Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szólítanak Ferikének, a...

Miért szólítanak Ferikének, a Feri helyett?

Figyelt kérdés

Én ezt annyira nem szeretem, de más Ferenc nevű emberen és magamon is feltűnt, hogy őt is és engem is Ferikéznek.

Persze engem nem mindenki, de sokszor előfordult már hogy csak úgy random Ferikének hívnak Feri helyett, pedig én nem becézek másokat így.

Tényleg így hangzik jól a nevem, vagy mi miatt becézhetnek így? Xd



2023. szept. 15. 18:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Családon belül gondolom, azért Ferikéznek, mert apád, nagyapád is Feri. Vagy ha nem, akkor becéznek.

Ha barátok, osztálytársak, más veled nagyjából egykorúak szólítanak így, akkor az lehet lekicsinylés, lehet haverkodás.

De ha zavar, akkor nyugodtan szólhatsz, hogy hívjanak Ferinek, nincs ebben semmi udvariatlanság.

2023. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azt mi így, néhány sor alapján nem fogjuk tudni megmondani, hogy milyen szerepet töltesz be az osztályod hierarchiájában, hogyan látnak téged a többiek. Ezt te tudod eldönteni, hogy mennyire zavar. Ha nem tudsz felül emelkedni rajta, akkor inkább jelezd, mintsem őrlödj rajta, legalábbis, akinél azt érzed, hogy lekezelő, mindenképp. Azt azért nem javaslom, hogy mindenkire rászólj, mert te leszel a "vaskalapos Ferenc".


Az is lehet egyébként, hogy néhányan egyszerűen a tanárnő szavajárását veszik át különösebb érzelmi töltett nélkül. Ezt megint csak neked kell érezned, hogy ki, milyen szándékkal közeledik feléd.

2023. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Én két Ferencet ismerek és egyiküket sem szólítják Ferikének. Mindketten kopaszok és szakállasok. Ezt tudom esetleg ajánlani. Talán a hajviselet, magasság is számít, fene tudja.
2023. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bár nő vagyok, de gyerekként mindig odatoldották a nevemhez a “-ka”kicsinyítőképzőt. Az eleve becézett alakhoz.

Kedves felnőtteknek még elnéztem, de az volt a legirritálóbb, amikor ezt a kortársaim is átvették. Elég degradáló hangsúllyal.

Ami azért is fura volt, mert eminens tanuló voltam. Csak az osztály leghülyébb gyerekeit szólították Tibikének, Lacikának, Marcsikának…stb.

Aztán 9 évesen elegem lett, az egyik órán a legnagyobb tisztelettel megkértem az egyik tanáromat, hogy mondja a nevemet “-ka” nélkül, mert nem szeretem, ha így szólítanak.

A legnagyobb bibi az volt, éppen akkor nézett be arra az órára egy olyan tanár, aki megnézni jött az iskolát, mert a következő évben már ott tanított, a tanárom pedig nem kedvességéről és a rugalmasságáról volt híres, ezért amint tehette, felrongyolt az igazgatóhoz, aki rá 2 hétre (!) berontott a termünkbe és az egész osztály + a két tanítóm előtt üvöltötte le a fejem teli torokból, hogy “szégyent hoztam az iskolára”, meg hogy “ha már így harangoztam be magam, a szemükben akkor is örökre a ‘…-ka’ maradok”.

Ez nem is volt valóságalapja. Az, hogy anyám így szólított az első napon, amikor beléptem oda, nem egyenlő azzal, hogy így mutatkoztam volna be, mert NEM.

Még abban az évben leléptem abból fasiszta szarfészekből.

2023. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13#

Van egy 170 cm-es kopasz kollégám,senki sem Ferikézi.De van majdnem két méteres,izmos aki Sándor,és többen Sanyikázzák.Érdekes ez,igen:)

2023. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%
Először mondd meg neki, hogy neki Feri vagy, nem Ferike. Aztán ha ez nem hat, akkor te is Mikikézd le a Mikikét, akármilyen idős. Akkor majd kapcsol.
2023. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Általában a lekezelés jeleként teszik egyébként, és nem szabad hagyni, ha nem akarod, nem így szoktad meg.
2023. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!