok. Változó, kik hívnak így általában. Családon belül szoktak, de az így normális.


Osztályban volt párszor, hogy Ferikéztek, de nagy része viszont nem. Manapság inkább a tanárnő szokott, tőle is elfogadom, mert ő egyébként kedvel is.


A komolytalan jelző rám elég erős, mert mások szerint inkább túl komoly szoktam lenni.

Ezen igyekszem javítani:)

2023. szept. 15. 18:51
 7/17 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy nem Fletónak szólítanak... :)
2023. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor mi a konkrét kérdésed? A tanárnő azért becéz, mert kedvel, de ezt írod is. A többiek által említett lekicsinylés is lehet az egyik ok, de az ezzel járó leereszkedő hangsúlyt kérdés nélkül is éreznéd.
2023. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok mások véleményére is, hogy erről mit gondolnak. Például, akik voltak hasonló helyzetben. Hogy szerintük mennyire kell ezt komolyan kezelni, vagy érdemes inkább elengedni és leszarni az egészet.


Pedig amúgy sokszor vagyok komoly olyan téren is, hogy bármikor helyrerakom a gondolataikat, ha valamilyen tévedésben vannak velem kapcsolatosan.

Szóval bonyolult számomra, de senkinek nem fogom azt mondani, hogy legyszíves ne Ferikézzél már.

2023. szept. 15. 19:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Ferike!

Ne agyalj ezen! Ha nem tetszik akkor merj szólni hogy Feri vagyok!

2023. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!